Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaHayatAşık Erkeklerin Vücut Dili: Size Aşık Olduğunu Gösteren 16 Belirti

Son Yazılar

Aşık Erkeklerin Vücut Dili: Size Aşık Olduğunu Gösteren 16 Belirti

Bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlarsınız? Erkeklerin beden dilinde hoşlanma belirtileri ile artık daha kolay olacak. Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlarsınız: Elbette sadece sözleriyle değil! Erkeklerin beden dilinde hoşlanma belirtileri, dinlediğiniz bir şarkıda ayağını ritme tutturması gibi çok ince belirtilerle kendini gösterir. Belki de duygularını ya da hislerini o kadar belli etmez ki hiç fark etmezsiniz ama daha sonra aklınıza takılır ve düşünürsünüz. İşte tam olarak bu noktada anlarsınız: o aslında senden hoşlanıyor! Ayrıca erkekler duygularını sözcüklerle ifade etmek yerine bazen vücut dillerine başvururlar. Bir şey içerken, sigara yakarken, saçlarını elleriyle düzeltirken titremesi ya da sizi uzaktan izlemeleri… Hepsi birbirinden farklı anlamları barındırır ve çoğu durumda göründüğünden daha fazlası yatar içinde.

İster birebir olsun ister arkadaş grubunun içinde tanışıyor ya da görüşüyor olun, erkeklerin beden dilinde hoşlanma belirtileri hakkında bilgi sahibi olursanız, birinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığı daha kolay ayırtedebilirsiniz.

Ancak, bu kişiyle yeni tanıştıysanız ve onu henüz tam olarak anlamadıysanız, ipuçlarını anlamakta bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Size bu konuda yardımcı olmak için buradayız. Aşık olan erkeğin beden dili nasıldır sorusuna cevapları yazımızda bulacaksınız.

Beden Dili Nedir?

erkeklerin beden dilinde hoşlanma belirtileri

Beden dili, duygularınızı ve düşüncelerinizi iletmek için vücut duruşunun, jestlerin, dokunuşların, yüz ifadelerinin vb. kullanıldığı sözsüz bir iletişim biçimidir. Beden dili iyi okunduğunda kur yapma, çekicilik ve aşkın üstü kapalı anlamlarını anlamamıza yardımcı olabilir.

İletişimimizin yarısından fazlası sözsüz iletişimdir ve bedenlerimiz düşüncelerimizi ve duygularımızı dışa vurur. Erkeklerin kadınlardan daha az sözel olduğuna inanılır ve vücut dilleri, zihinleri hakkında size değerli bilgiler sağlayabilir.

Bu yazımızda erkeklerin beden dilinde hoşlanma belirtileri ile size karşı ne hissediyor açıklamaya çalışacağız.

Erkeklerin Beden Dilinde Göre 16 Hoşlanma Belirtisi

1. Gözlerini senden ayırmıyor

erkeklerin beden dilinde hoşlanma belirtileri

Bu, sana karşı hisleri olduğunun en iyi göstergesi. Senden hoşlanan ya da seven bir erkek sana bakmaktan vazgeçmek istemez. Göz göze gelme süresi kısaysa, senden hoşlanmayabileceği anlamına gelir. Seninle ne kadar göz göze gelirse, sana olan ilgisi o kadar fazla demektir.

2. Sana sık sık dokunuyor

Yanyana yürürken ya da otururken ellerini kolunuza koyuyor mu? Mesela karşıdan karşıya geçerken kolunuza girmeye çalışıyor mu? Konuşurken elinizi veya kolunuzu okşama eğiliminde mi? Sana ne kadar çok dokunursa, seni o kadar çok seviyor ya da seni kazanmak istiyor. Erkekler muhtemelen sizden hoşlanıyorlarsa, size göze çarpmayan bir şekilde ve cinsel olmayan bir hisle dokunma eğilimindedir. Basit bir dokunuş, birçok kelimeden daha çarpıcı ve doğrudan bir mesaj iletebilir.

3. Konuşurken yüzüne bakıyor

Sizinle konuşurken yüzünüze bakıyorsa bu, sohbete ve daha da önemlisi sizinle ilgilendiğine dair iyi bir işarettir. Genellikle tüm insanlarda olduğu gibi konuşurken göz teması kurmak, karşı tarafı dikkatle dinlemek ilgi göstermek anlamına gelir. Kadın erkek iletişiminde de aynı durum söz konusu. Erkeklerin beden dilinde hoşlanma belirtileri arasında mutlaka yüzünüze ne kadar odaklandığının önemi çoktur.

Fakat şu ince ayrımı da iyi yapmalısınız. Görüştüğünüz erkek çok utangaç olabilir. Sürekli yüzünüze bakamıyor ama kaçamak bakışlarında bir hayranlık yakalarsanız, sizden hoşlandığını anlayabilirsiniz. Onu biraz rahatlatabilirseniz ve sizin de ondan hoşlandığınızı belli edebilirseniz, bu utangaçlıklarını yeneceklerdir.

4. Dudakları yalan söylemez

Kapalı bir gülümseme genellikle bir erkeğin içine kapanık olduğunu gösterir. Öte yandan, erkeğiniz bir sohbet sırasında parlak bir şekilde gülümserse, bu sizinle tanıştığına memnun olduğunun en büyük işaretidir. Gözlerinin etrafındaki alanlar kırışana ve tüm yüzü ışıldayana kadar size saf, gerçek bir gülümseme verecektir.

5. Omuzları sana doğru eğiliyor

Erkeklerin beden dilinde hoşlanma belirtileri çok fazladır fakat en az dikkat edilen işaret omuzların durumudur. Karşısındaki kadından hoşlanan ya da içten içe seven bir erkek, omuzlarını öne doğru eğme eğilimindedir. Bu teslim oluşun ve hayranlığın göstergelerinden biridir. Size yakınken omuzlarını size doğru eğiyorsa sizden hoşlanıyor demektir ve söylediklerinizi dikkatle dinliyor anlamına gelir. Eğilecek ve ikinizin daha yakın durmasını sağlayacak ve size özel bir alan yaratacaktır.

6. Sarılması daha farklıdır

erkeklerin beden dilinde hoşlanma belirtileri

Seninle tanıştığında sana sarılır ve elbette ayrılırken de. Bunu beklediğinizden daha uzun süre yapıyorsa bunun iki anlamı vardır: Sizi gördüğüne sevinmesi ve ayrılırken sizi özleyeceğini ve bir sonraki buluşmayı iple çekeceğidir. Bu, sizi önemsediğini ve aklında arkadaşlıktan daha fazlasına sahip olduğunu gösterir – muhtemelen her dakika yanınızda olmak ister. Bir arkadaşın sarılma süresi genellikle birkaç saniyeyi geçmez.

Bunu biliyor musun?
Sohbet sırasında vücudunu size tam olarak çeviriyorsa ve sizi dikkatle diliyor ve sözlerinizi tamamlamanızı bekliyorsa, size saygı duyuyor ve hoşlanıyordur.

7. Derin nefes alıyor, terliyor

Erkekler bir kadından çok hoşlandıklarında, kronik bir rahatsızlıkları yoksa terlemeye başlarlar. Bunu alınlarından ve ellerinden anlayabilirsiniz. Terlemenin sebebi heyecanlanmalarıdır. Heyacanlanmalarının sebebi de elbette sizsiniz. Yani uzun lafın kısası, sizden hoşlanıyor.

8. Ellerini sık kullanıyor

Yanınızda durduğunda veya oturduğunda ellerini fark ederseniz, daha cana yakın görünmeye ve sizi cezbetmeye çalışıyor demektir. Öte yandan, kollarını kavuşturursa veya ellerini cebine koyarsa, aranıza bir engel oluşturmuştur ve sizi tanımakla ilgilenmiyor demektir.

9. Senin yanında gergin

Senden hoşlandığının bir başka açık işareti, huzursuz olması veya kıpırdanmayı durduramamasıdır. Kadınlar genellikle sevdikleri birinin yanındayken saçlarıyla veya ellerindeki bardakla oynarlar. Öte yandan bir erkek parmaklarını hafifçe vurmaya, boynuna veya yüzüne dokunmaya veya bardağını döndürmeye başlayabilir. Her halükarda, senin yanında gergin ve ilgileniyor demektir. Gerginlik bazı durumlarda tam tersi anlamına gelse de aradaki farkı anlayabilmelisiniz.

10. Sahiplenici ve koruyucu davranıyor

Bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlarsınız: elbette size özel olan davranışlarından. Erkeklerin beden dilinde hoşlanma belirtileri arasında dikkat edilmesi gereken bir diğer işaret, sizi koruyor görünmesidir. Başka bir erkekle konuşuyorsanız ve o sizin sohbetinizi bölmek için bir noktaya değiniyorsa, muhtemelen sizden etkileniyordur; başka biriyle konuşmanı istemiyor demektir. Bu can sıkıcı olabilse de, onun sevgisinin bariz bir işaretidir. Ayrıca, birinin size kaba davrandığını fark ederse ve size destek olmak için yanınıza gelirse, muhtemelen sizi gerçekten çekici buluyor ve yanınızda olmak istiyor.

11. Senin sözlerini taklit ediyor

Bir erkek senden hoşlandığında, sadece senin üslubuna uymakla kalmaz, aynı zamanda kullandığın kelimeleri veya cümleleri de kullanmaya başlar. Bu onun sizinle senkronize olma yoludur. Size mesaj vermeye çalışır – biz aslında aynıyız. Ayrıca sizi düşündüğünü ve ona veya çevrenizdeki insanlara söylediklerinizi dinlediğini bilmenizi sağlar.

12. Kaşlarını kaldırıyor

Onu sık sık selamlaşırken ve sohbet ederken kaşlarını kaldırırken buluyorsanız, bu sizin için ciddi şeyler düşündüğü anlamına gelir. Çok fazla kaş hareketi ürkütücü olabilse de, doğru kaş hareketi onun sizinle ilgilenip ilgilenmediğini anlamanızı sağlayacaktır.

13. Seninle yanyana yürümeye çalışıyor

Yanınızda yürüyorsa ve aynı hızı koruyorsa, bu onun size ilgi duyduğunun kesin bir işaretidir. Size yakın olmak ve belki yeni bir sohbet başlatmak için yavaşlayıp yanınızda yürümelisini teşvik etmelisiniz. Sohbet açmaya başlarsa, sizden hoşlanıyor demektir.

Hızlı ipucu:
Sizinle olumlu bir tonda konuşuyorsa, heyecan duyuyorsa veya iyimser bir tavır sergiliyorsa, size aşık olduğunu düşünebilirsiniz.

14. Görünüşüne özen gösteriyor

Erkekler, hoşlandıkları kadınlar iletişim kuracakları herhangi bir zamanda, görünüşlerinin bilincine varırlar ve hoşlandıkları birinin yanındayken kendilerine çeki düzen vermek için ekstra çaba harcarlar. Sizi görünce saçlarını düzeltiyor mu, ya da çaktırmadan bir aynadan kendi görünüşünü kontrol ediyor mu? Ona yaklaştığınızda gömleğini düzeltiyor mu? Görünüşüne özen gösteriyorsa, sizi etkilemek istiyor demektir. Önünüzdeki küçük bir rötuş bile size iyi görünmek istediğini gösteriyor.

15. Yüksek sesle konuşuyor

Sadece yüksek sesle konuşarak, sesini duyduğunuzdan emin olmak istiyor. Muhtemelen yüksek ve kalın sesiyle dikkatinizi çekmek istiyor.

16. Sen konuşurken gülümsüyor

Hoşlanan bir erkek, karşısındaki kadına sürekli olarak gülümser. Olumlu mesajlar vermeyi ister. Senin kalbini çalmak için mücadele eder. Sen de ondan hoşlanıyorsan, bunu göster ve onun daha fazla konuşmasını teşvik et.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir erkeğin benden gizli bir şekilde hoşlandığını nasıl anlarım?

Boş zamanlarını seninle geçirmek istiyor, sosyal medya hesaplarını takip ediyor ya da geleceğini seninle paylaşmak istiyorsa senden çok hoşlanıyor ama açılamıyor olabilir.

Kadınlar aşık erkeklerin vücut diline neden dikkat etmelidir?

Şefkat ve anlayış gibi sözel olmayan işaretler, diğer kişiyle yakın bir bağ geliştirmenize yardımcı olabilir. Yanlış bir hareket algısı, insanların farklı düşünmelerine sebep olabilir. Bu nedenle, her ilişki için farklı olmaları sebebiyle bu işaretleri anlamak önemlidir.

Sizden hoşlanıp hoşlanmadığını artık anlayabilirsiniz

Aşık erkeklerin vücut dili, genellikle kelimelerle ifade edemediklerini ortaya çıkarır. Bir erkeğin sizinle ilgilenip ilgilenmediğini anlamak için bu sözlü olmayan iletişim biçimini deşifre etmeye çok dikkat etmeniz gerekir. Sizi görünce yüzü gülüyorsa, yürürken hızınıza ayak uydurmak için yavaşlıyor ya da sizinle herhangi bir zamanda görüşürken nasıl göründüğüne dikkat ediyorsa; senden hoşlanıyor olma olasılığı çok yüksek. İpuçlarını arayın ve aşkın büyüsünü hissetmek için içgüdülerinize güvenin.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

  1. Ben biriyle buluşurken, görünüşüne ne kadar önem verdiğine bakıyorum. Sonrasında elbette bakışları, söylediklerimi dikkatle dinlemesi ve en önemlisi cep telefonuyla oynamaması benden hoşlandığını anlamamı sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!