3.3 C
İstanbul
Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaGündemErmenistan Ordusu Serdar Ortaç’ı Öldürdü!

Son Yazılar

Ermenistan Ordusu Serdar Ortaç’ı Öldürdü!

Ermenistan Ordusu Serdar Ortaç’ı Öldürdü! En az Ermenistan’ın yüzsüzlüğü kadar Ermenistan Kamu Radyosu da bir haberinde kullandığı fotoğrafta Serdar Ortaç ve Kaan Girgin fotoğrafı kullandı. Serdar Ortaç‘ın Azerbaycan halkı için savaşa giderim sözleri henüz sıcaklığını korurken, Ermenistan Kamu Radyosu’nun bu fotoğrafı haberde kullanması manidar karşılandı.

Ermenistan Kamu Radyosu yayınladığı haberde ‘Günlere göre öldürülen Azerbaycan askerlerinin sayısı’ başlığını kullandı ve habere konu olarak seçtiği fotoğrafta Serdar Ortaç’ın 20 yıl önce Sivas’ta askerlik yaparken Kaan Girgin ile aynı kareyi paylaştığı askerlik fotoğrafını kullandı.

Azerbaycan ordusu adım adım işgal edilen topraklarını Ermenistan’dan almaya devam ederken. İnternet siteleri ve sosyal medya üzerinden propaganda faaliyetleri sürdüren Erivan Radyosu olarak da bilinen Ermenistan Kamu Radyosu, çatışmalarla ilgili haberlere yer verirken bir skandala imza attı.

11 dilde yayın yapan kurumun tr.armradio.am adresli Türkçe sitesinde ‘Günlere göre öldürülen Azerbaycan askerlerinin sayısı’ başlıklı bir haber yayımlandı.

Ermenistan Ordusu Serdar Ortaç’ı Öldürdü!

27 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında 5 bin 839 Azerbaycan askerinin öldürüldüğü iddia edilen haberde fotoğraf olarak popçu Serdar Ortaç ile oyuncu Kaan Girgin‘in fotoğrafı kullanıldı.

Kullanılan fotoğraf 2000 yılında Sivas 5’inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda çekilen bir kare… Fotoğrafta 178’inci Piyade Er Eğitim Alayı’nda bedelli askerlik yapan Serdar Ortaç ile Kaan Girgin yer alıyor.

“AZERBAYCAN İÇİN SAVAŞIRIM” DEMİŞTİ

İki gün önce Azerbaycan-Ermenistan çatışmaları üzerine bir açıklama yapan Serdar Ortaç, gerekirse Azerbaycan için askere gidebileceğini belirterek, “Askerin varsa askerinle savaşırsın, sivillerin üzerine füze atmazsın. Ermeni halkına bir sözüm yok ama başlarındaki adam ruh hastası” ifadelerini kullanmıştı.

Ermenistan Kamu Radyosu editörlerinin, Serdar Ortaç’ın bu sözleri üzerine, 16 Ekim tarihli haberin görselini değiştirerek, popçunun fotoğrafını kullandıkları sanılıyor.

SERDAR ORTAÇ ASKERLİK YAPMAKTAN KAÇMIŞTI

90’lı yılların sonunda kendini Meksika’da işçi gibi gösteren Serdar Ortaç, askerlikten kaçmak için çifte pasaport kullandığı gerekçesiyle 61 gün Mamak Askeri Cezaevi’nde yattı. Ortaç, hapisten çıktıktan sonra Sivas 5’inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı 178’inci Piyade Er Eğitim Alayı’nda bedelli askerlik yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!