3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemEski Güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Lise Diploması Sahte Çıktı

Son Yazılar

Eski Güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Lise Diploması Sahte Çıktı

Bir çok üst düzey görevi aynı anda yürütme başarısına sahip olan eski güreşçi Hamza Yerlikaya’nın lise diploması sahte çıktı.

Diploması sahte çıkan Hamza Yerlikaya’nın görevleri:

  1. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı
  2. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı
  3. Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Eski AKP milletvekili ve eski güreşçi Hamza Yerlikaya’nın kullandığı lise diplomasının sahte çıkması sonrasında, henüz bir açıklama yapılmadı.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi kararında “Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir” ifadelerini kullandı.

OdaTV’nin haberine göre kararda Hamza Yerlikaya’nın “resmi evrakta sahtecilik” yaptığı ortaya konurken, mahkeme hükmü erteledi. Bu ertelemeyle Yerlikaya cezadan kurtulmuş oldu.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2001’de verdiği gerekçeli kararında şunlar kaydedildi:

“Güreş sporunda dünya ve olimpiyat şampiyonu olan sanık aşamalardaki savunmalarında tanımadığı bir şahsın kendisine gelerek neden yüksek tahsil yapmadığını sorduğunu, ortaokul mezunu olduğunu, lise mezunu olmadığından yüksek tahsil yapmadığını söylediğini, diğer şahsın bunu hallederiz diye söylediğini daha sonra bu şahsın İmrahor Meslek Lisesi’nden alınmış diplomayı kendisine getirerek verdiğini, bu diploma ile Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na kaydını yaptırdığını savunmuştur. Sanığın kullandığı diplomanın sahte olup bu, sahteliği yapanlarla dayanışma içine girdiğine, bu suça katıldığına dair herhangi bir delil yoktur. Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir.”

hamza yerlikaya lise diploması kararı
hamza yerlikaya lise diploması kararı

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), “resmi belgede sahtecilik”, “bankacılık kanuna muhalefet”, “görevi kötüye kullanma” ve “nitelikli dolandırıcılık” gerekçeleriyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.


Diğer Hamza Yerlikaya Haberleri ilginizi çekebilir:

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!