Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaHayat25 Farklı Yöntem ile Eski Sevgiliyi Unutmak Mümkün

Son Yazılar

25 Farklı Yöntem ile Eski Sevgiliyi Unutmak Mümkün

Eski sevgili nasıl unutulur, unutmak için yapılması gerekenler nelerdir? İşte bu yazımda eski sevgili unutma için yapılacakları paylaşıyorum.

Eski sevgili unutma süreci ile birlikte bir ayrılığın üstesinden gelmek zordur ve hayata devam etmek bazen imkansız görünür. Duygularını derinlere gömmeye çalışırken eski sevgilini unutmanın yollarını arıyorsun. Eskiden birbirinize verdiğiniz sözleri şimdi hatırlamak, bir yığın kırık parçaya bakmak gibi geliyor. Muhtemelen bu tür bir üzüntüyle uğraşan tek kişi gibi hissediyorsunuz ve bu kadar saf olduğunuz için kendinize üzülüyorsunuz. Merak etme, hepimiz bu duyguları yaşadık.

Ayrılıkların üstesinden gelmek zordur. Kırık kalpler iyileşmez, eski yaşanmışlıklar unutulmaz ve acı dayanılmazdır. Ama şunu söyleyebiliriz: Bir süre sonra kolaylaşıyor. Ayrıldıktan sonra bile eskiden olduğun sevgi dolu kişi olabilirsin ve kendine yeni bir şans verebilirsin. Eski sevgiliyi unutmak için yapılması gerekenler için sana yol göstermeye çalışacağız. İşte bunun için 25 işe yarar yol.

1. İyileşmek için Kendinize Biraz Zaman Verin

İnsanların hayatına devam etmeye çalışırken yaptığı en büyük hata, sürekli sosyalleşmeye çalışması, kontrolsüz içki içme ve çılgın makyajlar gibi kendine zarar veren faaliyetlere dalmaktır. Halihazırda yaşananlar için somurtmanın bir anlamı olmasa da, bazen açılıp ağlamak iyidir.

Eski sevgili unutma amacıyla iyileşmek için kendinize zaman verin. Egzersiz yapmaya ve sağlıklı beslenmeye başlayın. Akıl sağlığınız üzerindeki olumlu etkisi neredeyse sihirlidir. Ayrıca, eskiden tüm zamanınız iş hayatı ve ilişkiniz arasında bölündüğü için kendinizi şımartın ve ara verdiğiniz hobilerinize geri dönün.


2. Onu Takip Etmekten Vazgeçin

eski sevgili unutma

Bir ayrılıktan sonra, muhtemelen eski sevgilinizin günün herhangi bir saatinde ne yaptığını merak etmeye devam edebilirsiniz. Her zaman aklınızın bir ucunda o vardır..

Sosyal medya sayesinde nerede olduklarını öğrenmek son derece kolay. Ancak onu takip etmek sizi sadece daha üzecek ve endişelendirecektir. Bir ayrılıkla başa çıkmanın en iyi yolu, siz hazır olana kadar sosyal medya hesaplarından uzak durmaktır. Bana kalırsa, onu sonsuza kadar unutmak ve hatta sosyal medya hesaplarından engellemek en iyi yöntem olacaktır.


3. Anıları Yeniden Yaşayarak Vakit Harcamayın

eski sevgiliyi unutmak için yapılması gerekenler

Sahip olduğun şey harikaydı. Güzel anıları yaşatmak iyidir – hatta sağlıklıdır. Ancak, bir ilişkiden yeni çıkmışsanız bu iyi bir fikir değildir.

Toksik bir ilişki söz konusu olduğunda, iyi yanları hatırlamak sizi yalnızca geçmişte kapana kıstırır ve iyileşmenizi engeller.


4. Gerçeği Görmeye Çalışın

eski sevgiliyi unutmak için yapılması gerekenler

Eski sevgili unutma süreci zordur. Aklınıza bir sürü soru geliyor olabilir… Neden böyle oldu? Ben ne yaptım ki? Beni bu kadar mı seviyordu? Dünyanın sonu gibi görünen şey, sadece bir insanın hayatından çıkmasıdır.

İşler en kötü durumdaymış gibi görünebilir, ancak şimdi gerçeği gördüğünüze göre, daha iyisini yapabileceğinizi bilin. Kötü bir aşama, daha iyi ve daha mutlu bir gelecek inşa etme fırsatı yaratır.


5. Sonuçlardan Ders Çıkarın

Herkes hata yapar ve bunlardan ders çıkarmak ve tekrarlanmalarını önlemek çok önemlidir.

İnsanlar hayatınıza size bir ders vermek için gelirler ve ayrılmak isteyen biri, onları tutmak için ne yaparsanız yapın gider. Birine ham maddi hem manevi her şeyini verebilirsin ama asla kendini tamamen onlara kaptırma.


6. Onunla Buluşmak İçin Bahane Bulmayın

Eski sevgilinizi çok özleyip, onu görmeyi çok isteyebilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken şey, aslında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı olmalıdır. Çünkü kırılan kalpler, onarılması zor yaralar, tek bir görüşme ile onarılamaz.

Bir ilişki, her iki tarafın da çabasıyla ilgilidir ve acı verici bir şekilde biten bir ilişkiden sonra, onu yeniden canlandırmaya çalışmanın bir anlamı yoktur.

Evlilik dahil tüm ilişkiler bir ‘işine gelme müessesesi’dir.


7. Kendinize Karşı Sert Olmayın

Ayrılığın için tüm dünyayı suçlamayı bırak. En öfkeli olduğun kişinin kendin olduğu gerçeğiyle yüzleş. Ona bu kadar güvendiğin, niyetini anlamayacak kadar aptal olduğun için kendinden nefret ediyorsun. Ama bu yanlış.

Kendine zarar verici davranışlarda bulunarak (aşırı içki içmek gibi) kendinizi cezalandırmanın yollarını bulmak isteyebilirsiniz. Ancak, herkesin hata yapabileceğini unutmamalısınız. Tek yapman gereken gözyaşlarını silmek ve bu hayatta seni hak etmeyeni beyninden çıkarmak olmalıdır. Sen bildiğinden daha güçlüsün, buna emin ol.


8. Ayrıldığın Kişi ile Arkadaş Kalamazsınız

eski sevgiliyi unutmanın yolları

Bir ayrılıktan sonra eski sevgilinizle arkadaş olarak kalırsanız, o zaman asla gerçekten aşık olmadığınız söylenir.

Ayrıldıktan sonra onu görmeye devam etmek için onunla arkadaş olmaya çalışıyorsan, bu sana düşündüğünden daha fazla zarar verir. Bir gemi yola çıktıktan sonra onu döndürmeye çalışmak anlamsızdır. Arkadaşlık çok özel bir ilişkidir ve art niyetlerle kullanılmamalıdır. Bu seni gelecekte daha fazla üzer.


9. Neler Yapabileceğinizi Bilin

Ayrılığın büyümenize, içsel benliğinizi keşfetmenize ve potansiyelinizi keşfetmenize yardımcı olmasına izin verin. Hayatı dolu dolu yaşamaya başladığınızda neler yapabileceğinizi öğrenince şaşıracaksınız. eski sevgili unutma süreci uzun ve acı verici olsa da, unutmayın ki ‘öldürmeyen şey, sizi sadece güçlendirir’.


10. Pozitif Kalmaya ve Kendinizi Şımartmaya Çalışın

Ayrılık gibi bir durum, sizi kalpten zayıf ve zihinde kararsız hale getirerek, kendinizi yok etmeyi düşünmenize neden olabilir. Bununla birlikte, her ne olursa olsun, gelecekte her şeyin düzeleceği ve hiçbir olumsuz şeyin sonsuza kadar sürmeyeceğini bilmeniz olacaktır. Yeni bir başlangıç yapmaya kendinizi hazırlamalısınız.. Kafanıza takılan olumsuz düşüncelerden uzak durmaya çalışın. Yeni bir başlangıç için zihninizi taze tutmak için yoga yapın, düzenli egzersiz yapın ve sağlıklı beslenin.


11. Alışveriş

Evde yalnız kalmak stres ve kaygıya neden olabilir. Sevdiğin bir şeyi yapmaya ne dersin? Alışveriş yapmak insanı mutlu eder! Her zaman satın almak istediğiniz her şeyin bir listesini yapın ve kendinizi şımartın. Ayrılıktan sonra güçlü kalmanın bir ödülü olabilir. Lütfen imkan olduğu kadar, kendinizi şımartın.


12. Yaşadığınız Yeri Yeniden Düzenleyin

Boş bir zihin, şeytanın atölyesidir. Eski sevgilinle ya da eşinle paylaştığın tüm anıları düşünerek harcadığın onca zamanı iyi değerlendir. Onunla ilişkilendirmediğiniz yeni bir ortam yaratmak için odanızı/evinizi yeniden dekore edin. Bu size uzun vadede iyi gelecektir


13. Dışarı Çık ve Dünyayı Gör

Hep özlemini çektiğin o yalnız seyahati planlamanın şimdi tam zamanı. Yeni lokasyonlara yalnız seyahat etmek, zihninizin ihtiyaç duyduğu değişiklik olabilir. Sizi mutlu etmek için kendinizden başka kimseye ihtiyacınız olmadığını anlamanızı sağlayacaktır.


14. Size Onu Hatırlatan Şeylerden Kurtulun

Belki birlikte ilk seyahat ettiğinizde otobüs biletini ya da onu özlediğinizde sarıldığın gömleğini saklamışsınızdır. Eh, şimdi sadece onun eşyalarını değil, aynı zamanda tekrar ziyaret ettiğiniz anıları da bırakmanın zamanı geldi. Eski sevgili unutma yolları arasında en önemli maddelerden biri budur.


15. Tüm İletişim Hatlarını Kesin

Arada bir ona mesaj atmanın ya da sarhoşken aramanın bir zararı olmayacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Onunla bağlantıda kalmak, sizi geçmişte kapana kıstıracak ve asla devam etmenize izin vermeyecek. Numarasını engellemek, tüm e-postalarını/metinlerini silmek ve mektuplarını yakmak iyi bir fikirdir. Bunu yapın!


16. Arkadaşlarından Onun Hakkında Bilgi Alma

Eski sevgilinizle tüm iletişiminizi kestikten sonra, ortak arkadaşlarınızdan onun hakkında bilgi almaya çalışabilirsiniz. Bu dürtüye direnin. Fikir ondan uzak durmaktır – fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak. Ortak arkadaşlarınız arasından bazıları ile görüşmeyi kesmeyi bile düşünebilirsiniz. Onu hatırlatacak şeylerden mümkün olduğunca uzak durun.


17. Gerçek Hayatın Çok Farklı Olduğunu Fark Edin

Eğlence endüstrisi bize genellikle en güzel hayatı vaat eder. Reel hayat ve gerçek hayat genellikle karıştırılır ve hayatımızdaki şeylerin kitaplarda ve filmlerde olduğu kadar güzel bir şekilde gerçekleşmesini isteriz.

Hayatınız ve – ve daha da önemlisi, ilişkiniz – bu şekilde yürümediğinde, depresyona girme eğilimindesiniz. Özellikle ayrılıktan sonra gerçekçi bir bakış açısına sahip olmak ve bazen işlerin yolunda gitmediğini kabul etmek önemlidir ve sorun değil! Çünkü kötü bir ilişkinin sona ermesi, yeni ve daha iyi şeylerin büyümesi için alan yaratır. Bunu aklınızdan sakın çıkarmayın.


18. Aileniz ve Arkadaşlarınızla Vakit Geçirin

Bir ayrılıktan sonra yalnız kalmak depresyona neden olabilir. Böyle zamanlarda insanlara güvenmeyi bırakırsın. Bununla birlikte, hayatınızdaki, ne olursa olsun gerçekten yanınızda olacak insanlarla yeniden bağlantı kurmak için mükemmel bir zaman. Aileniz ve yakın arkadaşlarınızla vakit geçirmek, zihninizi boşaltmanıza ve kara bulutları uzaklaştırmanıza yardımcı olabilir.


19. Hobilerinize Zaman Ayırın

Şimdi, daha önce önemli olanla meşgul olduğunuz için vaktiniz olmayan her şeyi yapmak için ideal bir zaman. İster çömlekçilik, ister blog yazarlığı, yabancı dil öğrenme veya kodlama olsun – sonunda kendinize zaman ayırmak ve her zaman aklınızda olan projeleri yürütmek size çok iyi gelecek.


20. Hayatınızın Bir Parçası Olarak Kabul Edin

Bu size dünyanın sonu gibi gelebilir ama bilin ki yeniden yükseleceksiniz. Eski sevgili unutma süreci acı verici bir dönem olsa da bir ayrılık, umudunuzu kaybetmenize ve asla devam etmek istemeyerek kabuğunuza çekilmenize neden olmamalıdır. Ancak, kalp kırıklığının hayatın bir parçası olduğunu kabul etmenin zamanı geldi. Bugün bir durum ne kadar kötü hissettirirse hissettirsin, hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. Sonunda her şey normale döner. Sadece güçlü kalman ve fırtınaya dayanman gerekiyor.


21. Kendi Çevrenizin Keyfini Çıkarın

Biriyle vakit geçirmeyi seviyor ve ondan ayrılmış olabilirsiniz. Bunun sonucunda sevdiğiniz şeyleri yapmayı bırakmamalısınız. Sadece onu hatırlatacak aktiviteler yapmamanız yeterli olacaktır. Öncelikle çevrenizle daha fazla iletişim kurun. Kendinizi oyalayacak işler yapmanız, kafanızı eski sevgiliye takmanızı engeller. Hayırsever yardımlar yapan dernekler için çalışabilirsiniz. İhtiyacı olan insanlara ya da canlılara yardımcı olmak, size kendinizi iyi hissettirecektir. Bunu mutlaka deneyin.


22. Kendinize Hiçbir Şekilde Zarar Vermeyin

Öfkenizi ifade etmenin en kolay yolu kendinize zarar vermektir. Çoğu insan bunu kendilerini keserek veya bol miktarda alkol veya uyuşturucu tüketerek yapar. Ancak, hiçbir acı, kalp kırıklığınızın acısıyla eşleşmez. Ancak, kendinize zarar vermek, benlik saygınıza zarar verebilir.

Böyle zamanlarda, hayatta kalmak için kendinizden başka kimseye bağımlı olmayan bağımsız bir ruh olduğunuzu hatırlamanız gerekir. Toksik bir ilişki içinde olmak kim olduğunuzu değiştirmez veya değerinizi azaltmaz. Kendinize inanın ve yeniden başlamak için gücünüzü toplayın.


23. Affedin ve Eski Eşi / Sevgiliyi Unutun

Özellikle güveninizi ve hayallerinizi kıran kişi söz konusu olduğunda, affedin ve unutun demek kolaydır. Bununla birlikte, eski sevgilinizi affetmek, tamamen bırakmanın ve kendi başınıza mutlu olmanın anahtarı olabilir. Onu başkasıyla görmek seni incitebilir. Ancak, sadece hayatınıza odaklanır ve kendiniz için daha iyi bir gelecek yaratırsanız, eski sevgiliniz için sadece mutluluk dileyeceksiniz. Yollarınız bir gün kesişirse sizi rahatsız etmez bile! Siz hedeflerinize odaklanın…


24. Hazır Olana Kadar Hayatınıza Kimseyi Almayın

Zorla devam etmeye çalışmak, yanlış kişiyle tekrar çıkmanıza neden olabilir. Aşk özeldir ve bir toparlanma aşkla karıştırılmamalıdır. Kendinizi olduğunuz kişi için sevebildiğiniz ve eski sevgilinizi affedebildiğiniz gün, kalbinizi yeniden sevmeye açabileceğiniz ve yeni bir ilişkiye başlayabileceğiniz gündür.


25. Kendinize Aşık Olun

Sen kimsenin sana hissettiremeyeceği kadar özelsin. Eskiden öncelikle sevgilinizi düşünürdünüz. Artık kendinize daha çok zaman ayırmanız mümkün. Kendinizle sağlıklı bir ilişki, hayatta ilerlemenizi kolaylaştıracaktır.

İnsan olmanın çok önemli bir parçası, hata yapmak ve onlardan ders çıkarmaktır. Tökezledin. Şimdi kalk, silkelen, yoluna devam et ve tekrar hareket etmeye başla. Her mutluluğa değersin ve eğer biri sana sevildiğini hissettiremiyorsa, bunu kendin yap. Bu hayatta en önemli olan sensin. Mutlu ol ve takma…


Kalp kırıklığı yaşadınız mı? Eski sevgilini unutmak için ne yaptın? Aşağıdaki yorumlar bölümünde deneyiminizi bizimle paylaşın.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!