3.3 C
İstanbul
Salı, Şubat 7, 2023
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

Eternals Filminin Konusu Nedir? Eternals Oyuncuları Kimlerdir? İşte Eternals Fragmanları

Angelina Jolie süper güçlü varlıklardan oluşan bir ekibe liderlik ederken Marvel, The Eternals için son fragmanı yayınlamasıyla heyecan ve merak biraz daha artıyor. Peki Eternals filminin konusu nedir, Eternals oyuncuları kimlerdir, tüm Eternals fragmanları işte yazımızda.

Marvel evrenini çizgi romanlardan değil de filmlerden takip eden hayranlar, Eternals karakterleri hakkında çok fazla bir bilgi sahibi olmayabilir. Marvel ve Disney, filmi hayata geçirmek için yıldız bir oyuncu kadrosu oluşturdu. Peki Eternals filminin konusu nedir, Eternals oyuncuları kimlerdir, tüm Eternals fragmanları yazımızın devamında…

Filmin başrollerinde Sersi karakterine hayat veren Gemma Chan ve Ikaris karakterini canlandıracak Richard Madden bulunuyor. Oyuncu kadrosunun geri kalan isimleri arasında Salma Hayek, Brian Tyree Henry, Angelina Jolie, Kit Harington, Kumail Nanjiani ve birçok farklı isim bulunuyor. Ancak filmin iki defa ertelenmesi nedeniyle Marvel Stüdyoları yapım hakkında henüz herhangi bir şey göstermedi. Neyse ki, ticari ürün satışı yapan firmalar sayesinde artık yeni birkaç bilgiye sahibiz. İşte Eternals filminin konusu, Eternals oyuncuları, tüm Eternals fragmanları yazımızın devamında…

ETERNALS FİLMİNİN KONUSU

Filmin fragmanında öncelikle Titüler grubu tanıtılıyor. “The Eternals”, kozmik varlıklar olan Celestiallar’ın milyonlarca yıl önce insanlar üzerinde deneyler yaparak Eternallar ve Deviantlar’ı yaratma hikayesini anlatıyor. Süper güçlere sahip iki grup, hangi ırkın daha yüce olduğunu kanıtlamak için tarih boyunca birbiriyle mücadele ediyor.

ETERNALS FİLMİNİN OYUNCULARI

 1. Richard Madden
 2. Salma Hayek
 3. Angelina Jolie
 4. Gemma Chan
 5. Don Lee
 6. Lauren Ridloff
 7. Kumail Nanjiani
 8. Lia McHugh
 9. Barry Keoghan
 10. Kit Harington
 11. Brian Tyree Henry

ETERNALS KARAKTERLERİ, ÖZELLİKLERİ, GÜÇLERİ

IKARİS (Richard Madden)

eternals filminin oyuncuları

Taktiksel lider ve kozmik anlamda en güçlü Ebedi. Diğer Ebedileri güvende tutmaktan gurur duyar. Dürüst, nazik ve karizmatik olarak tanımlanabilecek karakter inanılmaz güçlere sahiptir. Uçuş gücü ve gözlerinden yoğun kozmik enerji ışınları yansıtma yeteneğiyle bilinir. Devant’lar yüzyıllar sonra geri döndüğünde, Ikaris yeni tehdidi durdurmak için dağınık Ebedileri birleştirme görevine öncülük eder.

SERSİ (Gemma Chan)

eternals filminin oyuncuları

İnsanlığa yakınlığı ile bilinen Ebedi’dir. Sersi, bir müze küratörü olarak çalışır ve bu işi yaparken insanları Devantların tehdidinden kurtardığı kadar mutludur. Karakter, dokunduğu herhangi bir malzemenin yapısını değiştirerek manipüle edebilir. Ayrıca yüzyıllardır Ikaris’e aşıktır ve Ebedileri tekrar bulup toplaması için ona yardım eder.

AJAK (Salma Hayek)

Ebedilerin ruhani lideridir. Bilgeliği ile ekibe rehberlik eder. İnsanlığı Devantlardan korumak ve insanların bugün yaşadıkları modern medeniyete ilerlemelerine yardımcı olmak için ana gezegenlerinden buraya gelen ekibin önemli bir parçasıdır. Ajak sadece insanları veya Ebedileri iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda göksel varlıklar olarak bilinen Celestialler ile de iletişim kurabilir.

PHASTOS (Brian Tyree Henry)

İcadın gücü ile kutsanmıştır. Elinde yeterli hammadde olması koşuluyla, hayal edebileceği her şeyi yaratabilir. Yüzyıllar boyunca Phastos, görkemliğini her zaman gölgelerde saklı tutarken, insanlığın teknolojik olarak ilerlemesine yardımcı olan bir karakterdir.

MAKKARİ (Lauren Ridloff)

eternals filminin oyuncuları

Evrendeki en hızlı kadın. Süper-hızlı kozmik gücünü, Ebdilerin yeni gezegenler keşfetmesi için kullanıyor. Sağır olduğu için kozmik koşusuna eşlik eden ses patlaması onu etkilemez.

DRUİG (Barry Keoghan)

eternals filminin oyuncuları

İnsanların zihinlerini kontrol etmek için kozmik enerjiyi kullanabiliyor. Druig, diğer Ebedilerden ayrı olarak yaşıyor çünkü yüzyıllar boyunca insanlıkla girdikleri etkileşimi doğru bulmuyor. Uzak ve güçlü, olduğu için onun bir arkadaş mı yoksa bir düşman mı olduğunu belirlemek zor hale geliyor.

GİLGAMESH (Don Lee)

Ekibin en güçlü ve en nazik üyesi. Geçmişteki olaylar onları grubun geri kalanından farklı yere sürüklediğinde Thena’nın fiili ortağı olur. Kozmik enerjinin güçlü bir dış iskeletini yansıtabilen Gilgamesh, tarih boyunca Devants’la yaptığı dövüşlerle efsanevi hale gelen ateşli bir savaşçıdır.

THENA (Angelina Jolie)

eternals filminin oyuncuları

Savaş ortamı, en rahat olduğu yerdir. Gilgamesh gibi oldukça ateşli bir savaşçı olan Thena, aklına gelebilecek elde tutulan herhangi bir silahı oluşturmak için kozmik enerjiyi kullanma yeteneğine sahiptir. Çoğu zaman somurtkan ve mesafeli bir tutum takınsa da, Gilgamesh ile yüzyıllar süren bir arkadaşlık kurar.

KİNGO (Kumail Nanjiani)

Elleriyle kozmik enerji mermileri fırlatma gücüne sahiptir. Yüzyıllar boyunca, şöhret fikrine aşık olmuştur. Günümüzde, ekibin yeni Deviant tehdidini püskürtmesine yardımcı olmak için zenginlik ve ünlü hayatını terk etmesi gereken ünlü bir Bollywood yıldızıdır.

SPRİTE (Lia McHugh)

eternals filminin oyuncuları

Gerçekçi illüzyonlar yaratma yeteneğine sahiptir ve görünüşte 12 yaşında bir kıza ebnzer. Sersi ile olan arkadaşlığı, yüzyıllardır insanlık tarafından çocuk muamelesi gördüğü için dünyadan bıkmış bir üzüntüyü gizler. Ancak Sprite göründüğünden çok daha güçlü ve akıllıdır, bu da Deviant’larla savaşırken işe yarayacaktır.

Black Knight (Kit Harington)

Richard Madden, Marvel Sinematik Evrenine giren tek “GoT” yıldızı olmayacak. Harington’dan Whitman, Kara Şövalye’nin mantosunu amcasından devralmış bir fizikçidir. Bilmediği şey, Kara Şövalye’nin bir süper kötü adam olarak bilindiğiydi. Whitman, Eternals gibi süper güçlü olmayabilir, ancak kılıç kullanma konusunda oldukça yeteneklidir.

Yeni gelen karakter detayları ile, Marvel Sinematik Evreni’nin The Eternals karakterleri ile çizgi romandaki hallerine göre değişim gösterdiği anlaşılıyor. Örneğin çizgi romanlarda Makkari sağır değilken, filmde sağır olarak gösterilecek.

Güçlerine ek olarak, bu açıklamalar Ikaris ve Sersi’nin Ebedileri Devantlarla savaşmak için bir araya getirme görevine liderlik ettiğini de ortaya koyuyor. Thena ve Gilgamesh bu açıklamalara göre grubun geri kalanından sürgün edildiği biliniyor. Ancak neden böyle olduğu veya tekrar nasıl bir araya gelecekleri henüz bilinmiyor.

ETERNALS 1. FRAGMANI

ETERNALS 2. FRAGMANI


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Film önerilerimizle ilgili tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.