Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaFaydalı BilgilerÖrümcekleri Evinize Çeken 9 Yanlış Temizlik Alışkanlığı

Son Yazılar

Örümcekleri Evinize Çeken 9 Yanlış Temizlik Alışkanlığı

Evdeki örümcekler can sıkıcı olabilir, peki onlar nasıl yok edilir? Yazımızda evdeki örümceklerden nasıl kurtulunur paylaşıyoruz.

Evdeki örümcekler nasıl yok edilir merak ediyorsanız doğru sayfaya geldiniz. Evinizi temizlerken, aklınızda muhtemelen birkaç hedef vardır: yerin biraz daha iyi görünmesini ve kokmasını sağlamak, dağınıklığı ve düzensizliği azaltmak ve haşereleri uzak tutmak. Ancak haşere kontrol uzmanları, her şeyi nasıl temiz ve düzenli tutacağınızı veya tutmayacağınızı, evinizin böcekler için hoş bir ortam gibi görünmesini sağlayabileceğini ve özellikle örümcekleri çekebileceğini söylüyor. İşte tam da bu noktada yazımızda evdeki örümceklerden nasıl kurtulunur, nasıl temizlenir, tek tek paylaşacağız.

Kendinizi sonsuz gibi görünen örümceklerle savaşırken bulmadan önce, örümcek istilasından kaçınmak için temizlik yaparken ne yapmanız ve yapmamanız gerektiğini yazımızda keşfedeceksiniz. Evdeki örümceklerden nasıl kurtulunur merak ediyorsanız, yazımızın tamamını hemen okuyun.

1. Meyvelerinizi yıkamak için bekletmeyin.

Hemen yemeyi planlamıyorsanız bile, evinizdeki meyveyi eve getirdiğinizde iyice yıkamak isteyebilirsiniz.

Fantastic Pest Control’de haşere uzmanı olan Jordan Foster, “Meyve sinekleri çekmenin yanı sıra örümcekleri de çeker” diyor. “Böcekler üzümleri özellikle büyüleyici bulur, bu nedenle örümceklerin aralarına ve çevrelerine ağ örme olasılığı daha yüksektir. Güvende olmak için meyvelerinizi süpermarketten satın aldıktan sonra iyice temizleyin.”

2. Evcil hayvan mamalarını evde tutmayın.

Evcil hayvanınızın mamasını yerde bırakmak, onu böceklerin saklanması için çekici bir yer haline getirir ve böceklerin olduğu yerde, onları avlamak için her zaman örümcekler bulunur.

Foster, “Bir evcil hayvanınız varsa, mama kabını düzenli olarak temizlediğinizden emin olun. Ayrıca evcil hayvan mamasını hava geçirmez kaplarda saklayın” diyor.

3. Diğer böceklerin çoğalmasına izin vermeyin.

Evinizde vızıldayan sinekler, şekerlikteki karıncalar veya kontrol edilemeyen bir hamamböceği probleminiz varsa, muhtemelen örümceklerle de problem yaşıyorsunuz demektir.

Rhythm of the Home’un kurucusu temizlik ve düzenleme uzmanı Stefan Bucur, Evdeki örümceklerden nasıl kurtulunur diye soranlara “Örümcekleri evinize çeken en yaygın, ancak daha az bilinen alışkanlıklardan biri, evinizde başka böceklerin bulunmasıdır” diyor. “Örümcekler diğer böcekleri yemeyi severler, bu yüzden evinizin etrafında olması kesinlikle daha fazla örümceği çekecektir. Örümceklerden en çok hoşlanmıyorsanız, örümceklerin geri dönmesini engellemek için diğer böceklerden de kurtulmanız gerekir. ” diyor.

İLGİLİ İÇERİK: KADİR EZİLDİ KİMDİR, KADİR EZİLDİ NERELİ?

4. Kapaksız çöp kutuları kullanmayın.

Mutfağınızdaki o açık çöp kutusu, evinizde aniden örümcekleri fark etmenizin nedeni olabilir. Ant and Garden Organic Pest Control’ün sahibi böcek bilimci ve haşere kontrol uzmanı Ryan Smith, “Örümcekler artıklar ve atıklarla beslenen böcekleri yemekten hoşlanırlar” diye açıklıyor. “Ev atıklarınızı uygun şekilde atın ve sadece hamamböceklerinin, sineklerin ve karıncaların gelmesini değil, örümceklerin de gelmesini önleyeceksiniz!”

5. Yemek hazırladıktan sonra tezgahınızı temizlememek.

Yemek pişirdikten sonra tezgahlarınızı silme veya ocağınızdaki kalıntıları temizleme alışkanlığınız yoksa, başlamak isteyebilirsiniz.

Smith, “Örümcekler insan yemeği yemezler, ancak mutfağınızda kalan yiyeceklerle beslenen böceklerle kesinlikle ziyafet çekerler” diyor. Örümceklerin ve avlarının mutfağınızı eve çağırmaması için yemeklerden hemen sonra temizlik yapmanızı öneriyor.

6. Oluklarınızı temizlemeyi ihmal etmek.

Evinizde normalden daha fazla sekiz bacaklı arkadaş görüyorsanız, oluklarınıza bir göz atmak isteyebilirsiniz. Buna oturduğunuz apartmanın ya da yazlığınızın olukları da elbette dahil.

Bucur, “Oluklarınızı ve küçük ağaç dallarının, yaprakların ve diğer organik bileşiklerin iniş borularını temizleyin” diyor. “Örümcekler orada yaşamaktan hoşlanmazlar, ancak onları evin içine girmek için çok yaygın olarak kullanırlar.”

7. Çamaşırları yerde bırakmak.

Yerdeki bu çamaşır yığını, sadece bir takılma tehlikesinden daha fazlasıdır – örümcekler için de saklanmak amacıyla kullanılan en önemli noktadır. Evdeki örümcekler nasıl yok edilir diye merak edenlerin buna dikkat etmesi gereklidir.

Invader Pest Management’ın sahibi ve başkanı sertifikalı entomolog Fred Willey, “Kirli ve yere saçılmış kıyafetler, örümcekler için harika bir saklanma yeridir; burada, giysilerin kıvrımlarına girip yiyecek bulmak için girişimde bulunmaları gerekene kadar veya buralarda bulunması muhtemel diğer haşereler onlara ulaşana kadar takılabilirler” diyor. “Örümceklerin bu saklanma yerine erişmesini zorlaştırmak için kullanılmış çamaşırları yerden uzak ve kapalı sepetlerde tutmak en iyisidir.”

8. İç mekan bitkilerinin aşırı büyümesine izin vermek.

Ev içindeki bitkilerini budamak, örümceklerin içlerinde saklanmasını önlemenin harika bir yoludur.

“Örümceklerin ağ örmeyi sevdikleri evin çevresinde çok sayıda saksı bitkisi ve bitki örtüsü varsa, temizleme ve budama zamanı geldi” diyor Foster, ayrıca evinizin temeline yakın yerlere dikim yapmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyor, çünkü örümcekler bitkilerde saklanabilir. pencerelerin etrafındaki boşluklardan ve duvardaki çatlaklardan içeri girerler.

9. Ortalığı dağınık tutmak.

Evinizdeki dağınıklığı gidermek için şu andan daha iyi bir zaman yok, özellikle de bir örümcek probleminden kaçınmak istiyorsanız.

Done Right Pest Solutions‘dan Megan Cavanaugh, “Evlerinde örümcekleri önlemek için herkesin yapabileceği en büyük şey, bibloların tozunu alarak veya dağınıklığınızı temizleyerek düzenli olarak ortalığı toplamaktır” diyor. “Örümcekler bir şeylerin arkasına saklanmayı severler, bu yüzden tozu almak ve dağınıklığınızı kesmek, örümcekleri ortadan kaldırmanın ve önlemenin iki büyük yoludur.”


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!