3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaKafeEvden Çalışanlar Ofise Dönmek İstemiyor

Son Yazılar

Evden Çalışanlar Ofise Dönmek İstemiyor

Korona virüs salgını sebebiyle bazı şirketler evden çalışma modeline geçtiler. Mart 2020’de evden çalışmaya başlayan ofis personeli yaklaşık 5 aydır evden çalışıyor. Bildiğimiz kadarıyla bazı şirketler bunu süresiz olarak duyurdu, bazıları yarı zamanlı çalışmaya başladı, bazıları ise Aralık 2020’ye kadar evden çalışmaya devam edecek.

Sözcü Gazetesi’nden Sayime Başçı‘nın yazdığına göre, online iş ve işçi bulma şirketi Kariyer.net’in Curiocity ile birlikte hazırladığı “Corona virüsü ve İş Hayatı” araştırmasının sonuçları ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Bu araştırma sonuçlarına göre, evden çalışan her 2 kişiden biri, ofiste çalışmak istemiyor.

Gerçekleştirilen bu araştırma göre, her dört şirketten üçünün eski çalışma sistemine bir daha geri dönemeyeceği vurgulanıyor. Bunun sebeplerinden ilki ise azalan maliyetlerin etkili olması. Hatta bazı şirketler, idari giderlerin azalmasından dolayı, çalışanlarının evde kullandığı internet ücretlerini ödüyorlar. Özellikle IT sektöründe bu daha fazla hissedilmektedir.

Şirketler evden çalışma modelini benimsedi

Evden çalışma modelinin kalıcı olarak devam etmesini istenlerin sayısında gözle görülen bir artış mevcut. Mart ayında %35 olan oran %50’ye yükselmiş görünüyor. Özellikle okulların uzaktan eğitime geçmesi ile çalışan anneler evden çalışmak istiyorlar. Hem çalışanların bu talebi hem de bu dönemde elde edilen pozitif sonuçlar, şirketlerin de bu modele sıcak bakmasını sağladı” tespitine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!