Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaHayatKadınlar Toplaşın: Evli Erkek Başka Kadına Aşık Olursa Nasıl Davranır?

Son Yazılar

Kadınlar Toplaşın: Evli Erkek Başka Kadına Aşık Olursa Nasıl Davranır?

Siz de sevgilinizden ya da kocanızdan şüpheleniyor musunuz? Peki evli erkek başka kadına aşık olursa nasıl davranır? Hadi bakalım...

Hayatta tek bir mutluluk olduğu söylenir – sevmek ve sevilmek. Eğer bu doğruysa, etrafta çok fazla mutluluk olmalı. Sonuçta her yerde aşk var. İnsanlar aşkı evlenmeden önce, evlilikte, evlilikten sonra ve hatta evlilik sınırlarının ötesinde, evli oldukları kişiler dışındaki insanlarla bulurlar. Peki ‘evli erkek başka kadına aşık olursa nasıl davranır?‘ biliyor musunuz?

Peki evli bir erkeğin başka bir kadına aşık olmasının belirtileri nelerdir?

Bu sorunun cevabı aynıdır aslında: Bir adam aşık olduğunda nasıl davranır? Sadece bu durumda adam evli. Fakat aslında o bir erkek…

Bu makale bununla ilgili. Evli bir adam başka bir kadına aşık olabilir mi? Sana aşık olup olmadığını nasıl anlarsın? Bu ilişkiyi sürdürmeye karar verirseniz, düşünmeniz gereken şeyler nelerdir?

Evli bir adam başka bir kadına aşık olabilir mi?

Bu noktada “evli bir adam başka bir kadına aşık olabilir mi?” diye soruyor olabilirsiniz. Eğer öyleyse, cevap kocaman bir evet. Ve evli bir kadın başka bir erkeğe de aşık olabilir!

Doğal olarak, diğer tüm olası kombinasyonlar vardır. Evli bir adam başka bir erkeğe veya evli bir kadın başka bir kadına aşık olur.

Bir araştırmaya göre, evli erkeklerin kadınlara göre aldatma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Aynı çalışmada yapılan analize göre, aldatma söz konusu olduğunda kadın ve erkeklerin biraz farklı bir yaş düzeni izlediğini belirtmek de önemlidir.

Toplumun bu tür ilişkiler hakkında kendi fikirleri olsa da, gerçek şu ki bunlar gerçektir ve çoğu zaman dayandıkları aşk da öyledir.

Peki kendinizi evli bir adam tarafından takip edilirken bulursanız nasıl hareket etmelisiniz? Kendinizi tekrar aşık bulursanız ne yapmalısınız?

İlgili Yazı: Aldatan Kadınlar ve Erkekler Nasıl Anlaşılır? İşte En Yaygın Aldatma Belirtileri

Evli erkeklerin başka kadınlara aşık olmasının nedeni nedir?

Romantik partnerler, arkadaşlar, meslektaşlar, aile üyeleri vb. ile sağlıklı, tatmin edici ilişkileri olan insanlar, hayatın hemen hemen her alanında daha başarılı oldukları söylenir.

Ne yazık ki, tüm evlilikler sevginin ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlamaz. Böyle olunca aşk biter.

Bu, ilgili herkes için trajik bir durum. Bazı insanlar ve bazı çiftler, diğerlerinden daha iyi idare eder. Kendi iç benliklerini görüp, anlayıp, ne olduğunu kabul ederse ve bir zamanlar sahip oldukları sevgiyi geri kazanmak için birlikte çalışırlarsa, evlilikler yeniden canlanabilir.

Sonuçta, aşk derin, insani ve doğaldır. Tabii ki yeniden çiçek açması da mümkündür ve evli bir adam karısını her zamankinden daha çok sevebilir ya da kadın da…

Ya da evliyken başka birine aşık olabilir. Sonuçta, aşk çiçek açtığı yerde çiçek açar.

Evli erkek başka kadına aşık olursa nasıl davranır?

İşte evli bir erkeğin başka bir kadına aşık olduğunun belirtileri. Kocanızın başka bir kadından etkilenip etkilenmediğini veya diğer kadın olup olmadığınızı öğrenmek için bu işaretlere göz atın!

1. Telefonunu saklıyor mu?

Evli erkek başka kadına aşık olursa nasıl davranır, hadi ilk maddemizden başlayalım. Telefonda konuşurken gizemli davranıyor mu? Siz başka bir odadayken birisini gizlice aradığında, alçak sesle konuştuğunu fark edebilirsiniz. Telefonu çaldığında bazen uzaklaşıyor ya da sesini alçaltarak cevap vermeye çalışıyor. Onu sorguladığınızda, sadece arkadaşlarından biri veya bir aile üyesi olduğunu söylüyor. Erkeğiniz telefonda çok fazla zaman harcıyor ve sizden saklamaya çalışıyorsa, bu bir kırmızı bayraktır ve gizli telefon görüşmelerinde veya mesajlaşmalarında bir şeyler olduğunu gösterir.

2. Seninle seks yapmaktan kaçınıyor mu?

Samimi anlar için can atıyorsunuz ama onun zihni başka birinin duygularıyla meşgul oluyor. Sonuç olarak, sizi öpmekten, ellerinizi tutmaktan, sarılmaktan ve hatta sizinle seks yapmaktan kaçınıyor. Görünür bir sebep olmaksızın yakınlığın reddedilmesi, başka bir kadına aşık olduğunun güçlü bir göstergesidir ve belki de size karşı hiçbir şey hissetmediğinin en açık göstergesidir.

3. Telefonunu kullanmana izin vermiyor mu?

Evde bazı işlerle meşgulken mesajlarını veya e-postalarını kontrol etmenizi istemekte hiç sorun yaşamazdı. Ancak, şimdi, telefonunu kullanmanıza izin vermiyor veya bunu yaptığınızda gerginleşiyor. Muhtemelen telefonunu kilitlemek için bir şifresi vardır, arama geçmişini siler veya telefonuna sizden daha fazla dikkat eder – tüm bu işaretler, başka bir kadınla telefonda bir şeyler yaptığını ve muhtemelen sizden bir şey sakladığını gösterir. Peki evli erkek başka kadına aşık olursa nasıl davranır, hadi devam edelim…

4. Fikirlerinizi sormayı bıraktı mı?

Erkeğiniz artık sizinle eskisi kadar konuşmuyorsa veya önemli aile meseleleri hakkında fikrini sormayı bıraktıysa, nedenlerini bilmek isteyebilirsiniz. Varlığınızda sıkılmış ve artık ne yaptığınızla ilgilenmiyor gibi mi görünüyor? Sizinle saatlerce hatta günlerce iletişim kurmazsa, erkeğinizin başka bir kadına aşık olduğunun açık bir işaretidir.

5. Seni sık sık eleştiriyor mu?

Evli erkek başka kadına aşık olursa nasıl davranır konusunda, işte bu madde çok önemli. Kendini senden uzaklaştırır ve zevklerini ve seçimlerini eleştirir. Yemek yapma şeklinizden tavrınıza ve giyinme şeklinize kadar sizinle ilgili her şeyi eleştirir. Ardından, özgüveninizi düşürmek ve kendinizi kötü hissettirmek için nasıl konuştuğunuz veya göründüğünüz konusunda sizi küçümsemeye başlar. Ayrıca sık sık dikkatinin dağıldığını ve artık eskisi gibi davranmadığını fark edeceksiniz.

6. Bilgisayar başından kalkmıyor mu?

Daha önce cihazlarına hiç bu kadar dikkat etmemişti. Şimdi, dizüstü bilgisayarı, telefonu veya tableti olmadan çalışamayacağı anlaşılıyor ve saatlerce cihazlarına bağlı kalarak, çalışıyormuş gibi yaparken hayatındaki diğer kadınla gizlice görüntülü sohbet ederek saatler geçiriyor.

7. Başka bir kadından bahsediyor mu?

Konuşmalarında sürekli başka bir kadını gündeme getirmeye çalışıyorsa, dikkatli olma zamanıdır. “Diğer kadının” dikkatini çektiğinin ve onun bir şekilde özel olduğunu düşündüğünün bir işaretidir. Hayatında yeni biriyse ve sık sık çıktığı ya da çok vakit geçirdiği biriyse, inkar etse bile ona aşık olduğunun açık bir işaretidir.

8. Seni görmezden geliyor mu?

Bu, size hak ettiğiniz ilgiyi ve saygıyı göstermeyen birinin yanında olduğunuzu anlamanızı sağlayan en acı verici işaretlerden biridir. Konuşarak saatler geçirebilirsiniz ve erkeğiniz bunu kabul etmez bile ya da bazen onunla iletişim kurmaya çalışırsınız ve o asla cevap vermez ve sürekli sizi neden görmezden geldiğini merak ederdiniz. Ama elbette, cevap yeni bulduğu aşkta yatıyor.

9. Yeni zevkleri var mı?

Yeni alışkanlıklar ve zevkler geliştirdi. Yemek alışkanlıklarında, müzik tercihlerinde, kitaplarında ve hatta izlediği filmlerde bir değişiklik fark ediyorsunuz. Konuşma tarzı da değişti. Aşık olduğu başka bir kadını taklit ediyor olabilir. Alışkanlıklarında ve zevklerinde bir değişiklik fark ettiyseniz ve kalbinizin derinliklerinde bir şey size bir şeylerin doğru olmadığını söylüyorsa, içgüdülerinizi dinlemenin zamanı gelmiştir.

10. Haber vermeden ortadan kayboluyor mu?

Haftalık izinlerinde iz bırakmadan ortadan kaybolur ve aramalarınıza veya mesajlarınıza geri dönmez. Sizsiz tatile gidebilir veya sizi içeren planlardan kaçınabilir. Ek olarak, rutininde ve hatta işten ayrıldığı saatte bile değişiklikler fark ediyorsunuz. Alışılmadık bir şekilde, uzaktayken iletişim kurmuyor ve gidişlerinin sıklığı ve uzunluğu değiştiyse, dikkat etmelisiniz.

11. Sebepsiz yere kavga çıkarıyor mu?

En ufak bir provokasyonda, konuşmaları tartışmaya dönüştürüyor. Sizinle kavga etmek için bir sebep bulur ve sizden kaçmak veya sizinle iletişim kurmamak için bahane olarak sizinle çatışmaya girmeye çalışır. Ayrıca ortaya çıkan birçok sorundan sizi sorumlu tutar, hatalarının sorumluluğunu kabul etmeyi reddeder ve her zaman haklı olduğu konusunda ısrar eder. Eşinizin sizden şefkat istediğinde sinirlendiğini veya sürekli dışlandığını fark ederseniz, büyük olasılıkla başka birine aşık olmuştur. Diğer kadın buluşmak isterse, dışarı çıkıp onunla buluşmak için sizinle bir tartışma başlatabilir.

12. Sosyal medyada görünmek istemiyor mu?

İkinizin birlikte fotoğraflarını sosyal medyanızda yayınlarsanız, aniden erkeğiniz bunu yapmamanızı söyler. Ayrıca ikinizin de resimlerini yayınlamayı bırakır. Partnerinizin ikinizin resimlerini paylaşmayı reddetmesi, medeni durumunu sevdiği diğer kadına ifşa etmemek için sosyal medyayla bağlantısını kesmek istediğini gösterebilir.

13. Savunmaya geçiyor mu?

Diğer kadın hakkında soru sorulduğunda sinirlenir ve savunmaya geçer mi? Size “sadece bir arkadaş”, “eski bir üniversite arkadaşı” veya “bir iş arkadaşı” diyebilir. Ona daha fazla soru sorduğunuzda sinirlenir ve sorularınızı cevaplamak yerine sizi hayatına girmekle suçlamaya çalışır. Bir adam, nerede olduğu veya başka biriyle ilişkisi hakkında sorularınıza yanıt olarak aşırı derecede savunmacı hale geldiğinde, bir şeylerin yanlış olduğu yavaş yavaş ortaya çıkar.

14. Dış görünüşüne dikkat etmeye mi başladı?

Son zamanlarda erkeğinin dış görünüşüne her zamankinden daha fazla önem verdiğini fark ettin mi? Daha iyi giyiniyor mu ve görünüşünde ani bir değişiklik oldu mu? Ofis dışında veya siz yokken asla giymediği şık yeni gömlekler mi giyiyor yoksa yeni bir saç stili mi yapıyor? Görünüşündeki ani bir değişiklik, muhtemelen başka bir kadına aşık olduğunu veya hayatındaki “diğer kadını” etkilemeye çalıştığını gösterebilir.

15. Seni başka bir kadınla karşılaştırıyor mu?

Seni daha önce kimseyle karşılaştırmamış olabilir ama yaptığı an ya da sohbetlerde sürekli bir kadının adını anıyorsa o kadına aşık ya da ilgi duyuyor demektir. Kadına ne kadar ilgi duyarsa, diğer kadına özgü şeyleri o kadar çok fark eder. Örneğin, diğer kadınla aynı elbisenin içinde ne kadar iyi görüneceğinizi önerebilir veya “Neden onun gibi olamıyorsun” diye sorabilir. Partneriniz diğer kadını sizden daha önemli ve ilginç bulduğunda, muhtemelen ona âşıktır.

16. Ruh hali değişimleri var mı?

İşyerinde özellikle stresli bir hafta geçirmediği sürece, ruh halinin hayatındaki diğer kadından etkilenmesi muhtemeldir. Başka bir kadınla etkileşime girdiğinde mutlu ve heyecanlıdır ve etrafınızdayken huysuz, mutsuz ve varlığınızdan kolayca rahatsız olur. Onu özlüyorsa veya yanında olamadığı için sana uyuz oluyorsa, mantıklı bir karar vermenin zamanı geldi.

17. Duygusal olarak mesafeli mi?

Daha önce duygusal olarak sizinle paylaşımlar yapıyordu. Ama şimdi, zor durumlarla karşılaştığında veya bir konuda yardıma ihtiyaç duyduğunda, size gelmek yerine başkalarına güveniyor. Erkeğiniz, ona sevgi ve şefkat göstermenize rağmen, duygusal olarak sizden uzak veya içine kapanık görünüyorsa, bunun nedeni büyük olasılıkla diğer kadının düşünceleriyle meşgul olmasıdır.

18. Sana iltifat etmeyi bıraktı mı?

İlişkinizin iyi günlerinde, bazen sebepsiz bile olsa iltifatlar yağdırırdı. Seni sevdiğini ve onun için çok değerli olduğunu söylerdi. Ancak, erkeğiniz size olan ilgisini kaybettiğinde, iltifatların bittiğini ve artık sadece şikayet ettiğini fark edeceksiniz.

19. Özel günleri unutmaya başladı mı?

Sık sık aile toplantılarını, doğum günlerini ve evlilik yıldönümlerini kaçırıyor mu veya çocuğunuzun doğum günü gibi hayatınızdaki önemli tarihleri ​​mi unutuyor? Daha uzun saatler çalışmak gibi bahaneler üretiyor mu? Bununla birlikte, gerçekte, erkeğiniz sık sık özel günleri unutuyorsa veya atlıyorsa, sizinle bir ilişkiye ilgi duymadığını ve muhtemelen başka bir kadına aşık olduğunu gösterir.

20. “Seni seviyorum” demiyor mu?

Sevgisini ifade etmiyorsa veya nadiren sevgi gösteriyorsa, bu aşkınızın bittiğinin bir işaretidir. “Seni seviyorum” dese bile kelimeler kulağa boş veya zorlama gelebilir. Sana karşı şefkatliydi, ama bu sevginin aniden ortadan kaybolması, erkeğinin sana olan aşkını kaybettiğinin kritik bir işareti olabilir.

21. Dışarıda daha çok vakit geçiriyor mu?

Erkeğiniz eskiden fazlasıyla evcimendi ancak son zamanlarda sizden uzakta ve dışarıda daha fazla zaman geçiriyorsa, muhtemelen mutluluğu başka bir yerde buluyordur. Erkeğiniz sizden veya evden uzakta olmak için bahaneler uydurduğunda, bu bir şeylerin doğru gitmediğinin bir işaretidir. Yeni bulduğu aşkıyla vakit geçiriyor olabilir.

22. Geç uyur, erken kalkar mı?

Yakın zamanda, erkeğinizin alışılmadık zamanlarda yataktan kalktığını veya yatma vakti rutininde ani bir değişiklik fark ettiniz mi? Diyabetik veya uykusuzluk olmadığı sürece, sık sık yataktan kalkmayacaktır. Diğer kadına mesaj göndermek veya onu aramak için uyuduğunuz zamandan daha iyi bir zaman olmadığını unutmayın.

23. Kendini suçlu hissediyor mu?

Bir erkek kendini suçlu hissettiğinde, ilişkisini gizlemek ya da suçluluğunun bir kısmını hafifletmek için alışılmadık şekilde şefkatli ya da özenli olabilir. Örneğin, size sebepsiz yere abartılı hediyeler vererek, bulaşıkları yıkayarak veya ev işlerine yardım ederek size sevgi ve ilgi gösterebilir. Suçluluk duygusu, başka bir kadına aşık olduğunun açık bir işaretidir.

24. Göz temasından kaçınıyor mu?

“Gözler ruhun aynasıdır” sözünü çok severim. Bir şey hakkında nasıl hissettiğini bilmenizi istemese bile, gözlerinin nasıl davrandığını değiştiremez. Gözleri doğruyu mu yoksa yalan mı söylediğini ortaya çıkaracaktır. Saklayacak bir şeyi olduğunda, göz teması kurmayarak sizden kaçabilir. Bakışlarınızı tutması ve sizinle tam olarak ilgilenmesi pek olası değil çünkü keşfetmenizden korktuğu bir sır saklıyor.

25. Seni suçluyor mu?

Partneriniz sizi sadakatsizlikle suçluyorsa, bunun nedeni size sadakatsiz olması olabilir. Bir erkek başka bir kadınla ilişkiye girdiğinde, size aynı ahlaki mercekten bakar. Sizi sadakatsizlikle suçlamak, kendisini suçluluk duygusundan ve temel davranışından uzaklaştırmanın yolu olabilir.

Son olarak, garip davrandığından, bir şey sakladığından veya başka birini sevdiğinden şüpheleniyorsanız içgüdülerinizi görmezden gelmeyin. Erkeğinizin tüm davranışlarını en iyi bilen sizsiniz. Partnerinizin başka bir kadına aşık olduğunu gösteren hemen hemen her zaman ipuçları ve uyarı işaretleri vardır. Yukarıda bahsedilen belirtilerden iki veya üçünden fazlasını fark ederseniz, erkeğiniz başka bir kadına aşık olabilir. Fakat bunu ortaya çıkarmak istiyorsanız, gerçekle yüzleşmeye ve sonuçlarıyla başa çıkmaya hazır olmalısınız!


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!