in

SevdimSevdim

Eyşan Ne Demek? Eyşan İsminin Anlamı Nedir, Ne Anlama Gelir?

Son zamanlarda merakla araştırılan Eyşan isminin anlamı nedir? Eyşan ne demek, ne anlama gelir, Kuran’da geçiyor mu, Kürtçe mi, caiz mi?

eyşan ne demek

Televizyonda yayınlanan filmlerde ve dizilerde sıklıkla duyulmaya başlayan Eyşan isminin anlamı nedir, ne anlama gelir? Eyşan ne demek?

Bu isim yakın zamanda çok duyulmaya başlansa da, eminim ki çevrenizde bu isimle herhangi bir tanıdığınız yoktur. Az duyulmuş ilginç kız bebek isimlerinden biri olması sebebiyle de anne ve baba adayları Eyşan isminin anlamı nedir, ne anlama gelir? Eyşan ne demek, sorularının cevabını arıyorlar.

Kız çocukları için kullanılan bu ismin rengi pembedir. Hem Arapça hem de Türkçe kökenli güzel bir isimdir. Okunuşu ve anlaması kolay, karışıklığa sebep olmayacak anne ve babalar tarafından araştırılan popüler bir isim olma yolunda gitmektedir. Hadi bakalım Eyşan isminin anlamı nedir, ne anlama gelir? Eyşan ne demek, sorularının cevabına gelelim.

Eyşan Ne Demek?

Türk filmleri ve dizilerinden duymaya başladığımız Eyşan ismi, meraklı izleyiciler ve anne baba adayları tarafından araştırılıyor, peki Eyşan ne demek işte cevabı.

  1. Şanlı güzel
  2. Güzelliği ile ünlü

Anlamının güzelliğine bakacak olursanız, kız bebeğe verilebilecek en güzel 10 isim arasına mutlaka girer. Herkesin çocuğu elbette en güzelidir, fakat bunu Eyşan ismi ile taçlandırmak isteyen ebeveynler kız çocuklarına bu ismi vermeye başladılar.

Güzellik üzerinden anlamı bulunan Eyşan ismi, bir kız çocuğuna çok hoş bir hitap sunmaktadır. Kız çocuğunuz için ona güzel bir isim arıyorsanız Eyşan adını kullanabilirsiniz.

Eyşan İsmi Kur’an’da Geçiyor mu?

eyşan ismi kuran'da geçiyor mu

Hem Arapça hem de Türkçe köken üzerinden ilgi gören bu isim için, aynı zamanda Kur’an’da geçip geçmediği de merak ediliyor. Eyşan ismi Kur’an’da geçmemektedir.

Güzelliği temsil eden ve bu karakteristik yönü ile beğeni toplayan isim, son dönemlerde kız çocukları adına öne çıkan en güzel isimler içerisinde yer almaktadır. Eğer hala bir isim konusunda karar vermemiş iseniz, Eyşan adını değerlendirebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bülent Serttaş Oryantal Didem Olayı

Bülent Serttaş, Oryantal Didem’e Neden Bakamadı? İşte Tayyar Işıksaçan İddiası!

nusret kültür elçisi

Nusret, Kültür Elçisi Oldu mu? İşte Konu Hakkında Son İddia!