in

KızgınKızgın

Eyüp Fatih Şağban (Fatih Nurullah) ve Uşşaki Tarikatının Bitişi

Eyüp Fatih Şağban

Gerçek adı “Eyüp Fatih Şağban” olan sözde tarikat lideri Fatih Nurullah‘ın 12 yaşındaki küçücük bir çocuğa cinsel istismarda bulunması suçlamasıyla tutuklanmasının ardından olaya tepkiler sürerken, cinsel istismarı ortaya çıkartan Odatv’nin konuyla ilgili haberlerine de erişim engeli getirildi.

Odatv, “Yargı içinde Odatv’nin açığa çıkardığı istismarı örtmek isteyenlerin tuzağına düşmemek için aldıkları kararda yazdıkları link hatalı olduğu halde mahkemenin ne yapmaya çalıştığını görerek haberi yayından kaldırmak zorunda kaldık! Sonuç olarak Türk yargısı, bir tarikat şeyhinin sapıklığının ortaya çıkarıldığı haberi yasakladı!” ifadesini kullandı.

Uşşaki Tarikatı İstismar Faaliyetlerine Devam Edebilecek mi?

Sözde tarikatın en üst konumunda bulunan Eyüp Fatih Şağban‘ın cinsel sapkınlığının ses kayıtlarıyla ortaya çıkmasının ardından, tarikat mensuplarının başlarına geçecek yeni bir isim aradıkları ve Fatih Nurullah adını tarikattan silecekleri haberleri geliyor.

Uzun yıllar çocuk istismarı yapan tarikat olarak akıllara kazınacak olan Uşşaki tarikatın, olmayan itibarını yeniden toparlaması zor gibi görünüyor.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Sputnik V Aşısı Güvenli

The Lancet Bilim Dergisi, Rus Korona Virüs Aşısını Güvenli Buldu

Hamza Yerlikaya - Bilal Erdoğan

“Başdanışman” Hamza Yerlikaya Açılış Yerini Karıştırdı