Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaFacebook Hesabını Dondurma Nasıl Yapılır?

Son Yazılar

Facebook Hesabını Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook en sık kullanılan platform, peki hesabını dondurma işlemini nasıl yapacağını biliyor musun? Evet, bu yazımda sizlerle sıkıldığınız zaman facebook hesabını dondurma işlemini nasıl yapacağınızı adım adım anlattım.

Facebook dondurma ve silme adımları hemen hemen aynı işlemler uygulanarak yapılıyor. Bu sayfada sadece dondurma işlemini anlatacağım.

Silme ve dondurma arasında fark ise çok basit. Facebook hesabını dondurma işleminden sonra sayfalarınızdaki hiçbir bilgi kaybolmaz. İstediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Silme işleminden sonra ise, tüm bilgileriniz kaybolur ve bir daha erişilemez duruma gelir.

FACEBOOK DONDURMA ÖNCESİNDE BİLMEN GEREKENLER

1. Kullandığınız hesabı dondurduktan sonra, takip ettiğiniz arkadaşlarınız sizinle iletişim kuramayacak ve hatta hesabınızı göremeyecektir.

2. Hesap dondurma ve silme farklılığından bahsetmiştim. Hesabınızı dondurduktan sonra, istediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Not: ‘Facebook artık yaşlıların kullandığı platform, tamamen silmek istiyorum’ derseniz, bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ADIM ADIM FACEBOOK HESABINI DONDURMA İŞLEMİ

Facebook nasıl dondurulur diye soruyorsanız, aşağıdaki işlemleri sadece iki dakikada geçerek, hesap dondurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

1. Facebook hesabınıza giriş yapın ve aşağıda işaretlediğim aşağı bakan oka tıklayın.

facebook hesabını dondurma

2. Aşağı bakan oka tıkladıktan sonra, aşağı doğru inen bir menü listesi karşınıza çıkacak. Buradan da ‘Ayarlar ve Gizlilik‘ linkine tıklayın.

facebook hesabını dondurma

3. Bu sefer karşınıza başka bir menü kombinasyonu çıkacak. Burada da ‘Ayarlar‘ linkine tıklamalısınız.

facebook hesabını dondurma

4. Ayarlar linkine tıkladıktan sonra karşınıza başka bir sayfa çıkacak. Burada da ‘Facebook Bilgilerin’ linkine tıklayınız.

5. Açılan yeni sayfada ‘Dondurma ve Silme‘ seçeneğine tıklayın.

6. ‘Hesabı Dondur‘ bölümüne tıklayıp, aşağıdaki lacivert tuşa da basarsanız, işlem tamam demektir.

7. Şifrenizi girdikten sonra facebook hesabını dondurma işlemini tamamlamış olacaksınız.

FACEBOOK DONDURMA LİNKİ

Bu adımların tamamını atlayarak da son sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Facebook dondurma linki: https://www.facebook.com/deactivate_delete_account

İlave bir not düşmek gerekirse, eğer Facebook Messenger dondurma işlemini de gerçekleştirmek istiyorsanız, Facebook dondur işlemini daha önce yapmış olmalısınız. Aksi takdirde Facebook Messenger dondurma işlemini yapamazsınız.

FACEBOOK DONDURMA ve SONRA AÇMA

Facebook hesap dondurma işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınızı tekrar aktif hale getirmeniz ve kaldığınız yerden kullanmaya devam etmeniz mümkün. Hesabınız yeniden açmak için yapmanız gereken tek şey Facebook’a kullanıcı adı / e-posta ve şifre ile giriş yapmak. Hesabınız otomatik olarak aktif hale getirilecektir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!