3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaFacebook Messenger ve İnstagram DM 2022'ye Kadar Şifrelenmeyecek

Son Yazılar

Facebook Messenger ve İnstagram DM 2022’ye Kadar Şifrelenmeyecek

Facebook, mesajlaşma uygulamaları için varsayılan olarak uçtan uca şifreleme alt yapısını değiştirecek. Facebook Messenger ve İnstagram DM uçtan uca şifreleme konusu ve gizlik konusunda şüpheler yazımızda.

Messenger ve Instagram Direct, piyasadaki en popüler iki mesajlaşma servisinden biridir. Her gün milyonlarca insanın bunları kullanmasına rağmen, Messenger ve Instagram Direct, varsayılan olarak sohbetleri uçtan uca şifrelemedikleri için gerçekten kullanıcılar için güvenlik sorunu oluşturuyor.

Facebook şimdi Messenger ve Instagram Direct için “en erken 2022’de” uçtan uca şifreleme sunacağına dair açıklama yaptı.

Facebook, Messenger ve Instagram Direct’e Şifreleme ile Yavaşladı!

Facebook ilk olarak 2019’da Instagram Direct ve Messenger’a uçtan uca şifreleme ekleme sözü verdi. Bazı geliştirmeleri yayınlamaya başlaması ile web sitelerinde yavaşlama meydana geldiğini görmüştü.

FB haber odasında yeni bir duyuruda Facebook, güvenlik ve gizlilik planlarını paylaştı ve yaptığı çeşitli çalışmaların sonuçlarını açıkladı. Ek olarak, Messenger ve Instagram Direct için uçtan uca şifreleme üzerinde çalışırken, 2022’ye kadar bunları tam olarak şifrelemeyeceğini de duyurmuş oldu.

Bu yıl Messenger ve Instagram Direct için varsayılan uçtan uca şifrelemede daha fazla ilerleme kaydetmeyi beklerken, bu projenin uzun süreli bir çalışma gerektirdiğini ve en erken 2022’ye kadar tamamen uçtan uca şifrelenmiş olmayacaklarını açıkladı. Daha önce sunduğumuz güvenlik özellikleri uçtan uca şifrelemeyle çalışacak şekilde tasarlandı ve hizmetlerimizde güçlü güvenlik özellikleri oluşturmaya devam etmeyi planlıyoruz ifadelerini kullandı.

Messenger ve Instagram dışında Facebook, sohbetler için varsayılan olarak uçtan uca şifreleme özelliğine sahip şirketin tek mesajlaşma hizmeti olan WhatsApp’a da sahip.

Şu anda işler olduğu gibi, uygulamadaki Gizli Konuşmalar özelliğini kullanarak Messenger’da şifreli bir sohbet başlatabilirsiniz. Bu özellik ilk olarak 2016’da kullanıma sunulmuştu.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!