3.3 C
İstanbul
Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaKoronavirüsFahrettin Koca konunun önemini vurgulayarak: 'İlk defa düştü" dedi

Son Yazılar

Fahrettin Koca konunun önemini vurgulayarak: ‘İlk defa düştü” dedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son 10 gündür yatan hasta, yoğun bakıma giren hasta ve entübe edilen hastadaki artış hızının düşme eğiliminde olduğunu belirterek, “Bugün ilk defa yoğun bakıma giren ve entübe olan hasta sayısal olarak eksiğe düştü. Yani yüzde 3- 3,5 oranında bir düşüş söz konusu oldu. Her geçen gün yoğun bakımda yatan hastanın yatış gün sayısının da azaldığını görüyoruz” dedi.

Fahrettin Koca, Sayı Düştü
Fahrettin Koca, Sayı Düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversite rektörleri, dekanları ve hastane başhekimleri ile corona virüsüyle ilgilli video konferansla toplantı yaptı.

Bakan Koca, toplantıya ilişkin videoyu Twitter hesabından, “Koronavirüs (corona virüsü) hastalarının tedavi tablosunda bugün yeni bir gelişme var. Türkiye ölçeğinde yoğun bakım toplam hasta sayımız ilk kez azaldı. 6 üniversitemizden bilim insanlarımız aynı kanıda. Bu izlenen tedaviyle, tedbirlerin sonucudur. Tedbirlerle alacağımız sonuç nettir” notuyla paylaştı.

Fahrettin Koca, Video Konferans Twitter
Video konferans görüşmesi yapıldı

Videoda rektör, dekan ve başhekimlere seslenen Koca şöyle konuştu:

  • Türkiye’yi diğer ülkelerden farklı olarak gördüğümüz, bunu son bir hafta, 10 gündür daha net görüyorduk.
  • Yatan hasta, yoğun bakıma giren hasta ve entübe edilen hastadaki artış hızı, düşme eğilimindeydi.
  • Bugün ilk defa yoğun bakıma giren ve entübe olan hasta sayısal olarak eksiğe düştü. Yani yüzde 3- 3,5 oranında bir düşüş söz konusu oldu.
  • Bu son derece önemli, her geçen gün yoğun bakımda yatan hastanın yatış gün sayısının da azaldığını görüyoruz.

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS SON DURUM

[adace-ad id=”6230″]

Türkiye’de ilk corona virüsü vakasının ortaya çıkmasının ardından 33 gün geçti. Dün 95 kişinin vefat etmesiyle 11 Mart’tan bu yana ölü sayısı 1101’e çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapılan toplam test sayısını 340 bin 380, toplam vaka sayısını 52 bin 167 olarak açıkladı.

Koca’nın paylaştığı verilere göre yoğun bakımdaki hasta sayısı 1626 entübe hasta sayısı 1021, iyileşen vaka sayısı ise 2965 oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!