3.3 C
İstanbul
Salı, Mayıs 30, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaKim KimdirFaik Mümtaz Koyuncu Kimdir? Korona Virüs Sebebiyle Vefat Eden Prof. Dr. Faik...

Son Yazılar

Faik Mümtaz Koyuncu Kimdir? Korona Virüs Sebebiyle Vefat Eden Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu Nereli, Kaç Yaşında Vefat Etti?

Koronavirüs salgınında bir doktor daha vefat etti. Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu korona virüse maalesef yenik düşerek vefat etti. Peki, Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu kimdir, nereli, kaç yaşında vefat etti?

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybetti. Bu haberi duyan internet kullanıcıları Koyuncu’ya ilişkin Faik Mümtaz Koyuncu kimdir, nereli, kaç yaşında vefat etti? gibi soruların cevaplarını merak etti. Peki, Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu kimdir, nereli, kaç yaşında vefat etti? İşte tüm detaylar yazımızda.

PROF. DR. FAİK MÜMTAZ KOYUNCU KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA VEFAT ETTİ?

Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu Söke’de doğdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1978 yılında mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Uzmanlık eğitimini 1982 yılında tamamladı.

Girne 100 yt. Asker Hastanesinde yedek subay olarak askerlik hizmetimi tamamladı. Malatya SSK Hastanesinde zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra İzmir Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim Hastanesine Başasistan olarak atandı.

Celal Bayar Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalına 1995 yılında Yardımcı Doçent olarak atandıktan sonra aynı Anabilim Dalında Doçent ve Profesör kadrolarına yükseldi. Son olarak Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapıyordu.

FAİK MÜMTAZ KOYUNCU VEFATI ÜZDÜ

Uluslararası platformlarda yaptığı başarılı çalışmalarla bilinen ve uzun yıllardır Manisa’da görev yapan MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Kadın Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu (66), Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine görev yaptığı hastanede tedavi altına alınmıştı.

Bir süredir tedavisi devam eden Koyuncu’nun bugün hayatını kaybettiği bildirildi. Evli ve iki çocuk babası olan Koyuncu’nun ölümü, Manisa’da sevenlerini üzüntüye boğdu.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!