3.3 C
İstanbul
Salı, Mayıs 30, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemFethullah Gülen’i Özleyen Yönetmen Murat Uygur Ne İş Yapıyor

Son Yazılar

Fethullah Gülen’i Özleyen Yönetmen Murat Uygur Ne İş Yapıyor

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) için çalışmış, kurslarına gitmiş, para göndermiş veya devlet aleyhine çalışmalar yapmış onbinlerce kişi yargılandı ve çok ağır cezalar aldı. Bu operasyonlar halen devam etmekte, FETÖ ilişkileri tespit edilenler halen tutuklanmakta ve yargı önüne çıkarılmaktalar. Peki Murat Uygur neden Fethullah Gülen’i özlemiştir, şu anda özlememekte midir, Murat Uygur kimdir?

Peki 23 Eylül 2013 tarihinde “Sayın Fethullah hoca efendimiz yeter artık özledik bu hasretlikten bitsin ülkene geri dön sana ihtiyacımız var hoca efendimiz” ifadelerini kullanan Yönetmen Murat Uygur kimdir, Fethullah Gülen ile ilişkisi nedir, Fethullah Gülen’ı neden özlemiştir, Murat Uygur neden apar topar twitter adresini kapadı, detayları yazımızda!

Cumhurbaşkanımıza dua edin

2014 yılında Eyüp Sultan Camii’nin önünde “Cumhurbaşkanımıza dua edin” diyerek bin adet Kuran-ı Kerim dağıtan yönetmen Murat Uygur’un, FETÖ lideri Fethullah Gülen’e ülkeye dönmesi için çağrı yaptığı tweeti ortaya çıktı. Üstelik Uygur’un Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı olarak üst düzey görev yaptığı anlaşıldı.

Şov yapıyorsun

Suriye’deki savaştan kaçışı konu alan “Kaçış” filminin yönetmeni Murat Uygur, 2014 yılında Kuran-ı Kerim dağıtımını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hayır niyetiyle yaptığını söylemişti. Bu sırada vatandaşlardan “şov yapıyorsun” tepkisiyle karşılaşan Uygur o dönemde gündeme gelmişti.

Aynı isim yükselerek, Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı görevini üstlendi. Uygur’un 2013’te attığı Gülen tweeti ise sosyal medyada gündem oldu.

Uygur o tweetinde FETÖ liderine çağrı yaparak, “Sayın Fethullah hoca efendimiz yeter artık özledik bu hasretlikten bitsin ülkene geri dön sana ihtiyacımız var hoca efendimiz” diye yazmıştı.

Aynı zamanda FETÖ liderinin özlü sözlerini de paylaşarak “Her doğuş bir ölümün ve her ölüm de yeniden bir doğuşun habercisidir. Fethullah Gülen” paylaşımını yapmıştır.

Twitter hesabını halen aktif şekilde kullanan Uygur’un bu paylaşımını silmemesi ise dikkat çekti.

MURAT UYGUR TWİTTER PAYLAŞIMI

Murat Uygur - Fethullah Gülen
Murat Uygur - Fethullah Gülen
Murat Uygur - Fethullah Gülen
Murat Uygur - Fethullah Gülen
Murat Uygur - Fethullah Gülen

MURAT UYGUR GESKON BAŞKAN YRD.

Murat Uygur - Geskon

MURAT UYGUR TWİTTER HESABINI KAPADI

Murat Uygur Twitter Hesabını Kapadı

1 Yorum

  1. Murat Uygur’u tanımam ama fethullah gülen hocasına bu kadar methiyeler düzmesi de şehitlerimize hakarettir. adam gibi özür dilemesi gerekliydi. Her devrim adamı diye bir tabir var ya…. ekmeği nereden geliyorsa onun kalıbına girenler…. cık cık cık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!