Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternetBecerilerinizi Geliştirmek için Fotoğraf Yarışması Uygulamaları ve Siteleri

Son Yazılar

Becerilerinizi Geliştirmek için Fotoğraf Yarışması Uygulamaları ve Siteleri

Fotoğrafçılık yeteneğinizi keşfetmek ve diğerleri ile yarışmak için fotoğraf yarışması uygulamaları ve siteleri sizlere kılavuz olacaktır. İşte sizler için araştırdığımız siteler ve uygulamalar.

Herhangi bir sanatsal beceri gibi, fotoğrafçılıkta gerçekten daha iyi olmak için tekrar tekrar pratik yapmanız gerekir. Tabii ki, pratik yapmak sıkıcı olabilir ve ayrıca ne yaptığınız hakkında geri bildirime ihtiyacınız var. Bu nedenle, birçok amatör ve deneyimli fotoğrafçı, becerilerini geliştirmek için düzenli olarak fotoğraf severlerden yorum almak ister. İşte bu amaçla oluşturulan fotoğraf yarışması uygulamaları ve siteleri, yeteneklerinizi ve becerilerinizi kıyaslamanız için harika yerlerdir.

Katılabileceğiniz birkaç ücretsiz çevrimiçi fotoğrafçılık yarışması vardır. Bazıları aktif yarışmalara sahipken, diğerleri bir müfredatı takip etmek ve geçmiş öğrencilerle notları karşılaştırmak gibidir. Ayrıca fotoğrafçılık yarışmalarındaki gönderileriniz hakkında size geri bildirimde bulunacak başarılı topluluklar da bulacaksınız. Ve evet, bu beceri zorluklarını profesyonel bir kamera veya hatta iyi bir telefon kamerası ile yapabilirsiniz.

Hadi birlikte bu amaçla oluşturulan fotoğraf yarışması siteleri ve uygulamaları hangileridir bakalım:

ExpertPhotography 30 Günlük Fotoğraf Yarışması (Web): Başlangıç Becerilerini Öğrenmenin En İyisi

fotoğraf yarışması siteleri

Expert Photography, internette fotoğrafçılık öğrenmek için en iyi sitelerden biridir. Bu nedenle, 30 Günlük Fotoğraf Yarışması Projesi’nin, aynı zamanda zanaat hakkında da öğrenecekleri bir fotoğrafçılık yarışması arayan amatörler için ilk tavsiye haline gelmesi doğaldır.

Bu kesinlikle yeni başlayanlara veya temel fotoğrafçılık becerilerini yenilemek isteyenlere yöneliktir. Yarışmanın her gününün yeni bir amacı vardır, örneğin otoportre, çerçeve içinde çerçeve, mercek parlaması, sokak fotoğrafçılığı vb. Fotoğraf makinenizi elinize almadan önce Expert Photography’nin konuyla ilgili tam makalesini okumak iyi bir fikirdir ve amaca ulaşmak için teknikler ve ipuçları hakkında size birkaç fikir verecektir. Siteyi okumak ve anlamak için Google Translate kullanabilirsiniz.

Meydan okumayı kendi başınıza tamamlamayı, sosyal medyanıza göndermeyi ve arkadaşlarınızdan geri bildirim almayı seçebilirsiniz. Ancak, aktif bir topluluğun ilerlemeniz hakkında yorum yapacağı Expert Photography Facebook grubuna gönderme seçeneği de var.

30 Günlük fotoğraf yarışmasını tamamladığınızda ve hala daha fazlasını istiyorsanız, Uzman Fotoğrafçılığı 365 günlük fotoğraf takvimini deneyin. Her günün, 30 günlük mücadeleye çok benzeyen yeni bir hedefi vardır, ancak bu, yaratıcı açıdan çok daha zorludur.

GuruShots (Web, Android, iOS): Instagram Benzeri Günlük Fotoğraf Yarışması Uygulaması

Fotoğraf yarışması uygulamaları arasında GuruShots, Instagram’ın yarışma tabanlı bir versiyonu gibi hissetmeye yakındır. Her gün, ücretsiz olarak katılabileceğiniz farklı fotoğraf yarışmaları bulacaksınız. Her yarışmanın birden fazla kazananı vardır: en iyi fotoğraf, en iyi fotoğrafçı ve uzman bir fotoğrafçılık gurusunun en iyi seçimi gibi.

Birçok yarışma, birden fazla fotoğraf göndermenize izin verir, bu nedenle en iyi fotoğrafçı, en iyi fotoğraftan farklı olabilir. Bu iki kategori, gerçek zamanlı olarak gerçekleşen ve yarışmanın bitmesini beklemeyen topluluk oylarıyla seçilir.

Telefonunuzun kamerasını kullanmanıza gerek yok, bunu GuruShot uygulamasıyla yapmak da mümkün. Ayrıca web sitesi aracılığıyla gönderebilir ve bunun için profesyonel bir kamera kullanabilirsiniz. Ancak birden fazla galeriye ve fotoğrafa göz atmak gibi Instagram benzeri bir deneyim bağımlılık yapar ve kısa süre sonra kendinizi GuruShots’a göndermek için telefonunuzun kamerasını kullanırken bulacaksınız. Elbette, bugün telefon kameraları harika olduğundan ve onları kullanan geçmiş yarışma kazananları olduğundan, bunun bir zararı yok.

GuruShots, sizi her gün bağımlı kılmak ve fotoğraflara tıklamak için tüm bunların üzerine bir çok oyunlaştırma ekler. Örneğin, statünüzü yükseltmek için puanlar kazanacaksınız ve ayrıca arkadaşlarınıza katılabilecek ve takım yarışmalarına katılabileceksiniz. Ancak sosyal unsurları istemiyor olsanız bile, temel fotoğraf zorlukları becerilerinizi geliştirmek için düzenli pratik yapmak için mükemmel bir platformdur.

İndir: GuruShots Android | iOS (Ücretsiz)

Pexels Fotoğraf Yarışması (Web): Ödüller ve Çevrimiçi Etki için Fotoğraf Yarışmaları

Pexels, telif hakkı olmayan görseller kapsamında en iyi sitelerden biri olarak ünlüdür ve her gün binlerce kullanıcı fotoğraf yükler. Yine de, koleksiyonunu kaliteli görüntülerle geliştirmek amacıyla, tüm kullanıcılar için düzenli olarak fotoğraf yarışmalarına ev sahipliği yapıyor ve harika ödüller de sunuyor.

Genellikle, aynı anda çalışan bir veya iki zorluk bulacaksınız. Renkler, mevsimler veya güncel trendler gibi yarışmaları içeren Ana Sayfa Yarışması sabittir ve ödül ilk 10 giriş olmak üzere sitenin ana sayfasında yer alacaktır. Diğer zorluklar genellikle evrensel olarak tematiktir (dünya çapında, festivaller, duygular) ve hatta nakit ödüller veya hediyeler kullanıcıları cezbeder.

Bazı evrensel kurallar vardır. Yarışma sırasında sınırsız fotoğraf gönderebilirsiniz, ancak fotoğrafı ilk defa sadece Pexels’a yüklüyor olmanız gerekir. Söylemeye gerek yok, orijinal olmalı. Ayrıca, gönderirken fotoğrafa etiket ve konum eklemeniz için teşvik edileceksiniz ve geçmişte kazananlar bunun şansınızı artırmada kritik bir adım olduğunu söylüyor. Ayrıca, sonunda fotoğrafınızın Pexels’ta keşfedilmesine yardımcı olacak ve böylece skor tablosunda tırmanmanızı sağlayacaktır.

52Frame (Web): En İyi Haftalık Fotoğraf Yarışması

fotoğraf yarışması uygulamaları

Fotoğraf yarışması uygulamaları ve siteleri arasında 52 Frames, aktif topluluğuyla haftalık bir fotoğraf yarışması düzenler. Bu tam olarak beklediğiniz şey. Pazartesi günü açıklanan haftalık bir tema veya konu var ve Pazar sonuna kadar bununla ilgili bir fotoğraf göndermeniz gerekiyor. 52 Frames üyesi ve deneyimli fotoğrafçıdan oluşan bir komite, Salı günü tüm girişlerle birlikte yayınlanan ilk üç gönderiyi seçiyor.

Fotoğraf hafta içi çekilmiş olmalıdır, geçmiş fotoğrafları kullanamazsınız. Her yarışma ayrıca, çekime başlamadan önce incelemek isteyebileceğiniz kendi ipuçları ve öğreticileriyle birlikte gelir.

Salı albümü, topluluğun gerçekten devreye girdiği yerdir. Her hafta 2.000’den fazla başvuru olmasına rağmen, neredeyse tüm fotoğraflara yorum yapan insanlar bulacaksınız. 52 Frames’de yeniyseniz, bu tartışmalara katılmak ve görüşlerinizi yayınlamak iyi bir fikirdir, çünkü bu, birinin çalışmanızı kontrol etmek için profilinize tıklamasını daha olası hale getirir.

Haftalık fotoğraf yarışması yeterli değilse, 52 Frames ayrıca becerilerinizi test etmek için haftalık bir Ekstra Yarışmaya sahiptir. Bunu çok ciddiye almak yerine eğlenceli bir alıştırma olarak düşünün, özellikle de buraya herhangi bir fotoğraf göndermek zorunlu olmadığı için. 52 Frames, fotoğrafçılığı yük gibi hissettirmek için değil, fotoğrafçılığı sevdirecek türden bir proje.

ViewBug (Web, Android, iOS): Büyük Ödüllü Çoklu Fotoğraf Yarışmaları

Fotoğraf yarışması uygulamaları ve siteleri arasında listelenen ViewBug, özellikle sunduğu ödüller nedeniyle, fotoğraf yarışmaları için çevrimiçi fotoğrafçılar arasında hızla ün kazanıyor. Dronlar, kameralar ve hoparlörler gibi araçlardan nakit ödüllere ve sosyal medyadaki ünlülere kadar uzanan bu ödüller, kaliteli fotoğrafçıları kendine çekerek, çalışmalarınızı öğrenmek ve ileri düzey kullanıcılarla karşılaştırmak için harika bir yer haline getiriyor.

Ücretsiz üye olarak, tüm yarışmalara katılmanız kısıtlanmıştır. Bununla birlikte, herhangi bir zamanda, fotoğraf gönderebileceğiniz 10’dan fazla yarışmaya sahip olacaksınız. Tabii ki, ilk 100’e düşürmek için başkaları tarafından yapılan gönderilere oy verebilirsiniz; bunların arasından bir kazanan, bir kişi tarafından seçilir.

Çeşitli yarışmalarla (ve çoğu uzun bir son teslim tarihiyle), fotoğrafçılık ilhamı için yeterli zorluk bulacaksınız. Ancak tartışmalar, geri bildirimler ve yorumlar açısından çok fazla topluluk katılımı yoktur. Bu nedenle, ViewBug normal fotoğrafçılık ödevleri ve ödül kazanma şansı için harika olsa da, becerilerinizi geliştirmek için gözleme ve kendi kendine öğrenmeye güvenmeniz gerekir.

İndirin: Android | iOS (Ücretsiz)

1
Fotoğraf Yarışması Uygulamaları ve Siteleri Becerilerinizi Geliştirir

Çevrimiçi fotoğrafçılık yarışmalarına katıldığınızda, topluluğa ve dünyaya kapılmak çok kolay. Oylara, neden sizin yerinize başkasının kazandığına kafayı takmış ve uzmanların ne aradığını anlamaya çalışırken bulabilirsiniz kendinizi.

Ancak bir adım geri atmak önemlidir ve bunu şampiyon olmak veya bazı ödüller kazanmak için yapmadığınızı unutmayın. Bu zorlukların amacı, fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirmek konusunda daha iyi hale gelmektir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!