Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternetFotoğrafçıların Portföy Oluşturmaları İçin En İyi 7 Web Sitesi

Son Yazılar

Fotoğrafçıların Portföy Oluşturmaları İçin En İyi 7 Web Sitesi

Fotoğrafçılık bir tutkudur ve bu işi profesyonel olarak yapan bir fotoğrafçı, eserini portföy haline getirecek siteleri kullanır, işte onlar.

Çektiğiniz fotoğrafları bir yerde toplayarak, merak edenlerle paylaşmak mı istiyorsunuz? Evet Facebook ve Instagram platformlarını kullanarak bunu yapabilirsiniz. Bir fotoğrafçı için hazırlanan profesyonel portföy siteleri ile ilgili bilginiz yok mu? İşte bu yazımda bunlardan 7 tanesini sizlerle paylaşıyorum.

Çok profesyonel olmayan fotoğrafçılar için etkileyici bir portföy oluşturmak ve fotoğrafçılık becerilerini sergilemek zor olabilir. Ancak basit, kod gerektirmeyen portföy oluşturucular sayesinde, çok az teknik beceriye sahip herkes çarpıcı bir fotoğraf portföyü oluşturabilir.

FOTOĞRAFÇI PORTFÖY SİTELERİ

Burada, fotoğrafçıların becerilerini ve stillerini sergileyen bir portföy oluşturmaları için en iyi 7 web sitesini listeliyoruz.

1. Zenfolio

fotoğrafçı portföy siteleri

Zenfolio, fotoğrafçıların tutkularını karlı bir işe dönüştürmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Fotoğrafçıların portföy web siteleri, fotoğraf deneme galerileri ve özel mağazalar oluşturmaları için basit çözümler sunuyor.

Çalışmalarını sergilemek isteyen fotoğrafçılar için Zenfolio’nun kodsuz bir web sitesi oluşturucusu vardır. Akıllı bloklar sayesinde web siteniz için birkaç düzen deneyebilirsiniz. Ayrıca, özel bir alan adı ve sosyal medya profillerinizi bağlamanıza olanak tanıyor. Zenfolio kullanılarak oluşturulan tüm portföy web siteleri mobil uyumludur.

Hızlı bir şekilde başlamak için özelleştirebileceğiniz çarpıcı şablonlardan oluşan bir kitaplık var. Kişisel markanızı yansıtmak için çeşitli yazı tipleri ve renkler kullanabilirsiniz.

Zenfolio, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak üç fiyatlandırma planına sahiptir. Sadece bir portföy oluşturmanız gerekiyorsa, Portföy planı yeterli olacaktır. 15 GB depolama alanı ve tek sayfalık bir web sitesi sunan aylık 5 ABD doları tutarındadır. Aynı zamanda ücretsiz bir deneme sunuyor.

2. Adobe Portfolio

fotoğrafçı portföy siteleri

Fotoğrafçı portföy siteleri arasında bulunan Adobe Portfolio, fotoğrafçılar, tasarımcılar ve illüstratörler gibi yaratıcılar için basit bir portföy oluşturucudur. Çalışmalarınızın, iletişim sayfanızın ve açılış sayfalarınızın bir koleksiyonunu içeren çok sayfalı bir site oluşturmanıza olanak tanır.

Adobe Portfolio’nun yaklaşık bir düzine güzel teması vardır. İlham almak için sitesinde sergilenen örneklere de göz atabilirsiniz. Bir Adobe ürünü olarak, çalışmalarınızı portföyünüzde sergilemek için Behance veya Lightroom’dan içe aktarabilirsiniz.

Adobe Portfolio, Creative Cloud ile ücretsiz olarak gelir ve ayrı bir abonelik gerektirmez. Adobe Creative Cloud Photography, 20 GB depolama alanıyla aylık 9,99 ABD doları ve 1 TB depolama alanıyla aylık 19,99 ABD doları tutarındadır. Halihazırda Creative Cloud aboneliği olan herkes için Adobe Portfolio, ek maliyet olmadan portföy oluşturmanın harika bir yolunu sunuyor.

3. Format

Format, fotoğrafçılar, tasarımcılar ve mimarlar için başka bir portföy platformudur. Basit editörü sayesinde hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan güzel bir site oluşturabilirsiniz.

Profesyoneller tarafından tasarlanan birkaç çarpıcı temaya sahiptir. Benzersiz ve modern bir tasarıma sahip temaları, panelleri, dikey kaydırma, tam ekran vb. gibi farklı stil türleri sunar. Bunlardan herhangi birini seçebilir ve tarzınızı yansıtacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Fotoğrafçı portföy siteleri arasında bulunan Format, tüm cihazlar için optimize edilmesinin yanı sıra, yüksek kaliteli görüntülerde bile hızlı yükleme hızı sağlar.

Dikkate değer bir başka özellik de, Format’ın filigran ekleyerek ve sağ tıklamalarda uyarılar görüntüleyerek çalışmanızı korumasıdır. Lightroom veya Capture One ile entegre edebilirsiniz. Ayrıca, nerede olursanız olun portföyünüzü yönetmek için ücretsiz bir iOS uygulamasına sahiptir.

Portföy oluşturucu dışında, fotoğrafçılık için bulut depolama, baskı pazarı ve müşteri galerileri sunar. Formatın, web sitesi oluşturucusu için ayda 7 ila 25 ABD Doları arasında değişen üç planı vardır. Temel plan yalnızca 100 resmi ve 15 web sayfasını destekler.

4. Squarespace

fotoğrafçı portföy siteleri

Squarespace’i yalnızca bir portföy değil, herhangi bir türde web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ancak çarpıcı tasarımları ve basit düzenleyicisiyle Squarespace, fotoğraf portföyleri oluşturmak için iyi bir seçim olacaktır.

Profesyoneller tarafından tasarlanan çok çeşitli şablonlara ve düzenlere sahiptir. Bu modern ve güzel şablonlar, portföyünüzün öne çıkmasına yardımcı olabilir. Düzeni özelleştirmek için farklı bölümleri, resimleri, metin kutularını ve videoları sürükleyip bırakabileceğiniz, kullanımı kolay bir düzenleyiciye sahiptir.

Portföy sayfanız dışında bir biyografi ve iletişim sayfaları ekleyebilirsiniz. Çalışmanızı tanıtmak için Squarespace e-posta kampanyalarını bile kullanabilirsiniz.

Eksiksiz bir web sitesi oluşturucu olduğundan Squarespace, pazarlama araçları da dahil olmak üzere daha fazla kontrol ve özelleştirme özelliğine ihtiyaç duyan fotoğrafçılar için harikadır. Squarespace’in Kişisel planı, fotoğraf portföyleri oluşturmak için idealdir ve aylık maliyeti 16 ABD dolarıdır.

5. Carbonmade

Carbonmade, daha yüksek derecede kontrol, kişiselleştirme özellikleri ve büyüleyici tasarımlar sunarak öne çıkıyor. Şablonların yaratıcılığınızı sınırladığına inanır, bu nedenle önceden hazırlanmış bloklar ve düzenler sunarlar. Bunları kullanarak hızlı ve daha özgür bir şekilde etkileyici, kişiselleştirilmiş bir site oluşturabilirsiniz.

Fotoğrafçı portföy siteleri arasında bulunan Carbonmade galeri slayt gösterilerini, ızgaraları ve 4K videoları destekler. Ayrıca, çalışmanızı hassas bir şekilde sergileyebilmeniz için video arka planları, ışık kutusu galerileri ve fotoğraf başlıkları gibi özellikler sunar.

Portföyler tüm cihazlar ve arama motorları için optimize edilmiştir. Fotoğrafları ve videoları müşterilerle paylaşmak için şifrelerle korunan özel sayfalar ve projeler ekleyebilirsiniz.

Carbonmade ile ilgili en iyi şey, ilk iki planla sınırlı proje sayısı olmasına rağmen, sınırsız resim ve video ekleyebilmenizdir. Seçtiğiniz plana bağlı olarak, aylık 11 ila 29 dolar arasındadır. Ancak, yalnızca portföyünüz yayına girdiğinde ödeme yaparsınız. Böylece ödeme yapmadan önce deneyebilir ve harika bir şey tasarlayabilirsiniz.

6. Crevado

fotoğrafçı portföy siteleri

Crevado, fotoğrafçılar da dahil olmak üzere her türden reklam öğesi için bir portföy aracıdır. Bu sürükle ve bırak portföy oluşturucu sayesinde galerileri, resimleri ve videoları hızla ekleyebilirsiniz. Güzel tasarımlar ve örnek sitelerle çarpıcı bir portföy oluşturmak çok kolay.

Fotoğrafçı portföy siteleri arasında bulunan Crevado size kişiler, bir blog, galeriler, bir koleksiyon ve hatta açılış sayfaları dahil olmak üzere birkaç sayfa ekleme seçeneği sunar. Çeşitli gizlilik kontrolleri sunarak işinizin güvenliğini sağlar. Projelerinizi özel yapabilir ve parola ile koruyabilirsiniz.

Crevado, PayPal ve Fotomoto entegrasyonu sayesinde çalışmalarınızı satmanızı da sağlar. Hepsinden iyisi, sınırlı resim ve galeri içeren ücretsiz bir plana sahip olmasıdır. Diğer iki planın maliyeti aylık 6 ABD Doları ve 9 ABD Dolarıdır ve daha fazla özelliğe ve daha yüksek limitlere sahiptir.

7. 22Slides

22Slides sizi şablonlarla sınırlamayan başka bir platform. Carbonmade gibi, tamamen yeni ve benzersiz bir şey yaratmak için farklı bölümler seçebilir ve bunları karıştırıp eşleştirebilirsiniz.

Fotoğrafçı portföy siteleri arasında bulunan 22Slides’in göze çarpan bir özelliği, Instagram veya Flickr profilinizle entegre edebilmenizdir, böylece Instagram’a her resim yüklediğinizde portföyünüz otomatik olarak güncellenir. Basit bir düzenleyiciye sahip olmasına rağmen, teknolojiden anlayan kişilere kodu özelleştirme seçeneği sunar.

Dropbox ile entegrasyonu sayesinde şifre korumalı sayfaları, görüntüleri ve zip dosyalarını müşterilerinizle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, fiyat atayarak ve PayPal ile entegre olarak çalışmanızı online olarak satabilirsiniz.

Tüm cihazlar için optimize edilen 22Slides, görüntülerin kırpılmaması için bir odak noktası tanımlamanıza olanak tanır. Portföy oluşturmanın maliyeti ayda 10 ABD dolarıdır. Ayrıca bir yıl boyunca ücretsiz özel alan adı sağlar.

Çarpıcı Bir Portföy ile Fotoğraflarınızı Sergileyin

İster potansiyel müşterileri etkilemek ister en iyi çalışmanızı derlemek isteyin, bu platformlar bir fotoğraf portföyü oluşturmayı çok kolaylaştırır. Sundukları şablon ve özelliklerin sayısıyla, tarzınızı yansıtacak en iyi çekimlerinizi sergileyebilirsiniz. Hepsinden iyisi, başlamak için kodlama becerilerine ihtiyacınız yok.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!