3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaCahillerFransa'da Koronavirüse Yakalanan E.Y., Nasıl Adım Adım Ölüme Gitti

Son Yazılar

Fransa’da Koronavirüse Yakalanan E.Y., Nasıl Adım Adım Ölüme Gitti

Fransa’da korona virüse yakalanan 62 yaşındaki E.Y., kendi ihmali vekurallara uymaması sebebiyle hayatını kaybetti. Çevresindekilerden ve doktorlardan virüs kapmış olabilmek ihtimalini gizleyen E.Y., maalesef kendi sonunu da hazırlamış oldu.

Bu ihmali sonucunda ise ne oldu biliyor musunuz? E.Y.’nin yakın çevresindeki 70 kişi karantinaya alındı, 2 yakını ise korona virüs tedavisi görmeye başladı.

Korona virüse yakalanan başkaları varsa ?

Elbette bu sayılar ve kişiler bilinenler. E.Y. başka kişilerle de temas kurduysa, virüsün onlara da geçmiş olma ihtimali yüksek. Bu sebeple E.Y. ile temas kuranların kendilerini karantinaya almaları ve en yakın sağlık kuruluşunu da haberdar etmeleri gerekiyor. Bunlar yapılmazsa, korona virüs sinsi sinsi ilerlemesine devam edecek.

62 yaşındaki vatandaş hayatını kaybetti

Yeni Şafak’tan Fatih Özer’in haberine göre, Fransa’dan Türkiye’ye geldiğinde, kendini karantinaya almayıp, gizleyen E.Y. vefat etti, onlarca yakınına da bu hastalığı bulaştırdı.

14 gün kuralına uymayıp, kendi ihmali sebebiyle ölen vatandaş, birçok kişinin de bu hastalığa yakalanmasına sebep oldu.

E.Y., 9 Mart’ta İstanbul’a gelmiş, karantina kurallarına uymadan Trabzon’un Of ilçesine geçmiş. Habere göre maske ya da eldiven gibi standart önlemleri de almamış, önemsememiş. Bir cenaze evine taziye ziyaretine giden E.Y., buradaki tüm yakınları ile temas kurarak, onları da virüsle tanıştırmış.

Tabi zaman su gibi akarken, 2 gün içinde de yüksek ateş şikayeti ile en yakın hastaneye başvurmuş.

Korona virüs testi neden negatif çıkar

11 Mart tarihinde yüksek ateşli olarak Of Devlet Hastanesi Dahiliye Polikliniği’ne başvurmuş. Fakat buradaki doktorlara da yurtdışından geldiğini söylemediği iddia ediliyor. Doktorlar, görevlerini yine de yaparak, korona virüs testi yapmışlar fakat test sonuçları da negatif çıkmış.

Evine gönderilip, dinlenmesi ve ilaçlarını alması söylenen E.Y., 16 Mart’ta yeniden yüksek ateş şikayeti ile Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış. Burada yapılan koronavirüs testi pozitif çıkmış. Daha önce yapılan testlerin negatif çıkmasının sebebi, virüsün kuluçka döneminde olmasından kaynaklı olduğu belirtilmiş.

Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde karantinaya alınan E.Y., malesef 20 Mart tarihinde hayatını kaybetmiş.

Yakınlarına da bulaştırmış

E.Y.’nin iki akrabasında koronavirüs testinde pozitif sonuç alınarak, karantinaya alınmış ve tedavilerine başlanmış.

Aralarında doktorların da bulunduğu 70 kişi karantinaya alınmış.

E.Y.’nin bu durumunu herkes bilmeli

Karantinaya alınan kişiler bilinenler. Fakat E.Y. başkaları ile de temas kurdu ise,, virüsün onlara da bulaşmış olma ihtimali yüksek.

E.Y.’nin temas kurduğu kişilerin test işlemleri rutin olarak yapılıyor fakat bir hayli endişeli olduklarından, gergin bekleyiş sürmekteymiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!