Ana Sayfa Iq Galileo Sendromu Nedir?

Galileo Sendromu Nedir?

1564'te İtalya'da doğan Galileo, ölümünden önce kendi adıyla anılan Galileo sendromu da bırakmıştır. Peki Galileo sendromu nedir?

0
810
galileo sendromu nedir

Galileo’nun adını mutlaka duymuşsunuzdur, hani dünyanın döndüğünü ispat eden zamanın en dahi bilim adamı. Kendisi İtalyandır, astronom bilir, fizik bilir, mühendistir, matematiği de oldukça iyidir. Fakat kendisiyle anılan bir de hastalık vardır, Galileo Sendromu! Günümüz dünyasında özellikle topluma yön veren insanların yakalandığı düşünülen Galileo Sendromu Nedir?

15 Şubat 1564’te İtalya’nın Pisa şehrinde doğan Galileo, 8 Ocak 1642 yılında Floransa’ya bağlı Arcetri şehrinde hayatını kaybetmiştir. Galileo, Rönesans’ın bilimsel devrimine büyük katkıda bulunmuştur. Fakat onca buluş, tez, hipotez derken, ölmeden önce kendi adıyla anılan bir de hastalık bırakmıştır. Galileo Sendromu Nedir?

Galileo Sendromu Nedir?

Galileo, herkesin bildiği gibi dünyanın döndüğünü ispatladı. Ancak bu dâhinin kendi adıyla anılan bir hastalığı vardı. Galileo Sendromu. Bu hastalık topluma ters düşen ne varsa o konuda insanları zorlamak olarak açıklanabilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Mutlaka bilinmesi gereken IQ ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz