Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaTakiyeAdnan Oktar'ın Evinden Çıktığı İddia Edilen Oğuzhan Asiltürk Kimdir?

Son Yazılar

Adnan Oktar’ın Evinden Çıktığı İddia Edilen Oğuzhan Asiltürk Kimdir?

2021 yılında vefat eden Oğuzhan Asiltürk (Durmuş Durduyan) kimdir, aslen nerelidir, Adnan Oktar'ın evinde olması iddiası gündeme düştü.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, 1 Ekim 2021 tarihinde koronavirüs sonrası zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı sonrası hastaneye kaldırılmış, Parti’den yapılan açıklamada Asiltürk’ün sağlık durumunun iyi olduğunu bildirilmişti. Peki Oğuzhan Asiltürk Kimdir, neden vefat etti, kaç yaşındaydı?

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Asiltürk’ün 1 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da vefat ettiği haberini verdi. Kurdaş, acı haberi şu sözlerle duyurmuştu: “Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk beyefendi Hakk’ın rahmetine kavuştu… Mekanı cennet, makamı a’li olsun.. Milli Görüş camiamızın başı sağ olsun..” Peki Oğuzhan Asiltürk Kimdir, neden vefat etti, kaç yaşındaydı?

Oğuzhan Asiltürk’ün Önceki Adı Nedir?

Oğuzhan Asiltürk’ün 34 yaşındayken Durmuş Durduyan olan adını Oğuzhan Asiltürk olarak değiştirdiği iddia edilmişti. Peki gerçek adının Durmuş Durduyan olduğu iddia edilen Oğuzhan Asiltürk Kimdir?

Oğuzhan Asiltürk Kimdir?

Peki gerçek adının Durmuş Durduyan olduğu iddia edilen Oğuzhan Asiltürk Kimdir?

Oğuzhan Asiltürk, 1935 yılında Hekimhan, Malatya’da doğdu. Türk siyasetçi, eski T.C. İçişleri Bakanı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanıdır. Oğuzhan Asiltürk, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. Serbest Müşavir Mühendislik, 4. (XV.) ve 5. (XVI.) Dönem Ankara, XIX., XX. ve XXI. Dönem Malatya Milletvekiliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı. Evli ve dört çocuk babasıdır.

MSP Davası sebebiyle bir yıl gözaltında kaldı. Sonra yargılandı ve beraat etti. 10 yıl süreyle siyasetten yasaklandı. Yasağı 1987 Anayasa referandumu ile kalktı. Yasağı kalktıktan sonra ilk kongrede RP’nin genel sekreterliğine seçildi. 11 yıl sonra tekrar Malatya’dan milletvekili seçildi. Fazilet Partisi’ne girdi. Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’ın ölümünün ardından Saadet Partisi’nin YİK başkanlığına seçilen Asiltürk’ün, ayrıca kaleme aldığı “Sosyal Yapının Güçlendirilmesi” adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Peki gerçek adının Durmuş Durduyan olduğu iddia edilen Oğuzhan Asiltürk Kimdir, aslen nereli, kaç yaşında?

1 Ekim 2021 sabahında vefat eden Oğuzhan Asiltürk, sevenlerini üzdü.

Durmuş Durduyan Kimdir?

AKP eski milletvekili Fevzi İşbaşaran, Saadet Partisi’ni Cumhur İttifakı’na dahil edebilmek için kongreye götürmek isteyen Oğuzhan Asiltürk hakkında çarpıcı bir bilgiyi paylaşmıştı.

İşbaran, Asitürk’ün 34 yaşında isim değişikliğine gittiğini belirterek gerçek adının Durmuş Durduyan olduğunu açıklamıştı. İşbaşaran, 52 yıl önce yapılan isim değişikliği ile Oğuzhan Asitürk’ün siyasi kariyerinin birden bire yükselişe geçmesine dikkat çekmişti.

Oğuzhan Asiltürk Ermeni Asıllı mı?

İşte İşbaşaran’ın Twitter hesabından paylaştığı o bilgiler:

“Oğuzhan Asiltürk’ün 52 yıl önce yani 34 yaşındayken mahkemeye başvurup ‘Durmuş Durduyan’ olan adını ‘Oğuzhan Asiltürk’ olarak değiştiriyor -Tamam, din değiştirip müslüman olabilirsin, adını soyadını da değiştirebilirsin ama mensup olduğun millet değişmez, utanılacak bir şey yok…

Hristiyan Türkler var, adlarını değiştirmediler ama Hristiyanlar. -Hadi ‘Durmuş Durduyan’ adını değiştirdin ‘Oğuzhan Asiltürk’ gibi iddialı bir ad ve soyadını niye aldın? -Ahmet Çelik, Hasan Yılmaz, Mustafa Keser ismi falan alsaydın bari….

İlk, orta, Liseyi Malatya’da, Üniversiteyi, İstanbul Üniversitesi İnşaat Fakültesi’inde ‘Durmuş Durduyan’ olarak okuyorsun. -Sonra, Durmuş Durduyan serbest müşavir/mühendis olarak çalışıyorsun – Birgün Erbakan ile tanışıyorsun sonra Oğuzhan Asiltürk oluyor ve milletvekili/Bakan

Bunu hiç yazmak istemezdim ama Türkiye’nin acı bir gerçeğini anlatmak istedim -Aslında Durmuş Durduyan, Özal, Demirel, Erbakan gibi İTÜ’lü ama Ermeni bir vatandaş olarak onlar kadar şanslı olup devlette iyi bir işe girememiş. -Ne zaman ki, Oğuzhan Asiltürk oluyor,kapılar açılıyor.”

Adnan Oktar’ın Evinden Eski İçişleri Bakanı Oğuzhan Asiltürk’ün Çıktığı İddia Edildi

adnan oktar davası

Fatih Altaylı 5 Ekim 2023 tarihinde yayınlanan programında eski Refah Partili bakan Oğuzhan Asiltürk’ün Adnan Oktar ile olan ilişkisini anlattı.

“O evden İç İşleri Bakanlığı da yapmış Oğuzhan Asiltürk” çıktı.

‘Bir gün mağdur ailelerden biri bizi aradı, kızlarının Adnan Oktarcılar tarafından kaçırıldığını söyledi. Biz emniyeti devreye soktuk. Gece geç saatlerde o eve polis tarafından baskın yapıldı.

O evden kim çıktı biliyor musunuz? Evden içişleri bakanlığı yapmış Refah Partili bir zat çıktı.

Bunlar çok insanı mağdur ettiler, çok can yaktılar. Hatta Türkiye’den kan toplayıp yurtdışına bile kaçırdılar.”


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye yapılan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!