in

EhEh

Gey Ne Demek? Eşcinsel İlişkileri Tanımlayan Gay Ne Demek, Anlamı Nedir?

Gey ne demek değil Gay ne demek şeklinde yazılması gereklidir. Bununla birlikte heteroseksüel ve homoseksüel farkı nedir, bunlar genel kültür bilgileridir, amaç kişisel tercihleri ve duyguları yargılamak değildir.

gey ne demek gay ne demek

Gey ne demek diye soranlara öncelikle şunu belirtmem gerekir ki, kelimenin yazılışı itibariyle Gay ne demek diye yazılması gerekmektedir. Gey kelimesinin sözlük karşılığı eşcinsel anlamında kullanılmaktadır. Peki eşcinsel ne demek diye sorabilirsiniz. Yani bir erkek başka bir erkekle ya da bir kadın başka bir kadınla aşk yaşamasına eşcinsel ilişki denilmektedir. Bu ilişki türünü yaşayan kişilere ise Gay denilmektedir.

Gey Ne Demek?

Gey ne demek sorusunu biraz daha açacak olursak… Ülkemizde genellikle erkek erkeğe ilişki yaşayan insanlara Gay denilmektedir. Kadın kadına ilişki yaşayanlara ise lezbiyen denilmektedir. Fakat aslında yabancı dilde her ikisine de Gay denilmektedir. Gay ne demek, hangi kelimeden gelmiştir derseniz, İngilizceye eski Fransızcadaki “gai” kökeninden geçmiştir.

Gay Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Gay ne demek yani aslında gerçek anlamı nedir? Her ne kadar Fransızca gai kökünden gelse de 1960’lı yıllardan önce kelimenin kullanılış amacı “neşeli, umursamaz” ve “canlı renkli, gösterişli” tarif etmek amacı ileydi. 1960’tan sonra ise erkek eşcinselleri tanımlamak için kullanılan bir sıfat haline gelmiştir.

Lezbiyen Ne Demek?

Kadın kadına ilişkiyi tanımlayan kelime 1800’lü yıllardan beri kullanılmaktadır. Önceleri sadece erkek erkeğe ilişkiyi tanımlayan Gay kelimesi sonrasında kadınlar arasında olan ilişkiyi de tanımlar şekilde kullanılmıştır.

Türkiye’de Eşcinsel Ne Demek?

Ülkemizde Gey ne demek, hangi kelime en sık kullanılmaktadır? Türkiye’de erkek erkeğe ilişki yaşayan bireyler için Gay, kadın kadına ilişki yaşayan bireylere ise lezbiyen denilmektedir. Fakat erkek erkeğe ilişki yaşayanlar için en sık kullanılan kelime ise yine yabancı bir dilden gelen homoseksüel kelimesidir. Homoseksüel ne demek, sözlük anlamı nedir peki? Sözlük anlamı “cinsel isteklerini kendi cinsinden kimselerle yatıştırmak huyunda olan kimsedir.” şeklinde ifade edilmiştir. Ülkemizde homoseksüel kelimesi kaba bir tabirle “HOMO” şeklinde sıklıkla kullanılır. Yani homo kelimesi hakaret etmek için kullanılan bir küfür haline gelmiştir.

Gey ne demek öğrendiniz peki biseksüel ne demek; hem kadınlardan hem de erkeklerden hoşlanan bireylere biseksüel denir. Yani bir erkeğin hem kadınlardan hem de erkeklerden hoşlanması durumunda o kişi biseksüel oluyor. Aynısı kadınlar için de geçerlidir.

Heteroseksüel ne demek; yani eşcinseller bu yazdığıma kızacaklar ama “normal” ilişki türüne heteroseksüel denilmektedir. Yani bir erkeğin sadece kadınlardan hoşlanması ya da bir kadının sadece erkeklerden hoşlanması, ülkemizde normal ilişki sayılmaktadır. Bu tip ilişki yaşayanlara heteroseksüel denilmektedir.

Gey ne demek sanırım öğrendiniz. Bununla birlikte lezbiyen ne demek, homoseksüe ne demek, biseksüel ne demek, heteroseksüel ne demek, hepsinden bahsettik, artık gay ne demek sorusu da kalmamıştır umarım. Okuduğunuz için teşekkürler. 🙂


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
exxen tv ücreti ne kadar olacak

Exxen TV Nedir? Exxen TV Ücreti Ne Kadar? Ne Zaman Yayın Hayatına Başlayacak?

ferdi kale kimdir

Kuran ve Hz. Muhammed’e Hakaret Eden Ferdi Kale Kimdir?