Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaKafeGirişimcilik Fikirleri için Kullanılacak 6 Muhteşem Web Sitesi

Son Yazılar

Girişimcilik Fikirleri için Kullanılacak 6 Muhteşem Web Sitesi

Girişimci olmak isteyenler nasıl olunur, nedir gibi sorulara cevap arıyor. İşte girişimcilik fikirleri hakkında faydalı 6 web sitesi.

Bir girişimci olarak bir sonraki projenize başlamak istiyorsanız, girişimcilik sürecinin aşamaları hakkında bilgi öğrenmek istiyorsanız işte size yardımcı olabilecek girişimcilik fikirleri bulabileceğiniz en çok kullanılan ve takip edilen 6 web sitesi.

Girişimciler, girişimcilik fikirleri için bunu geliştirmek adına ellerinden gelen tüm kaynaklara sahip olmak isterler. Bir proje üzerinde çalışmak çok zaman ve çaba gerektirir, bu nedenle, ilerlerken size yardımcı olabilecek araçlara sahip olmak faydalı olacaktır. Zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmek, gelişmekte olan herhangi bir girişim için hayati önem taşır.

İşte girişimciliğe adım atarken girişimcilik fikirleri için kullanılabilecek 6 faydalı web sitesinden bahsedeceğim.

1. Kickstarter kullanarak girişimcilik fikirleri için kaynak bulabilirsiniz.

girişimcilik fikirleri

Kickstarter, girişimcilerin girişimcilik fikirleri için fon yani para yani kaynak bulmaları amacıyla kurulmuş bir platform. Platform, teknoloji, filmler ve sanat da dahil olmak üzere her türlü yaratıcı projeye izin verir.

Kickstarter’ı kullanarak, girişimcilik fikirleriniz ile ilgilenen insanlardan fon sağlayarak projenizi hayata geçirmenizi kolaylaştırıyor. Bu kişiler yani yatırımcılar da diyebiliriz, aşağıdakiler gibi çeşitli nedenlerle bir projeyi destekleyebilir:

  • Bir arkadaşın girişimini desteklemek
  • Uzun zamandır hayranlık duydukları bir fikri desteklemek
  • Birinin projesinden veya fikrinden ilham alabilir ve onu desteklemeye karar verebilirler.
  • Proje hayata geçirildiğinde insanlar büyük kazançlar veya ödüller alacakları için heyecanlanabilirler ve yatırım yapabilirler.

Bir proje eklerken, girişimciler projeyi tamamlamak için gereken para miktarı olan bir finansman hedefi ekleyebilirler. Kickstarter, ya hep ya hiç ödeme modeli üzerinde çalışır; bu, girişimcinin fonları ancak projeleri finansman hedefine ulaştığında alacağı anlamına gelir.

Kickstarter, içerik oluşturucular için toplanan fonlardan yüzde beş ücret alıyor. Stripe’i ödeme işlemcisi olarak kullanır ve Stripe ayrıca ödeme işlem ücreti olarak yüzde üç ila beş arası komisyon tahsil eder.

2. GitHub – Yazılımcılar için yeni girişimcilik fikirleri öğrenebileceğiniz, eşsiz bir site.

Girişimcilik fikirleri arasında en etkileyici olanı genellikle yazılım alanında oluyor. GitHub, programcılar için bir kod paylaşımı, sosyal ağ ve yayıncılık hizmetidir. Web sitesi esas olarak kod için kullanılsa da, Word belgeleri veya Final Cut projeleri gibi diğer dosyaları da paylaşıyor. Bir belgenin her taslağı için bir dosyalama sistemi olarak düşünebilirsiniz.

Git, bir projede değişiklik yapmak istiyorsanız, sisteminizdeki tüm depoyu kopyaladığınız dağıtılmış bir sürüm kontrol sistemidir. Ardından yerel kopyanızı değiştirin ve kopyanızı merkezi sunucuya teslim edin.

GitHub bir Git deposu barındırma hizmeti olsa da, kendi özelliklerinin çoğunu ekler. Temel görev yönetimi araçları ve wiki’ler gibi erişim denetimi ve çeşitli işbirliği özellikleri sağlar.

Forking, bir kullanıcının bir depoyu bir hesaptan diğerine kopyalayabileceği GitHub’ın amiral gemisi bir işlevidir. Bu işlevi kullanarak, kendi hesabınızda yazma erişiminiz olmayan bir projeyi değiştirebilirsiniz.

Değiştirilmiş ve orijinal deponuzu birleştirmek için orijinal sahibine bir çekme isteği gönderebilirsiniz. Bu özellikler ve işlevler, GitHub’ı interneti büyütmek isteyen girişimciler için güçlü bir araç haline getiriyor.

3. Entrepreneur – Girişimcilik fikirleri konusunda en güncel bilgileri yayınlayan bir kaynak.

girişimcilik fikirleri

Girişimci, girişimcilik fikirleri, işletme ve küçük işletme yönetimi hakkında haberler yayınlıyor. Web sitesi, en iyi 500 franchise şirketinin yayınlanmış bir listesine sahip.

Web sitesi özellikler, yarışmalar, yan ürünler ve diğer yayınları içeriyor. Masters of Scale adlı bir podcast, her bölümde mantıksız bir iş teorisi sunuyor ve bölüm boyunca başarılı girişimcilerle yapılan konuşmalarla bunu kanıtlıyor.

Web sitesinde ayrıca tamamen kadın girişimcilere ayrılmış kadınlar için ayrı bir bölüm de bulunuyor.

Projenizle ilgili herhangi bir bilgiye veya rehberliğe ihtiyacınız varsa, bu web sitesine mutlaka göz atmalısınız. Girişimcilik hakkında değerli bilgiler kazanırsınız.

4. Fundable

girişimcilik sürecinin aşamaları

Fundable, küçük işletmeler için başka bir kitle fonlaması platformudur. Girişimcilerin çok sayıda destekçiyi hızlı bir şekilde devreye sokarak sermaye artırmasına olanak tanır.

Şirket profilinizi oluşturarak, şirketinizi ve ürünlerinizi gözden geçirerek ve finansman hedeflerinizden bahsederek başlarsınız. Fundable ekibi, profilinizi doğrulayarak platforma katılmanızı sağlar.

Destek karşılığında yeni bir ürün veya hizmet siparişi vermek veya eşitlik sağlamak gibi ödüller sunabilirsiniz. Herkesin profil oluşturması ücretsizdir.

Para toplamaya başlamak istiyorsanız, Fundable’a ayda 179$ ödemeniz gerekir. Herhangi bir hizmet bedeli yoktur. Ne kadar para toplarsan, hepsi senindir. Bağış toplama için ayda 179 dolarlık sabit bir ücret ödersiniz.

Fundable’ın ya hep ya hiç politikası vardır; bu, bir girişimci olarak yalnızca istediğiniz toplam parayı toplayabilirseniz ödeme alacağınız anlamına gelir. Ardından, para doğrudan banka hesabınıza aktarılacaktır.

5. Khan Academy

Khan Academy, girişimcileri eğitmek, girişimcilik fikirleri adına bilgiler sunmak için bir dizi çevrimiçi araç sunar. Videolar, örnekler, geliştirme süreçleri ve kodlama dersleri gibi öğretim araçları sağlar.

Web sitesi çevrimiçi bir eğitim modeline dayanmaktadır ve burada çeşitli şeyler öğrenebilirsiniz. Khan Academy, tüm kullanıcıları için ücretsizdir.

Her ders video tabanlıdır ve elektronik bir kara tahta üzerinde çizimlerin kaydını görebileceğiniz sınıf öğretimi stili sunar. Bir anlatıcı, çizimi ve çizimle ilgili bilgileri açıklar.

Bazı ekstra beceriler kazanmak için mükemmel bir kaynaktır. Khan Academy size temel bilgileri öğretir ve sıfırdan inşa etmeden önce baştan öğrenebilirsiniz. Eksik yönlerinizi geliştirmek için harika bir platform.

6. Inc.

Inc., yalnızca büyüyen şirketlerin yöneticileri ve sahipleri için kurulmuştur. Modern şirket kurucuları için gerçek zamanlı çözümler sunmayı amaçlar. Inc., girişimcilik ortamının derinlemesine anlaşılmasını sağlayan 5000 özel şirketten oluşan bir listeye sahiptir.

Şirket, Inc. 5000 mezunlarının, onur sahiplerinin ve diğer büyüme odaklı girişimcilerin ağ kurmasına ve öğrenmesine olanak tanıyan yıllık bir Inc. 5000 Konferans ve Ödül Törenine ev sahipliği yapar. Web sitesi, daha önce yapmış olanlardan ilham ve pratik tavsiyeler sunar.

Çok çeşitli konuları vardır ve aşağıdakilerle ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz:

  • Başlamak
  • Büyümek
  • Öncülük etmek
  • Yenilik
  • Teknoloji
  • Para (Fon)

Bu kategoriler ayrıca birkaç alt kategoriye ayrılmıştır ve burada birçok yararlı bilgi bulabilirsiniz. Bu web sitesini Startup veya işle ilgili çeşitli konular hakkında bilgi edinmek ve bu bilgileri kişisel işinizde uygulamak için kullanabilirsiniz.

Girişimcilik Fikirleri için Doğru Araçlara Sahip Olmak Başarıya Açılan İlk Kapıdır

Bu araçları hemen kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Araçların her biri, girişimcilik yolculuğunuzda büyümenize yardımcı olabilir. Projenizi büyütmek için doğru araçlara sahip olmak çok önemlidir ve daha sonra başarıya ulaşabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kafe ve IQ kategorilerimiz ilginizi ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!