Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternetGmail Hesabımı Ne Zaman Açtım? Hesabım Kaç Yıllık?

Son Yazılar

Gmail Hesabımı Ne Zaman Açtım? Hesabım Kaç Yıllık?

Gmail hesabınız kaç yaşında, oluşturulduğu tam tarihi nasıl bulabilirsiniz? İşte Gmail hesabımı ne zaman açtım sorusunun cevabı.

Gmail hesabınızın kaç yaşında olduğunu bilmek ister misiniz? Gmail’in hesap kurtarma sürecinden geçmek zorunda kalırsanız, Gmail hesabınızı oluşturduğunuz tarihi bilmek gerçekten işe yarayabilir. Gmail hesabınızın ne kadar süredir olduğunu bilmek de ilginç! İşte bu yazımızda Gmail hesabımı ne zaman açtım, hesabım kaç yıllık diye merak edenler için çeşitli yöntemleri paylaşıyoruz.

1. Hoş Geldiniz E-postasını Bulun

gmail hesabımı ne zaman açtım

Gmail hesabınızı ilk oluşturduğunuzda, eski dost canlısı Google size bir hoş geldiniz e-postası gönderir. Bu e-postanın içeriği, hizmetin beta sürümüyle 2004’te başlamasından bu yana değişti.

Karşılama e-postasını bulmak için Tüm Postalar klasörüne gidin (görmek için klasörleri genişletmek için Diğer’i tıklamanız gerekebilir). Sağ üstte, sayfa bilgilerinin üzerine gelin ve En Eski’yi tıklayın.

Bu, ilk aldığınız e-postayı en üste koyacaktır. Ancak, 2004’ten önceki Gmail dışı e-postaları gelen kutunuza aktardıysanız, hoş geldiniz e-postası en üstte olmaz. Tüm e-postalarınızı saklamadıysanız da orada olmayacak.

E-postayı bulmanın alternatif bir yöntemi, “hoş geldiniz”, “Gmail ekibi”, “[email protected]” veya “[email protected]” için arama yapmaktır.

Tarihten bir kesit olarak, ilk hoş geldin e-postasının açıldığı şey şudur:

Öncelikle hoş geldiniz. Gmail’i test etmemize yardımcı olmayı kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şimdiye kadar muhtemelen Gmail’in geleneksel web posta hizmetlerinden nasıl farklılaştığını biliyorsunuzdur. Dosyalamak yerine arama. Ücretsiz bir gigabayt depolama alanı. Bağlamda konuşmalar olarak görüntülenen mesajlar.

2. POP Ayarlarınızı Kontrol Edin

Gmail hesabımı ne zaman açtım, hesabım kaç yıllık diye merak edenler için ikinci yöntem POP ayarlarının kontrolü olacaktır.

Bu beklenmedik bir durum, ancak POP ayarlarınız Gmail hesabınızı oluşturduğunuz tarihi gösterebilir.

Buna erişmek için sağ üstteki dişli çark simgesini tıklayın, Tüm ayarları gör‘ü seçin, ardından Yönlendirme ve POP/IMAP‘i tıklayın.

POP indirme bölümünde Durum satırına bakın. Şanslıysanız, aşağıdakileri göreceksiniz:

Durum: [Tarih] tarihinden beri gelen tüm postalar için POP etkindir

Ancak, POP ayarlarınızı değiştirdiyseniz, Gmail hesabınızı oluşturduğunuz tarih gösterilmeyecektir. Ayarı önceden yapılandırmış olabilecek bir kurumsal hesap kullanıyorsanız da gösterilmez.

3. Google Paket Servisi Kullanın

Google Paket Servisi, Google verilerinizi çeşitli biçimlere aktarmak için kullanabileceğiniz bir hizmettir. Google+’ın kullanıldığı zamanlarda, Gmail hesabınızın ne zaman oluşturulduğunu keşfetmek için bu verileri dışa aktarabilirdiniz. Ancak bu artık mümkün değil.

Bununla birlikte, kesin bir hesap oluşturma tarihine ihtiyacınız yoksa ve kaba bir fikirden memnunsanız, Google Paket Servisi yine de yararlı olabilir – ancak biraz manuel arama gerektirecektir.

Chrome, Drive ve YouTube gibi hizmetlerden tüm Google verilerinizi dışa aktarabilir ve ardından en erken etkinlik zaman damgasını bulabilirsiniz. Yine, bu size kesin tarihi vermez, ancak kaba bir tarih elde edebileceğinize emin olabilirsiniz.

Gmail hesabımı ne zaman açtım?

Umarım Gmail hesabınızın kaç yaşında olduğunu öğrenmişsinizdir. Bulamadıysanız, Google’ın birgün bu bilgileri hesaplarımızda sunacağını umalım.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!