in

KızgınKızgın

Göttingen Üniversitesi’ne Rektör Olarak Seçilen Prof. Dr. Metin Tolan Kimdir?

Göttingen Üniversitesi’nin Senatosu, oy birliğiyle Prof. Dr. Metin Tolan’ı rektör seçti. Göttingen Üniversitesi nerede, Metin Tolan kimdir?

metin tolan kimdir

Almanya’nın prestijli kurumlarından olan Göttingen Üniversitesi‘nin Senatosu, oy birliğiyle Prof. Dr. Metin Tolan’ı Rektör seçti. Peki Göttingen Üniversitesi nerede, rektör olarak seçilen Metin Tolan kimdir?

METİN TOLAN KİMDİR?

“Türkiye’nin prestijli kurumlarından olan Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne AKP’li ve intihalci Prof. Dr. Melih Bulu, kayyum olarak atandı.” iddiaları ile Melih Bulu, Twitter kullanıcılarının yoğun eleştirilerine maruz kaldı. Melih Bulu akıllara gelirken aynı zamanda Göttingen Üniversitesi nerede, Metin Tolan kimdir merak konusu oldu!

Göttingen Üniversitesi‘ne senato tarafından oy birliği ile seçilen Prof. Dr. Metin Tolan’ı neden Angela Merkel‘in atamadığı tartışma konuları arasında.

Boğaziçi Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından rektör olarak atanan Melih Bulu’nun, Göttingen Üniversitesi‘ne senato tarafından oy birliği ile seçilen Prof. Dr. Metin Tolan’ı tebrik edip etmeyeceği merak konusu oldu.

GÖTTİNGEN ÜNİVERSİTESİ NEREDE?

göttingen üniversitesi

Almanya’nın Göttingen şehrinde bulunan üniversite, Almanya’nın en itibarlı kurumlarından birisi durumunda.

Göttingen Üniversitesi, resmi web sitesi üzerinden Metin Tolan’ı duyurdu ve tebrik etti.

Fizik Profesörü Metin Tolan, Göttingen Üniversitesi’nin bir sonraki rektörü olacak. Üniversite Senatosu bugün bu kararı oy birliğiyle kabul etti. Üniversite Vakıf Komitesi de bu teklifi oy birliğiyle kabul etti. Metin Tolan, 31 Aralık 2020’ye kadar rektör olarak görev yapan Profesör Reinhard Jahn’ın yerine geçecek. O zamandan beri, tam zamanlı Başkan Yardımcısı Dr Valérie Schüller, geçici olarak Üniversite Başkan Vekili olarak görev yapacak. Metin Tolan’ın görev süresinin baharda başlaması bekleniyor.

Rektör olarak atanan Metin Tolan, twitter üzerinden tebrik edildi.

metin tolan kimdir
göttingenli ethem
metin tolan kimdir

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
sıddık erikli kimdir

Erdoğan’a Şikayet Edilen Sıddık Erikli Kimdir? Ne İş Yapıyor?

dünyanın 8. kıtası zelandiya

Dünyanın 8. Kıtası Zelandiya Nerede?