in ,

KızgınKızgın

Şehit Yakınına Hakaret Ettiği İddia Edilen Gürgentepe İlçesinin AKP’li Belediye Başkanı Yaşar Şahin Kimdir?

Ordu Gürgentepe ilçesinin AKP’li Belediye başkanı olan ve şehit yakını ve belediye işçisine hakaret ettiği iddia edilen Yaşar Şahin kimdir?

yaşar şahin kimdir

Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AKP’li Belediye başkanı olan ve şehit yakını ve belediye işçisine hakaret ettiği iddia edilen Yaşar Şahin kimdir, asıl mesleği nedir, kaç yaşında, nereli?

İYİ Parti milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit yakınına hakaret etmesine arka arkaya tepkiler gelmeye devam ediyor. Tartışmalar üzerine özür dileyip İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfü Türkkan’ın yerine Erhan Usta seçilmişti. Fakat bu durum da tartışmayı bitirmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkkan’ın milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde açıklama yaptı.

AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR ŞAHİN İSTİFA EDECEK Mİ?

ODATV’den Fethi Yılmaz’ın haberine göre, tam bu tartışmalar sürerken şehit yakınına bir hakaret de AKP’li Belediye Başkanı Yaşar Şahin’den geldi.

Olay, Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AKP’li Belediye başkanı Yaşar Şahin’in, belediye işçilerine sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı yapmasıyla yaşandı. AKP’li Başkan Şahin’in, sendikadan istifa etmeyen şehit yakını ve belediye işçisi olan Sevinç Karaca’ya ise hakaret ederek belediyeden kovduğu ortaya çıktı. Bu olayın görüntülerinin ortaya çıkması ile Yaşar Şahin kimdir, asıl mesleği nedir, kaç yaşında, nereli? soruları merak konusu oldu.

Söz konusu hakaretlerin 2019 yılının Haziran ayında gerçekleştiği iddia ediliyor. Gürgentepe’nin daha önceki AKP’li Belediye Başkanı, işçileri Belediye-İş sendikasına üye yaptırmıştı. Ancak 2019 Mart seçimleri sonrasında ilçenin yeni belediye başkanı olan Yaşar Şahin, belediye çalışanlarının sendikadan ayrılmalarını istedi. Buna direnen belediyedeki temizlik işçisi Sevinç Karaca’nın ise işine son verildi.

Sevinç Karaca’nın aynı zamanda 1996 yılında Hakkari Şemdinli’de şehit olan Jandarma Er Sezgin Karaca’nın da yengesi olduğu anlaşıldı. Yani Sevinç Karaca’nın eşinin ağabeyi… Üstelik ilçede Şirinköy Şehit Sezgin Karaca İlkokulu olarak şehidin adına da bir okul bulunduğu öğrenildi. Şehit yakınına hakaret ettiği iddia edilen Yaşar Şahin kimdir, asıl mesleği nedir, kaç yaşında, nereli, araştırılmaya başlandı.

Sevinç Karaca, 4 yıldır çalıştığı belediyedeki işinden AKP’li Başkan Şahin tarafından kovulunca hukuki süreç başlattı.

AKP’li Başkan Şahin’in Sevinç Karaca’ya yaptığı hakaretlerin görüntüleri de mahkeme dosyasına girdi. Başkan Şahin, şehit yakını Karaca’ya, “Ben dediğimi yaptırmazsam yaşatmam”, “alçak”, “terbiyesiz”, “ulan” şeklinde hakaretlerde bulunuyor.

AKP’li Başkanın, şehit yakınına çok ters ve kaba davranması da dikkat çekiyor.

İşte o görüntüler:

SEVİNÇ KARACA: ‘MAHKEMEYİ KAZANDIM’

15 yıl AKP Kadın kollarında görev yaptığını ve AKP’li olduğunu söyleyen Sevinç Karaca’ya telefon aracılığıyla ulaştık. Odatv’ye konuşan Karaca, belediye başkanının kendilerini işten kovduktan sonra işe iade davası açtıklarını ve kazandıklarını belirterek, başından geçenleri şöyle anlattı:

“Belediye Başkanı göreve geldikten sonra aşağılayıcı, hakaret içeren konuşmaları başladı. Bana ‘ben 10 tane işçi çıkaracağım kendi ekibimi kuracağım’ şeklinde daha önce konuşmalar yaptı. 30 kişi Belediye İş’e üye idik. Sendikadan ayrılmamız için baskı yaptı. Ben istifa etmedim. Bu suç değil. Bizi sendikalı yapan önceki dönem belediye başkanı. O da AKP’li. ‘Ben sendikadan istifa etmeyeceğim’ dedim. Çünkü başıma ne geleceğimi biliyorum. İşten çıkaracaktı.

Ben 4 yıl belediyede çalıştım. İŞKUR aracılığıyla girdim ben belediye. İşe çok ihtiyacım vardı. DAha önceki belediye başkanına yalvardım hatta. Bir süre sonra da kadroya girdim ben.

Ben AKP kadın kollarında 15 yıl çalıştım. Bu belediye başkanı gelince bizi AKP’den de istifa ettirdiler.

2019 yılı Haziran ayında hepimizi topladı. 30-35 belediye çalışanı. ‘Hepiniz istifa edeceksiniz’ dedi. Ben ‘etmem’ dedim. O görüntüler dışında da bana çok hakaret etti. ‘Kuş kadar aklınla bana karşı mı geliyorsun’ dedi.

Şehit Sezgin Karaca eşimin ağabeyi. Ben yengesiyim. Hem de amcamın oğlu oluyor. Sezgin, 1996 yılında Hakkari Şemdinli’de PKK ile çatışmada şehit oldu. Ama biz hiç bir zaman şehit Sezgin’den söz etmedik.

Ben belediye başkanını mahkemeye verdim ve kazandım. Bu görüntülerde mahkemeye geldi zaten. Hatta avukatım bile şehit yakını olduğumu öğrenince şaşırdı.

Ben işe dönüş davasını kazandım, ama bize haber gönderiyor ‘ben burada olduğum sürece buraya giremezler’ diye. 1-2 ay önce mahkeme bitti.

Bu görüntüler olmasaydı ben mahkemeyi kazanamazdım. Bana kimse inanmadı, belediye başkanına inandılar. Vali’nin, kaymakamın, AKP’li milletvekillerinin, Ordu Büyükşehir Belediyesinin haberi var bu olaydan. Hepsine başvuru yaptım bunların ben. Hiçbir bana sahip çıkmadı, bana inanmadılar. Ben bu görüntüleri sendika avukatı aracılığıyla aldım. ‘Ben Ak partiliyim, bu parti zarar görsün istemiyorum’ dedim. AKP’li vekile söyledim, bana inanmadı.

İşe iade devasını kazandım. Şimdi onların itiraz süreçleri var. Onları bekliyoruz. Şimdi bize, ‘paralarını taksit taksit öderim ama onları işe almam’ diye haber gönderdi.”

Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin Kimdir?

01.01.1964 Yılında Ordu li Gürgentepe İlçesi Muratçık Mahallesinde doğdu. İlkolkulu aynı mahallede, İmamhatip Lisesini Ordu’da okudu. 1984 yılında İmam-Hatip olarak göreve başladı. Görevdeyken Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Önlisans eğitimini tamamladı. Görevdeki başarılı çalışmalarından dolayı Diyanet İşleri Başkanlığı, İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından defalarca takdir ve teşekkür belgeleriyle ödüllendirildi.

Yaklaşık 35 yıllık İmam-Hatiplik görevinin 30 yılını Gürgentepe Merkez Camisinde tamamladı. 31 Mart 2019 Mahalli Yerel seçimlerinde Ak Parti Gürgentepe Belediye Başkan adayı olarak girdiği seçimden başarı ile ayrılarak Gürgentepe Belediye Başkanı oldu. Başkan Yaşar ŞAHİN evli olup 3 çocuk babasıdır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye yapılan haberler için buraya tıklayınız.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
instagram reels video indirme

İnstagram Reels Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

tayyip erdoğan 1992 konuşması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1992 Yılında Yaptığı Röportaj Gündem Oldu!