Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaHayatTerapistlere Göre Partnerinizin Size Güvenmediğinin 5 İşareti

Son Yazılar

Terapistlere Göre Partnerinizin Size Güvenmediğinin 5 İşareti

Güvenmeyen sevgiliye ne yapmalı, sevgilim bana güvenmediği için ayrıldı diyorsanız güvenmeyen sevgili özellikleri ve neler yapmalısınız işte yazımızda.

Güven, herhangi bir romantik ilişkinin en önemli yönlerinden biridir. Onsuz, iletişiminiz ve birbirinize karşı davranışlarınız bozulur ve bu bir kez gerçekleştiğinde romantizminizi yeniden canlandırmak zor olabilir. Tabii ki, güvensizlik, kaygı, geçmiş ilişkilerde sadakatsizlik ve mevcut ilişkinizde daha önce meydana gelen güvensizlik de dahil olmak üzere pek çok şeyden kaynaklanabilir. Ancak güvensizliği gidermek için, var olduğunu bilmeniz gerekir. Burada terapistler, sergileyebilecekleri davranışlardan söyleyebilecekleri ifadelere kadar, partnerinizin size güvenmediğini gösteren temel işaretleri bize aktaracaklar. Güvenmeyen sevgili özellikleri ile ilgili işaretleri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Telefonunuzu kontrol etmek isterler.

güvenmeyen sevgili özellikleri

Sevgilinizden saklayacak bir şeyiniz yoksa, içiniz rahat olmalı. Fakat telefonunuza yaklaştıkça sizin endişeniz artıyor ve bunu sevgiliniz hissediyorsa, bu büyük bir güvensizlik oluşturacak ve ilişkinizdeki her şeyi mahvedecektir.

Kısa mesajlarınıza, telefon kayıtlarınıza, e-postalarınıza, DM’lerinize veya konum verilerinize bakmak da dahil olmak üzere dijital gözetleme, ilişkinizin güven eksikliği olabileceğinin bir işaretidir. Bu güvenmeyen sevgili özellikleri arasında bir numarada yer alır.

Eddins Danışmanlık’ta terapist ve yönetici direktör Rachel Eddins, “Artık, neredeyse herkesin sahip olduğu cihazlar aracılığıyla birinin faaliyetlerini ve nerede olduğunu izlemenin her zamankinden daha fazla yolu var” diyor. “Bazı sevgililer, sosyal medya hesaplarının veya e-postaların şifreleri hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra her zaman telefon erişimine sahip olmak isteyebilirler. Bir telefon şifresini paylaşırsanız, herhangi bir zamanda kontrol edebilecekleri telefon kayıtlarınıza erişim elde etmek mümkündür olacaktır”. Peki sevgilinizin size güvenmemesini sağlayacak bir şey yapmış olabilir misiniz?

Eşiniz bunu yaparsa, neden gerekli olduğunu düşündükleri hakkında ciddi bir konuşma yapma zamanı gelmiş demektir – çünkü bu davranış size büyük ölçüde güvenmediklerinin göstergesidir.

Bir sürü soru soruyorlar.

Partneriniz sürekli olarak nerede olduğunuz, tanıdıklarınız ve gelecek planlarınız hakkında sorular soruyorsa, size güvenmedikleri veya aldattığınızı düşündükleri için yapıyor olabilir.

“Örneğin, arkadaşlarınızla dışarıdaysanız, Eve döndüğünüzde, ‘Neredeydin? Kiminleydin?’ soruları ile karşılaşabilirsiniz.” diyor Harrisburg, Pennsylvania’daki Neurofeedback & Counseling Center’da lisanslı bir profesyonel danışman olan Amanda Levison. “Ayrıca, gece boyunca, gerçekten yanlarında olduğunuzdan emin olmak için sizi ve hatta arkadaşlarınızı arayabilir veya gideceğiniz yere kadar sizi takip edebilirler.”

Sizi çelişkiler içinde yakalamaya çalışırlar.

güvenmeyen sevgili özellikleri

Bazen, eşiniz size bu soruları sorduktan sonra, yalan söylediğinize inanıyorlarsa çelişkili durumları ortaya çıkarmaya çalışırlar ve bu, güvenmeyen sevgili özellikleri arasında sık görülen davranış türlerinden biridir. Virginia’da özel muayenehanesi olan lisanslı bir profesyonel danışman olan Elizabeth Brokamp, “Bu, ‘İşten doğruca eve geleceğinizi sanıyordum, ancak bu yolculuk sadece 15 dakika sürüyor. Nereye gittin de bu kadar geç kaldın?’ gibi şeyler söyleyen sevgilidir” diyor. .

Brokamp, “Bu, geçmişteki olaylara veya ilişkilere bile uzanabilir” diyor. “Sevgiliniz cümlelere düzenli olarak ‘Söylediğini sanıyordum…’ diye başlıyorsa, dikkate alın.” Yalan söylediğinizi düşündükleri için bunu ortaya çıkarmanın yollarını arıyor olmaları, bulabilecekleri bir şey olduğunu düşündüklerini gösterir.

Onlarsız sosyalleştiğinizde kendilerini rahatsız hissederler.

Arkadaşlarınızla dışarıda geçirdiğiniz bir gece partnerinizi strese sokarsa, bunun nedeni size tam olarak güvenmemeleri olabilir.

Lisanslı bir akıl sağlığı danışmanı olan GinaMarie Guarino, “Sevgiliniz, arkadaşlarınızla vakit geçirmek istediğinizde sizinle birlikte olmakta ısrar ederse, size güvenmek için mücadele ettiğini anlamalısınız ve onsuz gideceğiniz bir buluşma, onları olağanüstü şekilde tedirgin edecektir” diyor. “Sana güveniyorum ama onlara güvenmiyorum” gibi terimler, güvenilmez olduğuna dair kanıtları olmasa bile, eşinizin güvensizlik etrafında dönen korkularla mücadele ettiğinin göstergesidir. Daha kötüye gitmeden önce sorunun köküne inmek istemelisiniz.

Aramalara veya mesajlara hemen cevap vermediğinizde kaygılanırlar.

güvenmeyen sevgili özellikleri

Bir veya iki metin zararsızdır, ancak hemen yanıt vermediğinizde sevgiliniz üzülüyor ve bunu sorun haline getiriyorsa, çözmeniz gereken bazı güven sorunlarınız olabilir.

Guarino, “Sevgililerine güvenmekle mücadele eden insanların, sizden hemen haber alamadıklarında çabucak merak etmeye ve kafalarında farklı şeyleri kurguladıklarını biliyoruz” diyor. “Bu duygular ve bunların sonucunda ortaya çıkan davranışlar ve öfke tipik olarak mantıksızdır ve endişe ve güvensizliklerinin, size mesaj attıklarında meşgul veya müsait olmadığınızı bilseler bile, hemen sonuçlara varmalarına neden olduğunun bir göstergesidir.”

Dijital iletişiminiz için makul sınırlar ve beklentiler belirleyin ve sevgilinizin nasıl yanıt verdiğini görün. Bazen, işleri yoluna koymak için dürüst bir sohbet yeterlidir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!