Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaHayatGüvensiz Erkek Arkadaş: Sevgilisine Güvenmeyen Erkeklerin 21 Davranışı ve Çözümü

Son Yazılar

Güvensiz Erkek Arkadaş: Sevgilisine Güvenmeyen Erkeklerin 21 Davranışı ve Çözümü

Güvensiz erkek davranışları bir ilişkiyi bitirebilir. Erkek arkadaşım bana güvenmiyor ne yapmalıyım diyorsanız yazımızı hemen okumaya başlayın.

Güvensiz erkek davranışları, bir ilişkide dengeyi bozabilir ve partnerin rahatsız hissetmesine neden olabilir. Bu tür erkekler genellikle kendilerinden şüphe duyarlar, sevgililerine güvenmezler, kıskanırlar ve bu durum onların sevgiye olan ihtiyacını arttırır. Ancak aynı zamanda, sürekli olarak kontrol edici davranarak ya da kıskançlık göstererek partnerini baskı altına alabilirler. Güvensizlikleri yüzünden, bazen kendi kararlarını veremeyip başkalarının düşüncelerine çok fazla önem verirler veya eleştirilmekten kaçınmak için her konuda evet derler. Ayrıca, güven eksikliği nedeniyle sürekli olarak onay arayışında olurlar ve bu durum zamanla sıkıcı hale gelebilir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, güvensiz bir erkek arkadaşa sahip olmak zorlu bir yolculuk olabilir ancak sabır ve anlayış ile sorunların üstesinden gelmek mümkündür.

güvensiz erkek davranışları

“Eğer erkek arkadaşım bana güvenmiyor ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız, bu normal bir durumdur. Çünkü herkes bir şekilde biraz güvensizdir ve belki de siz de bazen bu konuda endişeleniyorsunuz. Ancak eğer gerçekten ondan hoşlanıyorsanız, onun güvensizliklerinin üstesinden gelmenin yollarını araştırmanız ve yardım etmeniz gerekir. Aksi takdirde, sorunları başa çıkamayacak kadar büyük olabilir. İşte bu nedenle size önerimiz, size ve kendine güveni olmayan bir adamla olan ilişkinizin tüm ayrıntılarını tartışmanızdır. Bu sayede daha sonra ne yapacağınızı planlayabilirsiniz. Bunun yanında erkekteki güvensizlik belirtilerini bilmek de önemlidir.”

Güvensiz Erkeklerle Birlikte Olmanın Yarattığı Sorunlar

Güvensiz erkekler çok kıskançtır ama bunu kabul etmezler. Aslında, ilişkide kötü olan senmişsin gibi hissetmeni sağlayacaklar. Sizin mutluluğunuz için çok şey feda ediyormuş gibi davranacak ve üzerinize suçluluk duygusu yükleyecektir.

Erkeğinizdeki güvensizlik sizi antisosyal yapabilir, gelişiminizi engelleyebilir ve hatta hayata olan bağlılığınızı zedeleyebilir. Farkına bile varmadan, tüm arkadaşlarından uzak durmaya ve sadece onunla vakit geçirmeye başladığını farkedebilirsin. Çalıştığınız yerden ya da bir sosyal ortamda tanıştığınız biriyle sohbet ederken bile, bundan suçluluk duyabilir ve sevgilinizin buna nasıl tepki vereceğinden çekinebilirsiniz. [Sonra Bunu Oku: Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsın]

Buna benzer duygularınız varsa güvensiz erkek davranışları ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

Nasıl Anlarsınız?

Kendine güvensiz bir erkek arkadaşı tanımanın en kolay yollarından biri, başka bir erkekle hoş bir sohbet ederken onun davranışını izlemektir.

Kendine ya da sana güvenen bir erkek, kadını diğer erkeklerle konuşurken o adamla cinsel bir geçmişi olmadıkça gücenmez veya bunu tehdit olarak algılamaz. Ama erkeğiniz güvensizse, muhtemelen, siz başka bir erkekle konuşunca kendini kötü hissedecek, sizi kıskanacak ve duruma derhal müdahale etmek isteyecektir.

Güvensiz bir erkek arkadaş duygularını genellikle paylaşmaz. Duygularınızı manipüle etmeye çalışır ve işleri kendi yöntemiyle halletmenin yollarını arar. Bu nedenle, bir erkekteki güvensizlik belirtilerini bilmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekir.

Neden Bazı Erkekler Bu Kadar Güvensiz?

güvensiz erkek davranışları

Kendine ya da sevgilisine güven duymamanın seviyesi insandan insana değişir. Ancak neredeyse her zaman güvensizlik, düşük benlik saygısı olan erkeklerle ilişkilendirilen bir özelliktir. [Sonra Bunu Oku: Erkeklerin Beden Dilinde Hoşlanma Belirtileri]

Bir erkek onu terk edeceğinden korkarsa, kalman için seni manipüle etmek için her şeyi yapar. Güvensiz erkekler, kendi eksiklikleri nedeniyle kadınlarını kontrol etmekten hoşlanırlar. Ama yine de, akıllarından geçenleri söyleyecek kadar cesur değillerdir.

Doğrusu, son derece güvensiz erkeklerin gözden kaçırmayı seçebilecekleri ciddi sorunları vardır. Yine de bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bu yüzden, onu değiştirmeye çalışma umuduyla güvensiz bir adamla çıkmaya çalışmayın. O seçmediği sürece değişmeyecektir.

Güvensiz Erkek Davranışları

İnsanlar başkalarına güvensiz erkek arkadaşlardan uzak durmalarını tavsiye ediyor. Mesele şu ki, herkes bir dereceye kadar güvensizdir. Güvensizliği olmayan birini asla bulamayacaksın. Ancak bununla birlikte, güvensizliklerle dolu bir partnerle birlikte olmak zorunda değilsiniz.

Hepimizin bildiği gibi, güvensizliklerimiz ne yaptığımızı ya da nasıl hissettiğimizi engelleme yeteneğine sahip olabilir. Artık çoğumuz için tetikleyicilerimizi biliyoruz ve ortaya çıktıklarında onları kontrol edebiliyoruz. Ancak, sadece güvensizliklerle dolu bazı insanlar var, bu davranışlarıyla o kadar çok iç içe geçmiş durumdalar ki sonuçları kontrol edemiyorlar.

Güvensiz erkek davranışları nelerdir keşfederek, onlara yardımcı olmayı deneyebilir, sorunlarını belki bir miktar azaltabilirsiniz.

1. Seni aşağılıyor

erkek arkadaşım bana güvenmiyor ne yapmalıyım

Çiftlerin bazen şaka yoluyla birbirini kızdırması normaldir. Ancak, görünüşünüz, kilonuz ve zekanız hakkında yorum yaparak sizi küçük düşürdüğünü fark ederseniz, o zaman dikkatli olmanız gerekir.

Alay etmek, şaka yapmak amacıyla kızdırmak çiftler arasında normaldir, ancak sizi desteklemek yerine aşağılıyorsa, kendine güveni olmayabilir. Bu, bir erkekteki güvensizliğin en büyük işaretlerinden biridir. [Sonra Bunu Oku: Bencil Sevgili Özellikleri]

2. Hiç arkadaşı yok

Hiç arkadaşı olmaması sizce de garip değil mi? Asla arkadaşları hakkında konuşmuyor ve kimseyle çıkmıyor gibi görünüyor. O sadece seninle takılıyor.

Şimdi, seninle takılmak güzel bir şey ama dürüst olalım, herkesin arkadaşları vardır ve ara sıra onlarla takılmak da ister. Etrafında arkadaşları yok gibi görünüyorsa, bunun bir nedeni vardır ve bu, keşfetmeniz gereken bir şeydir.

3. Sürekli senden ayrılmakla tehdit ediyor.

Ne zaman kendine güvensiz bir erkek arkadaşla anlaşmazlığa düşsen, seni terk etmekle ya da ayrılmakla tehdit edebilir. Normalde insanlar bunu konuşur ve durumu nasıl düzeltecekleri üzerine kafa yorarlar. Bunun yerine, aşırıya giderek gemileri yakmayı tercih ediyor.

Bunun nedeni, güvensiz olması ve sizi manipüle etmeye çalışmasıdır. Dizlerinin üzerine çökmeni ve kalması için yalvarmanı istiyor ve bu onun zayıf egosu yüzünden.

4. İlk buluşmadan sonra seni sevdiğini söylüyor

Evet, bunu duyarsan arkana bakmadan kaç. Henüz telefon numaralarınızı bilmiyorsanız, bunları bile öğrenmeyin. Buluştuğunuz yerde daha bir şey yemediyseniz, bir mazeret üretin ve oradan uzaklaşın. Eğer böyle bir hata yaparsan, sana yapışacak bir adam bulmuş olacaksın. Size hemen sizi sevdiğini söylüyorsa, bunlar aşırı derecede güvensiz birinin bazı güçlü uyarı işaretleridir. [Sonra Bunu Oku: Toksik Kız Arkadaş Belirtileri]

5. Sosyal medya hesaplarını kontrol ediyor

Bu adam paylaştığınız her şeye bakıyor, yorum yapıyor ya da beğeniyor. Her birine yorum yaptığından ve herkesin görmesini sağladığından emin olur. Beğenmediği bir şey paylaşırsan merak etme, sana hemen söyler.

Biri sizi sosyal medyada sürekli takip ettiğinde, kim olursa olsun, bu ürkütücüdür ve güvensiz erkek davranışları arasında en sık görülen işaretlerden biridir.

6. Hala senin eski sevgilinden hoşlandığını düşünüyor

Eski sevgilin bile olmayabilir, ama onun gözünde çok şey yaşadın. Yıllar önce biriyle birlikte olup ayrılmış olabilirsin, ama ona göre hala eski sevgilini unutamadın.

Tabii ki, bu sadece onun tek kişi olduğunu ona daha fazla kanıtlama isteği uyandırıyor, ama onun istediği de bu. Onu ve sadece onu sevdiğinizi görmesi için ona daha fazla ilgi göstermeniz gerekir.

7. Eleştirilmekten nefret ediyor

Zaten kırılgan olan egosunu ezecek bir şey söyleme cesaretini sakın gösterme. Bu adam hiçbir eleştiriyi kaldıramaz. Küçük bir şey olabilir ama ona göre tüm varlığına saldırıyorsundur.

Konu kendi düşünceleri olduğunda sizi eleştirmekte ve neyi değiştirmeniz gerektiğini size söylemekte hiç sorun yaşamayacak. Ama sen yanlışlıkla bile yapsan, ortam bir anda bozulur. Onu kendinden küçük gösteremezsin, ona göre bu bir saygısızlık. [Sonra Bunu Oku: Erkeklerin Eşlerinden Soğuma Belirtileri]

8. Onaylanmaya ihtiyacı var – her zaman

İlk başta, sana “Beni seviyor musun?” diye sorar ve bu sevimli ve tatlıdır. Ama şimdi can sıkıcı. Sanki biraz onaylansın diye ona söylemeni bekliyormuş gibi. Ancak bunu ona söylediğinizde bile yeterli olmuyor.

Şimdi, unutmayalım, hepimiz onaylanmaktan hoşlanırız. Bununla birlikte, bir sınır vardır ve eğer o sınırı aşarsa ve sinirlenmeye başlarsa, bu açıkça güvensiz bir erkek arkadaşın işaretlerinden biridir.

9. Sürekli ilgiye ihtiyacı var

Bu adamın iki yaşındaki bir çocuktan daha fazla ilgiye ihtiyacı var. Birlikte olduğunuzda ona dokunmanıza veya ona bakmanıza her zaman ihtiyaç duyar. Birlikte olmadığınızda, ona sürekli olarak ne yaptığınızı ve nerede olduğunuzu söylemenize ihtiyacı var. Ama gerçekten, bu size verdiği değer ile ilgili değil, bu kontrolle ilgili.

10. Arkadaşlarını kıskanıyor

Dikkatinizi kendisi olmayan diğer insanlara vermenize dayanamaz. Arkadaşlarınızla birlikteyken gittiğiniz her yere gelmek istiyor ama aslında hiç arkadaşınız olmamasını isterdi.

Ve erkek arkadaşların varsa onunla bir ilişkiye hiç başlama, aklını kaybeder.

11. Alfa erkek olmayı seviyor

Olduğundan daha sert ve maço durmaya çalışıyor. Öncelikle bilmelisiniz ki, “alfa erkek” olması gereken erkekler kendilerine güvenmiyorlar ve bu yüzden aşırı erkeksi davranarak bunu telafi etmeye çalışıyorlar.

Erkeksi davranarak güvensizliklerini gizleyeceklerini düşünürler. Ancak etkili değil. Erkek olduğunu göstermesi gerekiyor. Bunun seninle bir ilgisi yok, her şey onunla ilgili. [Sonra Bunu Oku: Bir Erkeğe Nasıl Çıkma Teklif Edilir]

12. Boğulduğunu hissediyorsun

Birisinin seni sıktığı zaman nasıl hissettiğini biliyorsun. Birlikte olduğun kişi bunu yapıyor ve sebebinin güvensizlik olmasını bildiğin halde onu sadece bu sebepten dolayı bırakmak istemeyebilirsin. Bunun seni nasıl etkilediğinin farkında mısın? İnsanlar bazı dönemlerde çok sıkılabilir ve köşeye sıkışmış gibi hissedebilirler. Fakat bu sürekli olarak yaşanıyorsa, hayatınız çekilmez hale gelmiştir.

Eğer boğuluyorsanız, bu istemediğiniz durumlarla karşılaşıyorsunuz demektir. Güvensiz erkek davranışları arasında bu durum çok yaygındır ve bu çok büyük bir işarettir. Bu sebeple iyi düşünmeli, çözüp çözemeyeceğinizi ölçüp tartmalısınız.

13. Senin başka insanlarla yatmış olmanı kaldıramaz

Kaç kişiyle yattığını bilseydi, kalp krizi geçirirdi. O senin ikincin olsa bile, bu zaten o kişi için çok fazla. İstediği gibi olsaydı, sen onun biriciği olurdun. Bazı insanlar önceki ilişkileri kabul etmek istemez. Erkekler bir çok kadınla birlikte olmayı normal karşılarken, hayatına aldıkları kadınların ise ilki olması isterler. Daha önce kaç kişiyle birlikte olduğunuzu bilmesi, güvensiz erkekler için ciddi sorundur. Aman dikkat.

14. Gereksiz derecede koruyucu

Hayatınızda koruyucu ve sahiplenici birine ihtiyacınız var mı? Bu, bir erkekte güvensizliğin en büyük uyarı işaretlerinden biridir. Herhangi bir sebepten dolayı başınıza bir şey geleceğinden korktuğu için markete bile tek başına gitmene izin vermiyorsa, burada bir sorun var demektir. Aslında bu davranışın derinlerinde sizi kaybetme korkusu var olabilir. Bu da en sık görülen güvensiz erkek davranışları arasında sayılabilir. [Sonra Bunu Oku: Bir Erkekle Nasıl Flört Edilir]

15. Görünüşünü değiştirmek istiyor

Görünüşünden hoşlanmıyor. Tamam, seviyor ama diğer insanların senin görünüşünü beğenmesini istemiyor.

Bu yüzden size giyinme şeklinizi beğenmediğini söyleyecek, saçınızı değiştirmenizi söyleyecek – tüm bunlar bir tür kontrol. Seni nasıl görünmen gerektiğini düşündüğü gibi yapmak istiyor.

16. Seninle olduğunu bilmesini sağlamalı

Bu her zaman güvensiz bir erkek arkadaşın özelliklerinden biri olmasa da böyle düşünülmesine sebep olabilir. Bir ilişkiniz var ama onun bunu herkesin bilmesine ihtiyacı var. Facebook’ta, Instagram’da veya başka bir erkeğin sizi görebileceği herhangi bir sosyal medyada olmasına ihtiyacı var… Her fotoğrafta olmak istiyor.

Onu insanlarla tanıştırdığınızda, erkek arkadaşınız olduğunu duyurması gerekir. Neden? Çünkü size kimsenin yaklaşmasını istemiyor. Kesinlikle bir erkekte de güvensizliğin ana işaretlerinden biri.

17. Sen onun tüm dünyasısın

Elbette, bir erkeğin sana aşık olması ve senden başka kimseyi görmemesi harika bir duygu. Ama sonra, gördüğü tek şeyin, ama kelimenin tam anlamıyla, tek şeyin sen olduğunu anladığın bir an vardır.

Temelde onun özel mülküsün, sen onun dünyasısın. O sana sahip, sahiplenici – ki bunu başlangıçta çekici buldun. Ama şimdi çok fazla.

18. Diğer erkekleri kıskanıyor

Başka bir adam sana bakarsa ya da sana asılırsa, seni sonuna kadar korumaya çalışır. Savunmaya geçer, diğer adamla kavga etmek ister veya olanlar için seni suçlar. Erkeğiniz, diğer insanların sizi çekici bulduğu düşüncesini kaldıramıyor. Aslın bir noktaya kadar bununla gurur duyması lazım, çünkü sizinle birlikte olabilen o.

19. Ne yaptığınızı ve nerede olduğunuzu izler

Günün her saniyesinde ne yaptığınızı, nerede olduğunuzu ve kiminle olduğunuzu bilmek istiyor. Gündelik planlarınızı bilmesi gerekiyor çünkü buna hakim olmazsa, başka bir adamla takıldığınızı varsayıyor… Onu aldattığınızı düşünüyor.

Bu adamın nefes aldığınız her anı kontrol etmesi gerekiyor. Seni uyurken izleyebilseydi, onu da yapardı. [Sonra Bunu Oku: Ruh Eşim Olduğunu Nasıl Anlarım]

20. Her şey suçlulukla ilgili

Bu şekilde onun için bir şeyler yapmanızı sağlayacaktır. Bugün onu görmezseniz, sizi arayacak ve onu hiç görmediğinizi ve ilişkiyi ihmal ettiğinizi söyleyecektir.

Bu suçluluk duygusu istismarını yapıyorsa, bunun nedeni sizi ve ilişkinizi kontrol etmeye çalışmak istemesidir. O bencil ve seni elinde tutmak istiyor. Bir erkekte güvensizliğin en önemli işaretlerinden birini gösteriyor.

21. Korkunç bir flört geçmişi var

Geçmişteki tüm ilişkileri, aldatılmasıyla ya da onun ayrılmasıyla sona erdi. Eski kız arkadaşlarından hiçbiri onu umursamıyordu ve hepsi ona bok gibi davranıyordu. En azından, sana söylediği şey bu.

Gerçekte, aşırı derecede istekleri bitmiyor, karşısındaki kişiyi sürekli kontrol etmeye çalışıyordu.

Erkek Arkadaşım Bana Güvenmiyor Ne Yapmalıyım?

Evet, bu tür davranışlarla baş edebilir ve hatta tamamen ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sorunları tek başına çözemezsin ama erkeğinin yanında kendini güvende hissetmesi için bazı şeyler yapabilirsin. Artık güvensiz erkek davranışları nelerdir biliyorsunuz, erkek arkadaşım bana güvenmiyor ne yapmalıyım diyorsanız, yazımızı okumaya devam edin. Kendine güveni olmayan bir adamla çıkmak kolay olmayabilir ama bunu aşmanın yolları var.

1. İletişimi güçlü tutun

Bu gerçekten bir ilişkinin en önemli kısmıdır ve çoğu zaman bunu sürdürme sorumluluğu kadınlara düşecektir. Erkekler duyguları hakkında konuşmakta pek iyi değildir ve güvensiz bir erkekle çıkmayı bu kadar zorlaştıran da budur.

Erkeğinizi onu rahatsız eden şeyler hakkında konuşmaya teşvik etmeye devam ettiğiniz sürece, onu çözebileceksiniz. Ona sorular sorun ve ona nasıl hissettiğini söyle. Sadece nasıl olduğu hakkında konuşmasını sağla. [Sonra Bunu Oku: Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır]

2. Ona senin için ne kadar önemli olduğunu söyle

Zaten bilmesi gerekir, ancak bunu tekrar tekrar duymak zarar vermez. Ona onu ne kadar sevdiğinizi söylemek istediğinizi bilmek, kendisini iyi hissetmesini sağlayacaktır. Başka biriyle kaçman konusunda endişelenmesine gerek yokmuş gibi hissedecek.

Kendine güveni olmayan bir adamla çıkarken mesele sadece onu konuşturmak değil, sen de konuşuyorsun.

3. Nasıl sevildiğini hissettiğini anlayın

İnsanlar aşkı aynı şekilde hissetmezler. Sevgiyi hissetmek için fiziksel sevgiye veya sözlü sevgiye ihtiyacınız olabilirken, o sevgiyi hizmet eylemleri yoluyla hissedebilir.

Onun sevgi dilini çöz. Yaptığınız şeylerin ona ne kadar çok değer verildiğini ve önemsendiğini hissettirip hissettirmediğini sorun. O zaman bu şeyleri daha sık yap ki o kadar güvensiz olmasın.

4. Onu sık sık rahatlatın

Bazen ona endişelenecek bir şeyi olmadığını söylemen gerekir. Sadece onun için orada olduğunuzu ve başka kimseyi istemediğinizi sözlü olarak belirtin. Bunu her zaman yapmak sıkıcı görünebilir, ancak buna değecektir.

Sadece aşırıya kaçma yoksa onu başından savmak için bir şeyler söylediğini düşünebilir. Güvensiz bir adamla çıkarken, oyunun ilerisini düşünmelisiniz. [Sonra Bunu Oku: Kadınlar İlişkide Ne İster]

5. Sorulmadan iletişimde kalın

O size bir şey sormadan siz ona bir şeyler sorun ve aklınızda olduğunu belirtin. Bu gerçekten o kadar büyük bir iyilik değil. Mesela kahve içiyorsanız, kimlerle içtiğinizi ve ne konuştuğunuzu yazabilirsiniz. Aklınızın onda olduğunu ve özlediğinizi belirtebilirsiniz.

Ona tüm gününüzü tek tek anlatmak zorunda değilsiniz, ancak ne yaptığınızı bilmesini sağlayın, böylece endişeli ve terk edilecekmiş gibi hissetmesine gerek kalmasın.

6. Güvensizliğini gündeme getirmeyin

Güvensizliğine asla dikkat çekmeyin ve asla arkadaşlarının önünde bunlardan bahsetmeyin. Ne olduklarını biliyor ve onlara dikkat çekersen, özellikle de onlarla dalga geçersen, kendini daha kötü hissedecek.

Ayrıca arkadaşlarının güvensizliklerini bilmesine gerçekten ihtiyacı yok. Erkekler, arkadaşları zayıflıklarını bildiklerinde kendilerini çok dışlanmış hissederler. Onları biliyorsan, kendine sakla.

Güvensiz bir adamla çıkmak, onun güvensizliklerini bilmek ama onları yüzüne vurmamak demektir. [Sonra Bunu Oku: Özgüveni Nasıl Kazanabilirim]

7. Geçmişini açıkça tartışın

Bir erkeğin geçmişi, güvensizlik sorunları hakkında size çok şey anlatabileceğinden, devam edin ve onunla tartışın. İlk başta, bu konuyu konuşmak istemeyebilir. Söylemesi gereken herhangi bir şey hakkında konuşmaya istekli olduğunuzu bildiğinden emin olun, böylece sizin karşınızda giderek daha rahat hissedecektir.

8. Ona hiçbir konuda yalan söyleme

Yalan söylersen ve o bunu anlarsa, sana güvenemez. Ve güvenmemek, güvensizliklerini ÇOK daha kötü hale getirecektir. Yani bundan kaçınabiliyorsan, ona yalan söyleme.

Ona mümkün olduğunca gerçeği söyleyin ve pembe yalanlardan dahi kaçının. Bu, güvenini artıracak ve güvensizliklerinin yatışmasına yardımcı olacaktır.

9. Tüm arkadaşlarınızla tanışmasına izin verin, erkeklerle bile

Uzun ya da kısa görüşmeler olsun, konuştuğunuz ya da sosyal ortamlarda görüştüğünüz herkesi yüz yüze görmese bile anlatmaya ve tanıtmaya çalışın. Aksi takdirde, onları tanımadan önce onları olumsuz bir şekilde resmetmek onun için gerçekten kolay olacaktır. Diğer erkeklerle çok zaman geçirdiğin için gerçekten güvensiz olacak ve bu ikiniz için gerçekten büyük bir sorun olacak. [Sonra Bunu Oku: Bir Erkeği Erkek Yapan Şeyler]

10. Güvensizlikleriniz hakkında konuşun

Güvensizliklerinde yalnız olmadığını bilmek, kendini çok daha iyi hissetmesine yardımcı olacaktır. Öyleyse seninki hakkında konuş! Sizin de sorunlarınız olduğunu ve belirli şeyler söz konusu olduğunda her zaman mutlu olmadığınızı bilmesini sağlayın.

İkinizin de uğraştığı bir konuda size karşı savunmasız olabileceğini hissediyorsa, halletmesi çok daha kolay olacaktır. Güvensiz bir erkek arkadaşla çıkarken, her iki tarafta da açık olmalısın.

11. Senden neye ihtiyacı olduğunu sor

Dürüst ol ve sadece senden neye ihtiyacı olduğunu sor. Gün boyunca ne kadar iletişime ihtiyacı var? Kendisini daha iyi hissetmesi için yapabileceğiniz bazı şeyler nelerdir? Güvensizliğine tam olarak neyin yardımcı olacağını bilmek, ilişkinizi daha iyi hale getirecek ve bu, güvensiz bir adamla çıkmanın anahtarıdır.

12. Endişelenecek bir şeyi olmadığını defalarca kanıtla

Bu kolay. Sadece sadık ol ve onun yanında ol. Her zaman en büyük korkularının yanlış olduğunu kanıtlayın. Güvensizliklerinin giderek daha az belirgin olması için gereken tek şey bu.

Hala onlara sahip olacak, elbette. Ancak ilişkiniz ne kadar güçlü ve sağlıklıysa, o kadar az güvensiz hissedecektir. [Sonra Bunu Oku: Kadınlar Neden Aldatırlar]

Güvensizlik yaygındır, ancak manipülasyon olmamalı

Bakın, hepimizin kendine güvensizlikleri var ama bu kimseye başka birini manipüle etme hakkı vermez. Erkek arkadaşınıza güven vermeye çalıştıysanız ve o hala sizi kontrol etmeye çalışmak için manipülasyon yapıyorsa, ilişkiyi sorgulamanın zamanı geldi.

Kendine güveni olmayan bir adamla çıkmak kolay değildir, ancak denemeye açıksanız ve o elinden gelenin en iyisini yapmaya istekliyse, işe yarayabilir.

İşleri halletmek için ona yardım etmek sorun değil, ama bir çizgi var. Bunun ötesine geçerse ve sürekli olarak izlendiğinizi ve kontrol edildiğinizi hissederseniz, belki de güvensiz erkek arkadaşınızdan uzaklaşmalı ve tüm enerjinizi tüketmeyecek birini bulmalısınız.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!