3.3 C
İstanbul
Salı, Mayıs 30, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaTakiyeHamza Yerlikaya Sahte Diploma Olayı Doğru mu Yanlış mı?

Son Yazılar

Hamza Yerlikaya Sahte Diploma Olayı Doğru mu Yanlış mı?

Hamza Yerlikaya sahte lise diploması ile ilgili sessizliğini bozarak konuyu FETÖ'ye bağladı. 2001 tarihli mahkeme kararına açıklama yapmadı.

AKP Eski Milletvekili Hamza Yerlikaya’nın belgede sahtecilik suçundan yargılandığı 2001 yılındaki davanın kararı ortaya çıkmıştıHamza Yerlikaya sahte diploma olayı ile ilgili sessizliğini bozdu!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili Hamza Yerlikaya’nın belgede sahtecilik suçundan yargılandığı 2001 yılındaki davanın kararı ortaya çıkmıştı.

SAHTE DİPLOMA KARARI 2001 YILINDAN

hamza yerlikaya lise diploması kararı

Cumhuriyet gazetesinin açıkladığı kararda, “Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir” denildi.

hamza yerlikaya lise diploması kararı

Sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkan Hamza Yerlikaya, mahkemenin hükmü ertelemesiyle cezadan kurtulmuş oldu.

DİPLOMA 2004 YILI TARİHLİ

hamza yerlikaya 2004 tarihli lise diploması

Sabah Gazetesi’nin haberi ile sahte diploma haberi yalanlanmaya çalışılsa da, gazetede yayınlanan Hamza Yerlikaya’nın lise diploması 2004 tarihli idi. Yani bu diploma sonradan alınmıştı!

Hamza Yerlikaya - Bilal Erdoğan

Hamza Yerlikaya ise, 2001’deki mahkeme kararı ile ilgili hiçbir açıklama yapmazken, konuyu yine FETÖ’ye dayandırması dikkatleri çekti.

Tepkilerin ardından AKP’li Yerlikaya açıklama yaptı.

Yerlikaya sosyal medyadan, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un, “Doktoralı gençlerimiz bile işsizlikten evde otururken, lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen Sarayzade Hamza Yerlikaya devletten 4 maaş almaya devam ediyor…” ifadelerine yanıt verdi.

Yerlikaya paylaşımında, “CHP’deki taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için her gün farklı bir yalana sarılarak iftira ve yalan kampanyası düzenliyorsunuz. Kaset kumpası mimarları!! Bu yazdıklarını ispat et edemezsen adisin, alcaksın, müfterisin, bilesin. Hodri meydan” dedi.

Yerlikaya devamında ise “Tasması kimin elinde olduğu belli olmayan @enginozkoc ! Şimdi iyi dinle; eğer benim diplomasız olduğumu ve 4 maaş aldığımı ispat edersen ben herkesten özür dileyip siyaseti bırakıyorum. Aksi durumda sen ne yapacaksın? İspat edemzsen milletvekilliğinden istifa edecekmisin. Hodri meydan” ifadelerini paylaştı.

Sosyal Medya’da Hamza Yerlikaya’nın Diplomasının Sahte Olduğu Yeniden Gündeme Geldi!

Hamza Yerlikaya Açıklama Yapamadı

Hamza Yerlikaya’nın, sahte diploma konusunda kendisi açıklama getirmek yerine, başkalarının gönderilerini beğenmesi sosyal medyada büyük tepki çekti. Geçmişte ülkeye sunduğu katkılar, bugün hukuken suç olan her şeyi yapabilir sonucunu mu çıkarmalı?

İşte gelen yorumlar! Siz ne düşünüyorsunuz?


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

  1. Yani örnek vermek gerekirse, ne yaparsa suç kabul edilir?
    Mesela uyuşturucu kaçakçısı olsa, yine geçmişte kazandığı başarılardan dolayı dokunulmayacak mı?
    Hamza Yerlikaya’nın açıklama yapıp, yalanlamasını tercih ederdim. Büyüklerinin arkasına saklanması geçmiş başarılarını gölgeledi bile.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!