in ,

EhEh

Kaymakam Harun Reşit Han Kimdir?

Eşi Kübra Han ‘a işe gelmediği için tutanak tutan hastane müdürünü sürdüğü iddia edilen Mahmudiye Kaymakamı Harun Reşit Han kimdir?

harun reşit han kimdir

Kaymakam Harun Reşit Han‘ın eşi Kübra Han‘ın, geçtiğimiz Haziran ayında eşinin de görev yaptığı ilçedeki Devlet Hastanesi’nde geçici görevlendirme ile paramedik olarak göreve başladı fakat 5 ayda 12 günlük izni haricinde mazeret bildirmeden işe gitmediği iddia edildi. Bu durum için tutanak tutan Hastane Müdürü Erman Atalar‘ın başka bir ilçeye sürüldüğü iddia edildi. Olay gündeme bomba gibi düşerken Eskişehir ilinin Mahmudiye ilçesi Kaymakamı Harun Reşit Han kimdir, nerelidir, kaç yaşında merak konusu oldu.

Sözcü Gazetesi’nden Kemal Atlan‘ın haberine göre, Kaymakam Harun Reşit Han, iddiayla ilgili açıklama yapmadığı, ancak yakınlarına, “Eşimin işe gitmeden maaş aldığı yönündeki iddialar doğru değildir. Eşim aynı zamanda ikinci görevle sosyal yardımlaşma vakfında da görevlidir. Görevini yerine getirmektedir. Tüm ilçe halkı bunu bilmektedir” dediği iddia edildi. Devlet hastanesinde görevli birinin, başka bir görevde bulunması akılları karıştırdı. Olay gündeme bomba gibi düşerken Eskişehir ilinin Mahmudiye ilçesi Kaymakamı Harun Reşit Han kimdir, nerelidir, kaç yaşında merak konusu oldu.

Hastanede idari kadroda

Eskişehir Mahmudiye ilçe Devlet Hastanesi Müdürü Erman Atalar, aynı hastanede çalışan ve uzun süredir işe gelmeyen Mahmudiye Kaymakamı Harun Reşit Han’ın paramedik (Acil Tıp Teknikeri) eşi Kübra Han hakkında işe gelmemesi nedeniyle tutanak tuttuğu ve bankamatik memuru gibi çalıştığı iddia edilen Kübra Han’ın durumunu ortaya çıkaran hastane müdürü Erman Atalar’ın başka hastaneye gönderildiği Sözcü Gazetesi’nden Kemal Atlan’ın haberinde belirtildi. Müdür Atalar’ın Eskişehir’in en uzak ilçesi Günyüzü ilçe Devlet Hastanesi Müdürlüğü görevine sürüldüğü iddia edildi. Sürgüne neden olaylar ise şöyle başladı: Kaymakam Harun Reşit Han’ın eşi Kübra Han, geçtiğimiz Haziran ayında eşinin de görev yaptığı ilçedeki Devlet Hastanesi’nde geçici görevlendirme ile paramedik olarak göreve başladı.

Mazeret bildirmediği iddia edildi

Ancak Kübra Han, ambulansta paramedik olarak çalışmak yerine hastanede kendisine bir oda tahsis edilerek idari birimde görevlendirildi. Kübra Han, 5 ayda 12 günlük izni haricinde mazeret bildirmeden işe gitmedi. Durum hastane çalışanları arasında huzursuzluk yarattığı iddia edildi. Yaşananlar İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’ye kadar ulaşması üzerine Kübra Han hakkında Eskişehir Mahmudiye ilçe Devlet Hastanesi Müdürü Erman Atalar tarafından işe gelmediği için tutanak tutulduğu ve Müdür Erman Atalar, bu tutağın ardından görev yerinden sürüldüğü iddia edildi.

Hastane Müdürü Erman Atalar başka ilçeye gönderildi

Öte yandan işe gitmeden maaş aldığı iddia edilen Kübra Han’ın kaymakam olan eşi Harun Reşit Han’ın oluru ile geçtiğimiz Ağustos ayında ikinci bir görev olarak Mahmudiye Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na da görevlendirildiği iddia edildi. Paramediklerin ikinci görevlendirme yapılmasının uygun olmamasına rağmen kaymakamın eşine ikinci bir görevlendirme yapılmış olması da şaşkınlık yarattı. Kaymakam Harun Reşit Han konuyla ilgili doğrudan açıklama yapmaktan kaçındı. Ancak yakınlarına “Eşimin işe gitmeden maaş aldığı yönündeki iddialar doğru değildir. Eşim aynı zamanda ikinci görevle sosyal yardımlaşma vakfında da görevlidir. Görevini yerine getirmektedir. Tüm ilçe halkı bunu bilmektedir” dediği iddia edildi.

Kaymakam Harun Reşit Han Kimdir?

Kaymakam Harun Reşit HAN,1988 yılında Yozgat İli Kadışehri ilçesi Kabalı köyünde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2011 yılında Antalya Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde Erasmus programı kapsamında Almanya’nın Viadrina Üniversitesnde bir dönem eğitim gördü. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Sosyal Politika alanında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

2013-2017 yılları arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2017-2018 yılları arasında Başbakanlıkta görevlendirildikten sonra Kaymakam Adaylığı sınavından başarılı olarak 2018 yılında Yozgat Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Yozgat Valiliği’nde il merkez stajını, Ankara/Elmadağ ilçesinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Çorum/İskilip ve Burdur/Ağlasun ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Mülkiye teftiş stajını Edirne’de yaptıktan sonra yurtdışı stajı için gönderildiği İngiltere’nin Londra şehrinde bulunan INTO City University ofLondon’da İngilizce dil eğitimi aldı. İngilizce ve Almanca bilen Kaymakam Harun Reşit HAN evli ve bir çocuk babasıdır.

Eskişehir Valiliği konuyla ilgili açıklama yaparak haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Yapılan açıklamada:

“14 Kasım 2021 tarihinde bazı medya kuruluşlarınca yer verilen “Kaymakamın işe gelmeyen eşi için tutanak hazırlayan hastane müdürü sürüldü.” başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgili haberlerde başka bir ilçeye güya sürüldüğü iddia edilen Mahmudiye Devlet Hastanesi Müdürü Erman Atalar ile ilgili herhangi atama ya da görevlendirme işlemi yapılmamıştır.

Mahmudiye Kaymakamının eşi görevli bulunduğu SYDV’da kurumundaki mesaisine düzenli olarak riayet etmekte olup işini aksattığına dair herhangi bir şikayet bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyulur.

İfadeleri kullanıldı.

harun reşit han kimdir

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye yapılan haberler için buraya tıklayınız.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
tarihi yapılar eski fotoğrafları

“Geçmişte Nasıldı?” Sorusunu Cevaplamamıza Yardımcı Olan 20 Fotoğraf

moda tasarım

Moda Tasarım Okuyacaklara En Güzel Kreasyon Önerileri