3.3 C
İstanbul
Salı, Mayıs 30, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaCahillerHaşmet Babaoğlu Twitter Hesabının Kilidini Henüz Kaldırmadı

Son Yazılar

Haşmet Babaoğlu Twitter Hesabının Kilidini Henüz Kaldırmadı

Korona virüs salgını sebebiyle, kendi sağlıklarını hiçe sayarak hastanelerde canla başla çalışan sağlık görevlilerini onurlandırmak ve yaptıkları işin yürek isteyecek bir iş olduğunu haykırmak için her akşam saat 21:00’da tüm Türkiye pencerelere çıkıp bu cesur insanları alkışlıyor.

Hükümete yakınlığı ile bilinen Haşmet Babaoğlu, twittter hesabından, bu olaya tepki gösterdi ve alkışlayanlara “pislikler” demişti.

Cumhurbaşkanı ve eşinin de bu mühim hadiseyi alkışlaması sonucunda Haşmet Babaoğlu twitter hesabını kapamıştı.

Fatih Altaylı “Seni takan mı var”

Sabah Gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da çağrı yaptığı koronavirüs salgınında hayatlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarına alkışlarla destek verilmesi eylemine hakaretler savurdu. Fatih Altaylı, “sözde entel romantik Haşmet efendi” dediği Haşmet Babaoğlu’na tepki gösterdi.

Altaylı’nın yazısı şöyle:

Türk halkı şahane bir fikir geliştirdi kendi kendine.
Bin bir zorluk ve bin bir risk altında çalışan sağlık çalışanlarına bir nebze olsun şükran gösterebilmek için, her akşam saat dokuzda pencereye, balkona çıkıp sağlık çalışanlarını alkışlıyor.
Ama dilimin gazeteci demekte başarılı olamadığı, zaten gazeteci olmaktan çoktan vazgeçmiş ve adının tam tersi bir kişiliğe sahip olduğunu her geçen gün biraz daha kanıtlama peşindeki bir “sözde entel” romantik Haşmet efendi “Ben böyle şeylere karşıyım” diye çemkiriyor.
Ulan karşı olsan kaç yazar, taraf olsan kaç yazar!Seni takan mı var!
Şu alçakça çıkışın olmasa adını unutmuşum çoktan, bir gazetede hâlâ yazdığına şaşırdım zaten en çok.
Alkışlayacağız.
Üstelik sadece onları da değil.
Çöpümüzü toplamak için çalışan, suyumuzu akıtmak için uğraşan, ışığımız sönmesin diye gayret gösteren, aç kalmayalım diye dükkanını açan, oralara mal üreten, mal getiren kardeşlerimizi de alkışlayacağız.
Sen alkışlama Haşmet efendi.
Zaten senden alkış bekleyen yok.
Sen dilini aşağı yukarı oynatmaya devam et.

Haşmet Babaoğlu twitter hesabını halen açmadı

Gelecekte bu twiti ile anılacak olan duayen gazeteci Babaoğlunun, twitter hesabını ne zaman açacağı ve ne diyeceği, merak konusu oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!