in

KızgınKızgın

Hatay Yangını Altından PKK Terör Örgütü Ateşin Çocukları Grubu Çıktı

Hatay’ın birçok bölgesinde eş zamanlı çıkan yangınları, terör örgütü PKK’nın “Ateşin Çocukları” isimli oluşumu üstlendi.

Hatay Yangını Son Durum

Hatay’da çıkan yangının önce trafodan kaynaklı olduğu belirtilse de, bir çok noktada aynı anda başlayan yangınlar, olayın PKK tarafından gerçekleştirdiği çok kısa sürede ortaya çıktı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “detaylı soruşturma” yapıldığını söylerken, yangını terör örgütü PKK’nın “Ateşin Çocukları” isimli oluşumu üstlendi. Ateşin Çocukları kimdir, neden kurulmuştur, PKK Ateşin Çocukları amacı nedir?

Twitter üzerinden çıkan yangınların sorumluluğunu üstlenen Ateşin Çocukları isimli terör örgütü uzantısı grup için yakalama kararı çıktığı belirtildi. Orman katliamına sebep olan terör örgütü PKK, sadece Türklere değil kendi halklarının geleceğine de kibrit çakmış oldu.

HATAY YANGININDA SON DURUM GÖRÜNTÜLERİ

ADALET BAKANI: ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İskenderun Başsavcılığı’nın, Hatay’daki yangına ilişkin çok yönlü soruşturma sürdürdüğünü bildirdi.

Bakan Gül, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Hatay’daki yangın hepimizi derinden üzdü, ciğerimizi yaktı. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza, Hatay’ımıza geçmiş olsun. İskenderun Başsavcılığı, yangınla ilgili çok yönlü soruşturmasını sürdürüyor” dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Hatay’ı kül eden yangına haber kanallarının ilgisiz olması da tepkilere neden oldu. Muharrem İnce de Hatay’da yaşanan yangınla ilgili yazdığı mesajda, “sebebiyet verenlere en ağır ceza verilmeli” dedi.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
İstiklal Caddesi

‘Bugün Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz’ Anket Sonuçlarını İstanbul Ekonomi Araştırma Açıkladı

Duygu Çelikten Olayında Son Gelişme

Duygu Çelikten Olayında Son Gelişme: ’10 Bin Liraya Gömmüşler!’