Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSözlerHayat, Aşk ve Mutluluk Üzerine En Güzel Bob Marley Sözleri

Son Yazılar

Hayat, Aşk ve Mutluluk Üzerine En Güzel Bob Marley Sözleri

Hayat, aşk ve mutluluk üzerine en güzel Bob Marley Sözleri. Bob Marley kim, çocukları var mı, neden öldü, nereli, sözleri? İşte detaylar!

Bob Marley’e ait en hayat, aşk, mutlulukla ilgili en güzel ve etkili sözleri, siz değerli ziyaretçilerimiz için derledik. Bob Marley sözleri ile birlikte başka yerde bulamayacağınız resimli yazıları da sizler için hazırladık. Peki Bob Marley kim, çocukları var mı, neden öldü, nereli, sözleri? İşte detaylar yazımızda!

BOB MARLEY KİMDİR?

Bob Marley olarak bilinen Nesta Robert Marley, 6 Şubat 1945’te doğan ünlü bir Jamaikalı reggae müzisyeniydi. Kariyerine 1963’te Wailers adlı bir grupta başladı.

1960’ların sonlarında, Marley bir Rastafaryan (Farklı bir inanış, din) oldu ve bu onun müziğini büyük ölçüde etkiledi. Bu sebeple Bob Marley sözleri günümüze kadar ulaştı.

1970’lerde Marley, Bob Marley ve Wailers grubunu kurdu. Grup, kitlelere ulaşan ve dünyaya reggae müziği tanıtan başarılı albümler çıkardı.

Bob Marley, 11 Mayıs 1981’de Miami’de 36 yaşında kanserden öldü. Hayatı trajik bir şekilde kısa olmasına rağmen, müzikal şöhreti devam ediyor ve halen kitleleri etkiliyor.

İşte Bob Marley sözleri onun duygularını ve inançlarını anlamamız için en büyük miras.

BOB MARLEY SÖZLERİ

Bob Marley sözleri sayfamızda güzel sözler ve etkileyici sözler yazılarımızda da yer alan en güzel Bob Marley sözlerini derledik. Sen de en güzel Bob Marley sözlerini mesaj yoluyla paylaşmak istersen, resimli sözleri yazımızın devamında bulabilirsin.

HAYAT İLE İLGİLİ BOB MARLEY SÖZLERİ

Ölüme inanmıyorum, ne bedene ne de ruha.

Bir kapı kapandığında, diğerinin açık olduğunu bilmiyor musun?

“Dünyayı kazanmayın ve ruhunuzu kaybetmeyin. Bilgelik, gümüş ve altından daha iyidir. ” — Zion Train, Uprising (1980) albümünden

“Bu harika gelecekte, geçmişinizi unutamazsınız.” — No Woman, No Cry, Natty Dread (1974) albümünden

“Aç bir kalabalık, öfkeli bir kalabalıktır.” — Them Belly Full (But We Hungry), Natty Dread (1974) albümünden

“Bütün hükümetler neden ot içilemeyeceğini söylüyorlar? Ot… bitki bitkidir, biliyor musun? Ve düşündüğümde hiçbir sebep bulamıyorum. ” “Tüm söyledikleri, seni isyan ettiriyor “. Neye karşı? ”- Dylan Taite ile Yeni Zelanda, Aotearoa’da röportaj (1979).

Bir erkek ekerken, biçecek mi, çok para kazanacak mı? Bu konuşmanın çok bayat ve ucuz olduğunu biliyorum. Ama savaşın sıcaklığı zafer kadar tatlı olacaktır.

“Babil her yerdedir. Hatalısın ve haklısın. Yanlış, Babil dediğimiz şeydir, yanlış şeyler. Babil benim için budur. İngiltere’de doğabilirdim, Amerika’da doğabilirdim, nerede doğduğum fark etmez, çünkü her yerde Babil var.”

Bob Marley sözleri arasında tarih kokan bir alındı. Ona göre köleliğin ve kapitalist düzenin dünya üzerinde ezilen halklardaki karşılığı Babil’dir. Özellikle Afrika’dan ABD’ye kölelik yapması için getirilen siyahiler için lanetle anılan her şeyin kökeni olarak Babil görülür. İnsanlar arası eşitsizliği yasalaştıran Babil’i Bob Marley ve günümüzdeki pek çok Raggae sanatçısı mısralarında lanetle anarlar. Özellikle Jamaika’da Babil cümle içerisinde bir lanet kelimesi olarak kullanılır.

Hayatının her günü mahkum olmaktansa özgürlük için savaşırken ölmek daha iyidir.

Zamanla duyguları değişen insanlara güvenmeyin. Zaman değişse bile duyguları aynı kalan insanlara güvenin.

“Bazen kova ile su çekersin, bazen o kovayla hayatını alırlar.” – Burnin ’(1973) albümünden Şerif’i Vurdum

Bu Bob Marley sözleri arasında en karmaşık olanı. Eski idam yönteminden bahsediyor. Kovanın üzerine çıkarılan ve boynuna yağlı ip geçirilen kişinin, ayaklarının altındaki kovaya vurularak boğulmasına eleştiri getiriyor. Yani otoriter rejimlere laf koyuyor.

Ne zaman bir tohum eksem, onu büyümeden öldür diyor, büyümeden önce öldür diyor.

Her şey politik. Asla bir politikacı olmayacağım ve hatta politik düşünmeyeceğim. Ben sadece hayat ve doğa ile ilgileniyorum. Bu benim için en büyük şey.

Atom enerjisinden korkmayın, çünkü hiçbiri zamanı durduramaz.

Bob Marley Sözleri: Nasıl iyi yaşayacağımı bilmiyorum. Ben sadece nasıl acı çekeceğimi biliyorum.

Daha önce buradaydım ve tekrar geleceğim, ama bu yolculuğa çıkmayacağım.

Beyazsan ve yanılıyorsan, yanılıyorsun; eğer siyahsan ve yanılıyorsan, yanılıyorsun. İnsanlar insandır. Siyah, mavi, pembe, yeşil – Tanrı renk konusunda hiçbir kural koymaz; Halkımın acı çektiği yerlerde sadece toplum kurallar koyar ve bu yüzden şimdi kurtuluşa ve kurtuluşa sahip olmamız gerekir.

Aşk denen şeyle şeytanların üstesinden gelebilirsin.

Kendin için yaşa, boşuna yaşayacaksın; başkaları için yaşarsan tekrar yaşarsın.

Yaşadığın hayatı sev, sevdiğin hayatı yaşa.

Bob Marley Sözleri: Benim tek bir tutkum var, biliyorsun. Gerçekten olmasını istediğim tek bir şey var. İnsanlığın birlikte yaşadığını görmek – siyah, beyaz, Çinli, herkes – hepsi bu.

Ayaklarım benim tek arabam.

Geleceğim doğruluktur.

Gerçeğine vizyon ekle.

Hayat yolculuğu, taşlıdır ve sen de tökezleyebilirsin, bu yüzden benim hakkımda konuşurken unutma bir başkası da senin hakkında konuşuyor.

Bob Marley Sözleri: “Diyorlar ki: sadece en güçlü olan hayatta kalacak, yaşamaya devam edecek!” — Could You Be Loved, Uprising (1979) albümünden

Yol zorlayıcı olsa da bana iyi hissettirdi.

“Bir kapı kapandığında çok daha fazlası açılır.” – Confrontation albümünden

“Kök kuvvetli olduğunda meyve tatlıdır.”

“Sokaklar asfalt olduğunda doğru yolları bulamazsınız.”

“Hayattan memnun olan insanları eğlendiriyorsunuz. Aç insanlar veya korkanlar eğlendirilemez. Yiyeceği olmayan bir adamı eğlendiremezsin. “

AŞK İLE İLGİLİ BOB MARLEY SÖZLERİ

Sevdiğin hayatı yaşa. Yaşadığın hayatı sev.

Bob Marley Sözleri: Sevgilinizin verebileceğinden fazlasını beklemeyin. Seni mutlu ettiğinde gülümse, seni ne zaman kızdırdığını bilmesine izin ver ve orada olmadığında onu özle.

“Aşk denen küçük bir şeyle şeytanları defet.”

O mükemmel değil. Sen de değilsin ve ikiniz asla mükemmel olmayacaksınız. Ama sizi en az bir kez güldürebiliyorsa, iki kez düşünmenize neden oluyorsa ve insan olduğunu ve hata yaptığını kabul ediyorsa, ona tutun ve elinizden gelenin en iyisini yapın. Belki şiirlerden alıntı yapmayacak, her an seni düşünmüyor belki de, ama sana kırabileceğini bildiği bir parçasını verecek. Ona zarar vermeyin, onu değiştirmeyin ve verebileceğinden fazlasını beklemeyin. Analiz etmeyin. Seni mutlu ettiğinde gülümse, seni kızdırdığında bağır ve orada olmadığında onu özle. Sahip olunacak aşk varken çok sevin. Çünkü mükemmel erkekler ya da kadın yoktur, ama her zaman sizin için mükemmel olan bir insan vardır.

“Mükemmel olmadığımı ve öyle olduğumu iddia etmediğimi biliyorum, bu yüzden parmaklarınızı göstermeden önce ellerinizin temiz olduğundan emin olun.” — Could You Be Loved, Uprising (1980) albümünden.

Bob Marley Sözleri: “Kedi ve köpek bir araya gelebiliyorsa, neden birbirimizi sevemiyoruz?”

bob marley sözleri
“Harikaysa, kolay olmayacak. Kolaysa harika olmayacak. Eğer buna değerse, pes etmezsin. Eğer pes edersen, layık değilsin. … Gerçek şu ki, herkes size zarar verecek; Sadece acı çekmeye değer olanları bulmalısın.

“Her gün aşağı iner ve kavga edersen, şeytana dua ediyorsun, derim.”

“Aşk bizi asla yalnız bırakmaz.”

“Tek aşk, tek yürek, bir araya gelelim ve iyi hissedelim.” —One Love (Curtis Mayfield ile birlikte yazılmış), Exodus albümünden, ilk olarak The Wailing Wailers (1965) ‘te kaydedildi.

“Bazen sevdiğimiz bir şeyi alan rüzgarlar, bize sevmeyi öğrendiğimiz bir şeyi getirenle aynıdır.” “Bu nedenle bizden alınan bir şey için ağlamamalıyız, ama evet, bize verileni sevelim. Çünkü gerçekte bizim olan asla sonsuza kadar bizde kalmayacak.”

Bob Marley Sözleri: “Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama altında yürümek için şemsiye kullanıyorsun. Güneşi sevdiğini söylüyorsun ama parladığında sıcaklığından kaçıyorsun. Rüzgarı sevdiğini söylüyorsun, ama geldiğinde pencereleri kapatıyorsun. İşte bu yüzden beni sevdiğini söylediğinde korkuyorum.”

MUTLULUK İLE İLGİLİ BOB MARLEY SÖZLERİ

“Kendinizi zihinsel kölelikten kurtarın, kendimizden başka kimse zihnimizi özgürleştiremez.”

“Su bolluğunda sadece bir aptal susar.”

“Mutlu olman, günün mükemmel olduğu anlamına gelmez, onun kusurlarının ötesine baktığın anlamına gelir.”

İLHAM VERİCİ BOB MARLEY SÖZLERİ

“O kadar olumsuz yaşayamazsınız… .. pozitif güne yol açın.”

“Eğitimim yok. İlhamım var. Eğitim almış olsaydım aptal olurdum.”

“Birisi olmalısın.”

“Böyle olumsuz yaşayamazsın. Ne demek istediğimi biliyorsun. Güzel bir gün geçirmenin yollarını bul. Çünkü bugün yeni bir gün …”

bob marley sözleri

“Mücadeleden vazgeçme, hakların için ayağa kalk.”

“Yarışmayı bıraktığınız gün yarışı kazandığınız gün olmalıdır.”

“Bir erkeğin büyüklüğü ne kadar servet edindiğinde değil, dürüstlüğünde ve etrafındakileri olumlu yönde etkileme yeteneğindedir.”

“Para hayat satın alamaz.”

“Hayat, birçok işaretin olduğu büyük bir yoldur. Bu yüzden, karmaşadan geçerken zihninizi karmaşıklaştırmayın. Nefret, fesatlık ve kıskaçlıktan kaçının. Düşüncelerinizi gömmeyin. “


Bob Marley sözleri ile birlikte Bob Marley Faruk karakteriyle bizleri güldüren ve 8 Mart 2021 tarihinde vefat eden usta sanatçı Rasim Öztekin’i de rahmetle anıyoruz.

bob marley faruk

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sözler kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!