in

EhEh

Haydar Baş koronavirüsü sebebiyle hayatını kaybetti

Koronavirüsü sebebiyle hayatını kaybetti.

Haydar Baş hayatını kaybetti

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş ve ailesinden 8 kişinin koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı öğrenilmişti. BTP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Lütfullah Önder, Haydar Baş’ın 4 gündür tedavi altına tutulduğu hastanede bugün yoğun bakıma alındığını açıklamıştı.

Bugün gelen habere göre maalesef Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş’ın vefat ettiği bildirildi.

HAYDAR BAŞ KORONAVİRÜS SEBEBİYLE Mİ ÖLDÜ?

Akçaabat ilçesine bağlı Sarıtaş Mahallesi, koronavirüs vakaları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı. Salgın yüzünden bir süredir memleketi Trabzon’da, Sarıtaş Mahallesi’ndeki evinde bulunan BTP Genel Başkanı Haydar Baş ve ailesinden 8 kişinin koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı belirtildi. Baş ve ailesinin, koronavirüs nedeniyle Akçaabat’taki özel hastanede tedavi gördüğü öğrenilmişti.

HAYDAR BAŞ YOĞUN BAKIMA ALINMIŞTI

BTP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Lütfullah Önder, Haydar Baş’ın 4 gündür tedavi altına tutulduğu hastanede bugün yoğun bakıma alındığını açıklamıştı. Önder, yaptığı yazılı açıklamada şunları söylemişti:

“Bugün itibariyle solunum desteğine ihtiyaç duyması nedeniyle yoğun bakıma alınmıştır. Ömrü mücadele ile geçen Sayın Genel Başkanımızın koronavirüs ile olan mücadeleyi de en kısa sürede kazanıp sağlığına kavuşacağına inancımız tamdır. Sayın Genel Başkanımıza geçmiş dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz. Sayın Genel başkanımız ile birlikte ailesine, teşkilat mensuplarımıza, tüm sevenlerine ve yüce Türk milletine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.”

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Meclis Oylama

İnfaz düzenlemesi Af Yasası Meclis’te kabul edildi

Alpay Azap

Bilim Kurulu üyesi Alpay Azap koronavirüsü anlattı: Toplumun yüzde 60’ına bulaşabilir