3.3 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaKafeHibrit Eğitim Nedir? Okullarda Hibrit Eğitim Ne Anlama Geliyor?

Son Yazılar

Hibrit Eğitim Nedir? Okullarda Hibrit Eğitim Ne Anlama Geliyor?

Okulların açılmasına çok az süre kala Hibrit Eğitim konusu da gündeme geldi. Peki hibrit eğitim nedir? Karma eğitim, hibrit eğitim, karma öğrenme, karışık öğrenme olarak da karşımıza çıkan bu tabir ne anlama geliyor. Hibrit eğitim anlamı, okula giderek alınan geleneksel eğitimin, online (çevrimiçi) teknoloji ve materyallerle zenginleştirilmesi anlamına geliyor.

Son zamanlarda artan korona virüs vaka sayıları neticesinde, okulların açılıp açılmaması yine günceme geldi. Geçtiğimiz günlerde Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda hibrit eğitim verilebileceğini belirtmişti. Peki hibrit eğitim ne anlama geliyor? Detayı yazımızın devamında…

HİBRİT EĞİTİMİN GELENEKSEL EĞİTİMDEN FARKI NEDİR

Geleneksel eğitimde çocuklarımız okullarına gider ve öğretmenleriyle yüz yüze eğitim alırlardı. Korona virüs salgını sebebiyle artan vaka sayıları uzaktan eğitimi de gündeme getirdi. Hibrit eğitimin amacı, öğrencilerin yalnızda izleyecekleri videolarla dersleri takip etmesi değil, öğretmenleri ile online olarak karşılıklı ama yüzyüze olmayan eğitim amaçlanmaktadır. Yani öğrencilerimizin öğretmenleri dersleri yine canlı olarak anlatacak fakat çocuklarımız bu dersleri evlerinden alacaklar.

PEKİ HER ÖĞRENCİNİN İNTERNETİ VE BİLGİSAYARI VAR MI

Hibrit eğitim her ne kadar çocuklarımızın sağlığı için önemli bir yöntem olsa da, ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin, hem internet hem de bilgisayar maliyetlerini karşılaması pek mümkün görünmüyor.

ZİYA SELÇUK HİBRİT EĞİTİMİ AÇIKLADI

  • Diyelim ki koşullar öyle gerektirdi, okulları yarı zamanlı açabilir miyiz? Yani ikinci senaryoda hem uzaktan hem yüz yüze eğitimi birlikte götürmeyi anlatıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!