3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaGündemHindistan, Twitter'a, Hükümetin Salgınla Mücadelesini Eleştiren Tweetleri Kaldırma Talimatı Verdi

Son Yazılar

Hindistan, Twitter’a, Hükümetin Salgınla Mücadelesini Eleştiren Tweetleri Kaldırma Talimatı Verdi

Twitter, Hindistan hükümetinin mevcut rejimi eleştiren kullanıcıları sessize alma talebine uydu.

Hindistan’daki ikinci koronavirüs dalgası kesinlikle yıkıcı bir etki gösterdi. Ülkenin bir çok yerinde yakılan insan naaşları tüm dünyada endişeyi katladı. Talihsiz koşullara ışık tutmak amacıyla kullanıcılar, kişisel deneyimlerini anlatmak ve hükümetin bunu nasıl ele aldığına dair fikirlerini ifade etmek için Twitter’ı kullandılar. Hem hükümetin mücadelesi eleştirildi hem de insanların nasıl teker teker öldükleri anlatıldı. Hindistan, eleştirilere kapalı olduğunu gösterdi,

Hindistan Twitter’a Tweetleri Silmek İçin Acil Durum Emri Gönderdi

Hint teknoloji haber sitesi MediaNama, Hindistan Hükümeti’nin talebi üzerine 52 tweet’i kaldırdığını açıkladı. Söz konusu tweetlerin çoğu, hükümetin şu anda Hindistan’ın ikinci COVID-19 vakalarını nasıl ele aldığına dair eleştirilerdi.

Kaldırılan twitler arasında milletvekili Revanth Reddy, Batı Bengal eyalet bakanı Moloy Ghatak, aktör Vineet Kumar Singh ve film yapımcıları Vinod Kapri ve Avinash Das gibi kişiler yer alıyor.

Bir Twitter sözcüsü, şirket geçerli bir yasal talep aldığında bunun hem Twitter Kuralları hem de yerel yasalar kapsamında inceleneceğini söyledi.

İçerik Twitter Kurallarını ihlal ediyorsa, platformdan kaldırılır. İçerik Twitter Kurallarını ihlal etmiyor ancak yerel yasalar tarafından yasa dışı görülüyorsa, içeriğe erişim yalnızca o bölgede engellenebilir.

Sözcü, “Her durumda, hesap sahibini doğrudan bilgilendiririz, böylece hesapla ilgili bir yasal emir aldığımızdan haberdar olurlar,” diye devam etti.

Ve bu doğru görünüyor. Pieter Friedrich (@FrieidrichPieter) adında bir Twitter kullanıcısı, başbakan Narendra Modi’nin mevcut rejimi hakkındaki olumsuz görüşlerini paylaştıktan sonra aldığı e-postanın ekran görüntüsünü paylaştı.

Twitter, Hindistan hükümetinden tweetinin “Hindistan Bilgi Teknolojileri Yasasını ihlal ettiğini” iddia eden resmi yazışmalar aldığını açıkladı.

Ne yazık ki bu, Twitter’ın Hindistan Hükümeti’nin iradesine boyun eğdiği ilk olay değil. Son zamanlarda twitter, Hindistan hükümetinden gelen talep ile 250 hesabı askıya aldığı biliniyor.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!