Perşembe, Mayıs 16, 2024
Ana SayfaSağlıkHirudoid Forte Jel Krem Nedir? Hirudoid Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin...

Son Yazılar

Hirudoid Forte Jel Krem Nedir? Hirudoid Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Halk arasında morluk kremi olarak bilinse de kanın pıhtılaşmasını önleyen ve ödem çözen etkisi ile Hirudoid forte jel krem nedir, ne işe yarar, ne için kullanılır, fiyatı ne kadar, işte cevaplar yazımızın detaylarında.

Hirudoid Forte Jel Krem Nedir?

Hirudoid Forte Jel Krem faydaları ve yan etkileri konusundan başlayalım. Bu krem darbe veya kaza sonucu oluşan burkulma, ezilme ve yaralanmalarda kullanılan tedavi edici, onarıcı merhemlerden biridir. Hirudoid forte jel doktorlar tarafından reçete edilen ve ödem ve morluk tedavilerinde kullanılan jel kremlerden biridir.

Hirudoid forte jel özellikle şişliklerden kaynaklanan ödem ve morlukları önleyen etkili merhemlerden biridir. Reçeteli kremlerden Hirudoid eczanede 40 gramlık kutularda satılmaktadır. Santa Farma İlça firmasının ürünü olan bu merhemin etken maddesi mukopolisakkarit polisülfattır. Her 100 g jel, bu aktif bileşenden 445 mg içerir.

Halk arasında morluk kremi olarak bilinse de kazalardan kaynaklanan yaralanma ve incinmeler sonucunda kanın birikmesini, morarma ve ödemi önleyerek iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca darbe sonrası ağrıyı azaltır ve iltihabı ortadan kaldırır.

Hirudoid Forte Jel Krem ne işe yarar?

Etken maddesi kondoroitin polisülfat adlı kimyasal yapıdan olan Hirudoid Forte Jel, 100 gramının içerisinde 445 mg etken madde bulunmaktadır. Yardımcı maddeleri ise miristil alkol,cutina, trigliserit, bentonit,izopropil alkol,dezenfekte edilmiş su,rosemary oil gibi maddeler bulunmaktadır. İçerisindeki maddelere karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmamalısınız. Özellikle morluklara karşı etkili olmasıyla uzman doktorların önerdiği bu jel sadece eczanelerde satılıyor. Kendisine has kokusu,plastik kapağı beyaz ve açık bej renkli bir yapısıyla bilinen kremdir. Metal tüplerde eczanelerde satışa sunulmaktadır.

hirudoid krem ne işe yarar

Hirudoid Forte Jel Krem ne için kullanılır?

Sadece morlukları geçirmekte etkili olmayan zedelenen derinin hızlı şekilde onarılması konusunda oldukça başarılı olan Hirudoid Forte Jel, mutlaka bir doktora danışarak kullanmalısınız. Santa Farma ilaç sanayi tarafından yabancı lisans ile üretilen bu jelin erideki yangı hissini ortadan kaldırır. Her evde bulunması gereken Hirudoid Forte Jel, kanın pıhtılaşmasını önlüyor.

Morluk,çürük, kan oturması ve ödemin giderilmesi hızlı şekilde sağlayan Hirudoid Forte Jel, “burkulma, ezilme, eklemlerde su toplama ve şişme gibi hematomlu veya hematomsuz kapalı yaralar ve spor yaralanmalarında, yüzeysel flebitin lokal tedavisinde” reçete ediliyor.

Hirudoid Forte Jel Krem ne zaman kullanılır?

Kullanım alanı oldukça fazla olan bu merhem oldukça faydalıdır. Hemen hemen her evde bulunan ilaçlardan biri olduğu için küçük kazalarda ve yaralanmalarda mutlaka kullanılmalıdır. Hirudoid Forte Jel ne zaman kullanılır? Sorunun cevabı;

  • Güneş yanıkları
  • Cerrahi operasyonlarda
  • Burun ameliyatı sonrası morlukları önlemek
  • Düşme, darbe ve kazalardan kaynaklanan morluklar, ödemler ve travmalar
  • Yüzeysel flebit (damar iltihabı),
  • Hematomlu veya hematomsuz künt yaralanmalar (yaralı bir damardan dokuya kan sızması).
  • Kanın birikmesini önlemek için

Hirudoid Forte Jel Krem nasıl kullanılır?

Bu kremi mutlaka ve mutlaka doktor reçetesi üzerine kullanmalısınız. Bu kremi 3-5 cm büyüklüğünde cildinizdeki hastalıklı bölgeye hafifçe ve nazikçe parmaklarınızla sürmelisiniz. 2 haftalık kullanıma rağmen şikayetlerinizde herhangi bir azalma ile karşılaşmamanız durumunda doktorunuza görünmeyi unutmamalısınız.

Hirudoid Forte Jel Krem fiyatı ne kadar?

Hirudoid krem 445 mg 40 gr fiyatı yaklaşık 21 TL’den eczanelerde satılmaktadır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!