3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemHükümetin Corona Virüs İçin Aldığı Önlemler ve Destek Yetersiz mi?

Son Yazılar

Hükümetin Corona Virüs İçin Aldığı Önlemler ve Destek Yetersiz mi?

Twitter’da hemen hemen her gün mevcut hükümetin aldığı önlemlerin ve vatandaşa destek mesajlarının yetersiz ve göstermelik olduğu tartışılıyor. 18 yıllık AKP yönetimini, ülkeye verdiği kazanımların halkın cebine yansımadığı da vurgulanan mesajlar arasında. Siz ne düşünüyorsunuz?

Diğer devletler corona virüs için ne kadar bütçe ayırdı?

Corona virüs salgını için Türkiye 15 Milyar dolarlık bütçe ayırırken, bizi kıskanan Avrupa devletleri ne kadar bütçe ayırdı?

Sizce hükümet vatandaşa destek olabiliyor mu?

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet içinde görev alan seçilmiş ve atanmış bakanların hemen hemen hepsi “evde kal” mesajları verirken, işe gitmek zorunda kalan vatandaşlar için herhangi bir açıklama yapmamaları da gündemdeki konulardan birisi.

Twitter kullanıcılarının en çok dile getirdikleri sorunlardan birisi, evde oturarak nasıl karınlarını doyuracakları. Birçok işletme işten çıkarma yaptığı için, vatandaşlar borçlarını nasıl ödeyeceklerini soruyorlar.

Sabır ve Dua Vatandaşın Dertlerine Çözüm Oluyor mu?

Sayın Erdoğan, tüm bakanların katılımı ile gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşmasında, “kötü günlerin dua ve sabırla” arkada bırakılacağını, bu salgından güçlenerek çıkacağımızı belirtti.

Elektrik, Su, Doğal Gaz Faturaları ve Kira Nasıl Ödenecek?

Mesela, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, “bu yılın ikinci çeyreğinde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını söyledi.”. Yapılan açıklama vatandaş tarafından 1Nisan şakası sanıldı.

Suriyelilere yapılan yardımlar olmasaydı şimdi halka destek olunurdu

Suriyelilere 40 milyar dolar harcadıklarını belirten AKP yönetimi, bu paraları suriyelilere aktarmasaydı şimdi Türk halkına ferahlatıcı bir destek olabilirdi.

Kanal İstanbul Projesi çok mu gerekliydi!

İstanbul’un batıda kalan kısmında, yani Trakya’daki Karadeniz kıyısında bir yerden, kuzeyden başlayarak güneye doğru, 45-50 kilometre boyunca 150 metre genişliğinde ve 25 metre derinliğinde bir kanal açılacak ve Küçükçekmece Gölü üzerinden Marmara Denizi’ne bağlanacak… Kanalın içine deniz suyu dolacak ve bu suyun içinde gemiler yüzecek. Kanalın iki yakası da betonlaştırılarak zenginlere satılacak. Bu proje için halen ihale yapılması, hükümetin corona virüsü ne derece önemsediğini gösteriyor.

Türk Kızılay’ı Endonezya’da cami dezenfekte ediyor

Türk Kızılayı, ülke içinde yardıma muhtaç o kadar çok insan varken, bütçesini yurt dışında harcaması ne kadar önemli?

Hükümet, milletvekili ve bürokratlar neden maaş kesintisi yapılmıyor?

Bir çok ülkede, ilk önce fedakarlık yapanlar devlet kademeleri olurken, astronomik rakamlar alan devlet görevlileri halen fedakarlığı neden vatandaştan bekliyor…

Tüm fedakarlık halktan bekleniyor!

İhtiyat Akçesi zor günler için saklanmalıydı

Merkez Bankası’nın olağanüstü durumlarda kullanılmak üzere kenara ayırdığı ‘ihtiyat akçesi’nden 21 milyarın geçen 25 Temmuz Perşembe günü Hazine’ye aktarıldığı bildirildi.

TBMM Genel Kurulu’nda 17 Temmuz’da kabul edilen Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’da yer alan düzenlemeyle, maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar ayrılmış bulunan ihtiyat akçelerinin tamamının, birikmiş fevkalade ihtiyat akçelerinin ise son yılın karından ayrılan kısmı hariç tamamının Genel Kurul kararı aranmaksızın Hazine’ye devredilmesinin önü açılmıştı.

CHP’li Belediyeler AKP’ye oy verenlere kampanya yapıyor


Haluk Levent Kampanyası

Corona virüsü salgını nedeniyle sıkıntılı günler geçiren ailelere yardım için Haluk Levent’in AHBAP çatısı altında başlattığı kampanya kapsamında 10 bin 252 ailenin gıda ihtiyacı karşılanacak.

Mansur Yavaş Kampanyası

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan esnaf, işçi ve zanaatkarlar için yardım kampanyası başlattı. ‘Dayanışma İçin 6 Milyon Tek Yürek’ sloganı ile başlatılan proje, farklı partilerden ve siyasi liderlerden destek gördü. Tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu da projeye destek veren isimler arasında yer aldı.

Ekrem İmamoğlu Kampanyası

İBB, coronaya karşı mücadele için İstanbul’da yaşayan ihtiyaç sahibi kesimlere ve yaşlı vatandaşlara, sağlık çalışanlarına ve hastalara yardım etmek için bağış kampanyası başlattı. Kampanyayı sosyal medya hesabından duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul bu süreci büyük bir dayanışma örneği sergileyerek aşacak. Destek ve bağış kampanyamıza siz de katılın” çağrısı yaptı.

Corona önlemlerini eleştirenler neden gözaltında?

Sosyal medya hesabı üzerinden evde kal çağrılarını kendi üslubuyla sorgulayan TIR şoförü Malik Yılmaz gözaltına alındı. Daha sonra adli kontrol şartı ve yurtdışı yasağı ile serbest bırakıldı.

Sosyal Medya #BuÜlkeHalkına2AyBakamazmı Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!