Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaKim KimdirHüner Coşkuner Kimdir, Kaç Yaşında Vefat Etti? İşte Hüner Coşkuner'in Yaşamı ve...

Son Yazılar

Hüner Coşkuner Kimdir, Kaç Yaşında Vefat Etti? İşte Hüner Coşkuner’in Yaşamı ve Hastalığı

Türk Sanat Müziğinin en güzel ve en duru sesli sanatçılarından Hüner Coşkuner dün akşam saat 22:00 sularında vefat etti. Z kuşağının tanımadığı ama tanıması gerekilen Hüner Coşkuner kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü, hastalığı neydi ve hayatı ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Evet belki Z kuşağı Hüner Hanım’ı bilmez ama, 80’ler ve öncesinde doğanlar Hüner Coşkuner’i çok iyi bilirler. Kemik iliği kanseri sebebiyle bir süredir yoğun tedavi gören Hüner Coşkuner, çok genç yaşta hayatını kaybetti. Kendisini sevenler ve meslektaşları sosyal medya üzerinden üzüntülerini paylaştılar. Peki Hüner Coşkuner kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü, hastalığı neydi ve hayatı ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Kemik iliği kanseri tedavisi gören Hüner Coşkuner 57 yaşında hayatını kaybetti. Sanata küçük yaşlarda başlayan, Melahat Pars, Kamuran Yarkın ve Feriha Tunceli gibi isimlerden ilham alan Coşkuner, sosyal sorumluluk projelerine kendisini adamıştı. Coşkuner, Türkiye’nin kadın Türk Sanat Müziği duayenleri arasında kabul gördü.

HÜNER COŞKUNER KİMDİR?

Hüner Coşkuner 1 Nisan 1963’te İstanbul’da dünyaya geldi. Hüner Coşkuner, lise yıllarında Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Cemiyeti’ne giderek çok büyük bir birikime sahip oldu. Çok küçük yaşta sanat hayatına atılan Hüner Coşkuner sahne repertuvarını daha da genişletmek amacıyla yine çok değerli hocalardan feyz aldı. Bunlardan bazıları Melahat Pars, Kamuran Yarkın ve Feriha Tunceli’dir.

Sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Hüner Coşkuner, Lösemili Çocuklar Vakfı başta olmak üzere Bedensel Engelliler, Dünya Şizofrenliler Derneği’nde gönüllü olarak çalıştı. Albüm ve şiir kitabı gelirlerinin bir kısmını bu vakıflara ve derneklere bağışladı. Bu faaliyetler uzun süre devam ettirdi.

İlk albümünü 1987 yılında Selami Şahin’in müzik yapım şirketi Şahinler Plak’tan çıkaran sanatçı ardından 1989 yılında Çaçan Plak’tan çıkardığı Sakın Dönme Geriye adlı stüdyo albümüne imza atmıştır. Bu albüm müzik otoriteleri tarafından sanatçının en başarılı albümlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Sonra sırasıyla Beni Sevmeni İstiyorum, Gidemezsin, Haydi Tut Ellerimi, Gidiyor ve Olamaz isimli stüdyo albümlerine imza atmıştır. Yine 1993 yılında çıkan Gidiyor adlı albüm Hüner Coşkuner’in önemli projelerinden biri olmuştur. 1995 yılında Elenor Müziğe transfer olan sanatçı Elenor Müzik etiketi altında 10 adet stüdyo albümüne imza atmıştır. 2000 yılında çıkardığı Klasikler 2 adlı albümü deyim yerindeyse müzik dünyasını kasıp kavurmuştur.

2015 yılında sözleri ve müziği kendisine ait olan şarkılardan oluşan Seni Acele Görmem Lazım adlı albümü çıkarmıştır. Gerek sahne asilliğine gerekse sesine hürmeten çok kişi tarafından sevilip dinlenen sanatçı Türkiye’nin kadın Türk Sanat Müziği duayenleri arasında kabul görmektedir.

HÜNER COŞKUNER VASİYETİ

Hüner Coşkuner CNN TÜRK ekranlarında 2013 yılında Mesut Yar’ın sunduğu ‘Burada Laf Çok’ programında ‘küpeleri ile gömülmek’ istediğini ifade etmişti.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!