in

KızgınKızgın

Hüseyin Gülerce, Fatih Portakal için ‘düşmanın beşinci kolu’ dedi ve FoxTV’nin kapatılmasını istedi

FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal’ı ve kanalı hedef aldı.

Hüseyin Gülerce

Terör örgütü FETÖ’nün medya yapılanması olduğu anlaşılarak kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarlarından, şimdiki Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, bugün kaleme aldığı yazısında “Fatih Portakal, FOX TV’de gazeteciliği tetikçilik olarak kullanan bir etki ajanıdır.” diyerek, kanalın lisansının iptal edilmesini istediğini belirtti.

Star yazarı Hüseyin Gülerce, bugün kaleme aldığı Portakal yetmez, ‘Fox’un lisansı iptal edilmeli’ başlıklı yazısında, FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal’ı ve kanalı hedef aldı.

Fatih Portakal için, “FOX TV’de gazeteciliği tetikçilik olarak kullanan bir etki ajanıdır.” ifadesini kullanan Gülerce, şu satırları kaleme aldı:

“Haber sunuyormuş gibi yapıp psikolojik harbin bütün usullerini kullanmakta ve düşmanın beşinci kolunun yapacağı her melaneti işlemektedir. İnsanımız; bu şahsın gazetecilik kisvesi altında aklımızla alay eden, sinirlerimizi geren üslup, duruş ve kin/nefret söyleminden “yeter ama” diyecek kadar bizar olmuştur. RTÜK’ün dünkü kararı milletimizin hissiyatını bir nebze yatıştırsa da, yargının konuyu görmezden gelmesi düşünülemez.”

CHP başta olmak üzere, tüm muhalefetin Portakal’ı savunacağınız belirten eski Zaman gazetesi yazarı Gülerce, bu cephenin 15 Temmuz ihanetinden beri aynı nakaratı tekrarladığını belirtti ve şunları ekledi:

“Bundan böyle Portakal’a da asla müsamaha gösterilmemelidir. Kanununa göre RTÜK, FOX TV’nin aynı ihlali tekrarlaması halinde yayın lisansının iptaline karar verilebiliyor. Evet, bu ABD menşeli kanalın lisansı iptal edilmelidir.”

Gülerce’nın açıklamaları, sosyal medyanın da en çok konuşulan konuları arasında…

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Ekrem İmamoğlu 16 Nisan Konuşması

‘Ekrem’e zırnık yok’ kampanyasına teşekkür etti

Ekrem İmamoğlu

İçişleri Bakanlığı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Hakkında Soruşturma Başlattı: Sebebi Yardım Kampanyaları