3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemİBB sosyal yardım miktarını 775 milyon liraya çıkardı

Son Yazılar

İBB sosyal yardım miktarını 775 milyon liraya çıkardı

Son dakika: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Sosyal yardım miktarımızı 775 milyon liraya çıkarmaya karar verdik.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Periscope üzerinden yaptığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulunuyor. İmamoğlu, İstanbul’da sosyal yardım miktarının 775 milyon liraya çıkarıldığını açıkladı.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Toplumun yüzde 64’ünün sokağa çıkmayla ilgili bir sorunu yok. Ancak hepimiz sanki bu tecrit kendimize uygulanıyormuş gibi evden çıkmamamız gerekiyor. Toplu taşımayı hazır tutuyoruz ama bunu görevi olan insanlara kolaylık sağlamak.

DURDURULAN METRO SEFERLERİ

Bugün yüzde 25 yoğunluğa müsaade etmediğimiz toplu taşıma süreçlerinde bugünden itibaren çok aza inmiş moda ve İstiklal Caddesi tramvaylarını iptal ettik. Kabataş-Taksim hattını da durdurduk. Bu hatlarımızın kullanımı neredeyse yüzde 1’e inmişti. Yüzde 5’e kadar düşen metro hattı kullanımından dolayı , saat 21’den itibaren metroları artık kullanamayacaksınız.

MASKE DAĞITIMI

100 bine yakın maskeyi kullanım için duraklarda hazır tutuyoruz. Tüm maske stoğumuzu halka dağıtıyoruz. Sağlık Bakanlığı öncülüğünde 20-65 yaş arasındaki vatandaşlarımıza maske dağıtılacak.

SAHRA HASTANELERİ HAKKINDA

Sahra hastaneleriyle ilgili çalışmaları başlattık. Yenikapı, Maltepe, Beylikdüzü balık halinin bunun için uygun mekânlar olduğunu düşünüyoruz. İnşallah gerek olmaz ama olması halinde sahra hastanelerinin hazır olmasını önemsiyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!