3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemİBB'ye Gönderilen Bloke Edilmiş Paraya Ne Olacak? İmamoğlu: 'O Parayı Derhal Gönderin'

Son Yazılar

İBB’ye Gönderilen Bloke Edilmiş Paraya Ne Olacak? İmamoğlu: ‘O Parayı Derhal Gönderin’

İçişleri Bakanlığı genelgesinin ardından yardım kampanyaları için açılan İBB hesaplarının bloke edilmesi ile ilgili açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, bir buçuk günde 6 milyon 529 bin TL bağış topladıklarını ifade etti. Vakıfbank’ın 2 bin 100 bağışçıdan gelen 900 bin lirayı bloke ettiğini kaydeden İmamoğlu, paranın iade edilmesini talep etti. Banka yönetimine seslenen İmamoğlu “Hukuksuz olarak bloke ettiğiniz parayı derhal gönderin. O ne sizin ne de belediyenin parası, o ihtiyaç sahiplerinin parası. Bu vebalin altında kalmayın” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzası ile 81 ile gönderilen 31.03.2020 tarihli genelge ile CHP’li belediyeler tarafından başlatılan yardım kampanyalarına ait kamu bankalarındaki hesaplar bloke edilmişti.

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı ortak bir bildiri yayınlayarak kararı kınamış ve hukuksuz olduğu ifade edilen karardan geri adım atılmasını talep etmişti.

Kararla ilgili yasal süreci başlatıp dava açan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün de sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir video ile gelinen nokta hakkında bilgi verdi.

12 BİN 604 KİŞİDEN 6 MİLYON 529 BİN TL

Kampanyanın başlatılmasının ardından bir buçuk günde 12 bin 604 vatandaş tarafından 6 milyon 529 bin TL bağış yapıldığını ifade eden Ekrem İmamoğlu, “9 bin ihtiyaç sahibi aileye 300 ve 600 TL’lik 2 aylık desteğe başlıyoruz” dedi.

O PARAYI DERHAL GÖNDERİN

İmamoğlu konuşmasında bağışların yanı sıra belediye imkanları ile sosyal yardımları 775 milyon TL’ye çıkaracak güçte olduklarını da ifade etti.

Vakıfbank’ın 2 bin 100 hayırseverin gönderdiği 900 bin lirayı bloke ettiğini kaydeden İmamoğlu, banka yönetimine seslenerek “Hukuksuz olarak bloke ettiğiniz parayı derhal gönderin. O ne sizin ne de belediyenin parası. O ihtiyaç sahiplerinin parası. Bu vebalin altında kalmayın” dedi.

Sosyal Medya, Ekrem İmamoğlu’nun ‘Gönderin’ Çağrısına Nasıl Karşılık Verdi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!