in

SevdimSevdim

İçişleri Bakanlığı Açıkladı: Sokağa çıkma yasağını ihlal eden 18 bin 770 kişiye adli ve idari işlem yapıldı

18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirilmiştir.

Sokağa Çıkma Yasağı Cezaları

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağını ihlal eden toplam 18 bin 770 kişiye adli/idari işlem gerçekleştirildiğini duyurdu. Bakanlık’tan dün yapılan açıklamada 2 bin 756 kişiye adli/idari işlem uygulandığı duyurulmuştu. Böylelikle dünden bu güne yasağı ihlal edenlerin sayısı yaklaşık 7 kat arttı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında, “Sokağa çıkma yasağını ihlal eden toplam 18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirilmiştir” denildi.

Bakanlık’tan yapılan açıklama şöyle:

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 ilimizde 10 Nisan 2020 tarihinde saat 24.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı başlamış olup bugün gece saat 24.00’a kadar devam edecektir.

31 ilimizde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımız sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde kalarak alınan karara yüksek bir oranda uyum sağlamıştır.

Ancak bazı illerimizde az sayıda da olsa alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden toplam 18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirilmiştir.

Vatandaşlarımıza, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında aldığımız tedbirlere, göstermiş oldukları duyarlı yaklaşımdan dolayı teşekkür ederiz.

Sokağa çıkma yasağını ihlal eden toplam 18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirilmiştir.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
İbrahim Kalın

Yeni bir sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İbrahim Kalın yanıt verdi!

Derya Unutmaz

Dünyaca ünlü Türk doktor Derya Unutmaz: Koronavirüsü durduran ilaçlar bulundu