Ana Sayfa Takiye İlahiyatçı Ebubekir Sifil: Namaz kılmayan öldürülebilir

İlahiyatçı Ebubekir Sifil: Namaz kılmayan öldürülebilir

Bakara 256. ayette 'dinde zorlama yoktur' yazmasına rağmen İlahiyatçı Ebubekir Sifil isimli kişinin 'Namaz kılmayan öldürülebilir' sözleri şaşkınlık yarattı!

0
509
İlahiyatçı Ebubekir Sifil: Namaz kılmayan öldürülebilir

Daha önce deve sidiğinin içilebileceğini söyleyerek gündeme gelen İlahiyatçı Ebubekir Sifil, bu kez de eskiden çekilmiş bir videoda namaz kılmayan kişinin uyarılara rağmen kılmamaya devam ettiği takdirde öldürülebileceğini söyledi.

Kuran-ı Kerim’de bulunan Bakara 256. ayettedinde zorlama yoktur‘ yazılmasına rağmen İlahiyatçı olduğu iddia edilen Ebubekir Sifil isimli kişinin ‘Namaz kılmayan öldürülebilir‘ sözlerini şaşkınlık yarattı.

İlahiyatçı Ebubekir Sifil’in namaz kılmayanlara yönelik söylediği şok sözler sosyal medyada tartışma konusu oldu…

Videoda “namaz kılmayan öldürülebilir” diyen Sifil, şu ifadeleri kullandı:

  • Bir adam var çok laubali davranıyor. Efendim, aslında namazın önemini biliyor. Kılmamak için herhangi bir meşru mazereti yok.
  • Yani eli sağlam ayağı sağlam suya kavuşmuş, abdest alma sıkıntısı yok, namaz kılma sıkıntısı yok, zaman sıkıntısı yok vesaire.
  • Bu adam keyfi olarak namazı sürekli biçimde aksatıyorsa cezaya çarptırılır. Çağırılır, azarlanır. Çağırılır, tekdir edilir. Çağırılır, dövülür. Devam ederse taziren öldürülebilir.

DEVE SİDİĞİ İÇİLEBİLİR SÖZÜYLE GÜNDEME GELMİŞTİ

İlahiyatçı Sifil deve sidiği içmenin şifalı olduğunu belirten hadisin doğru olduğunu savunmuş ve deve idrarının şifa olduğunu belirtmişti.

YILMAZ ÖZDİL’İ HEDEF GÖSTERMİŞTİ…

İlahiyatçı Sifil daha önce de Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil hakkında, kendisi için ‘öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın’ ifadelerini kullanarak hedef göstermişti.

Bunun üzerine Özdil, ‘Yobazın Tehdidi’ başlıklı yazı kaleme almış, Sifil de, bu yazıda kendisine hakaret edildiğini öne sürerek şikayetçi olmuştu.

Özdil’in Sifil, hakkında yaptığı şikayet, savcılık tarafından ‘fikir özgürlüğü’ çerçevesinde değerlendirilerek takipsizlik kararı verilirken, ‘yobazın tehdidi’ ifadesini kullanan Özdil için 2 yıl 4 ay hapisle cezalandırılması istenmişti.

Bakara Suresi 256. Ayet: Dinde Zorlama Yoktur

Kuran-ı Kerim’de bulunan Bakara 256. ayette ‘dinde zorlama yoktur’ yazılmasına rağmen İlahiyatçı olduğu iddia edilen Ebubekir Sifil isimli kişinin ‘Namaz kılmayan öldürülebilir’ sözlerini şaşkınlık yarattı!

Lâ ikrâhe fî-ddîn(i)(s) kad tebeyyene-rruşdu mine-lġayy(i)(c) femen yekfur bi-ttâġûti veyu/min bi(A)llâhi fekadi-stemseke bil’urveti-lvuśkâ lâ-nfisâme lehâ (k) va(A)llâhu semî’un ‘alîm(un)

Bakara Suresi 256. Ayet: Türkçe Anlamı

(İnsanları İslam’a sokmak için de, ibadetleri yaptırmak için de) Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapkınlık ve azgınlıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu (İslam dışı sistemleri ve zalim kişileri terk ve inkâr ederek onları) tanımayıp Allah’a inanırsa (İslam nizamına tâbi olursa); artık o, şüphesiz sapasağlam bir kulpa yapışmıştır ki; bunun kopması yoktur (Kur’an’a tutunanların mahrum ve mahcup olma endişesi kalmamıştır). Allah, İşitendir, Bilendir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz