3.3 C
İstanbul
Cuma, Aralık 9, 2022
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

İlk Buluşmada Öpüşmek Doğru mu? Kadınlar Bu Konuda Ne Düşünüyor?

İlk buluşmada öpüşmek isteyen erkek ya da kadın normal mi, kuralları nedir, istedi diye öpüşmeli mi, ne yapmalısınız, işte cevaplar.

Ah, ilk randevular. Terli avuç içi, konuşma konularını bulmak ve buluştuğunuz kişinin parfüm kokusunun burnunuzda hissedilmesi ve ardından, ilk randevunun bir öpücükle kapatılıp kapatılmayacağına dair kafanızda sorular var. Peki ilk buluşmada öpüşmek isteyen erkek ya da kadın normal mi, kuralları nedir, istedi diye öpüşmeli mi, ne yapmalısınız, işte merak ettiğiniz sorular kadınlara sorduk ve birbirinden farklı cevaplar aldık.

Muhtemelen ilk buluşmada oturmuş, birbirinizle havadan sudan konuşup tanımaya çalışırken, önünüzdeki kişiyi öpmek için zihninizde avantajları ve dezavantajları ne olabilir düşünüyorsunuzdur. Acaba öpsem nasıl tepki verir? Aynı zamanda, gözlerindeki o parıltının sizinle ilgilendikleri anlamına gelip gelmediğini deşifre etmeye çalışıyorsunuz.

Beklenti, kırılganlık ve “doğru” anın gelip gelmediğini görmek, öpüşme eylemi dürüst olmak gerekirse yapmadan önce düşünülmesi gereken bir durum. Danışman, flört koçu ve Randevu Tamam: Doğru Kişiyi Bulmak için 7 Adım yazarı Samantha Burns, “İlk buluşmada öpüşmek için karar vermek zor olabilir, çünkü sadece nasıl hissettiğinizi değil, aynı zamanda karşınızdaki kişinin nasıl tepki vereceğini de değerlendirmeye çalışıyorsunuz” diyor.

ilk buluşmada öpüşmek normal mi

“İlk buluşmada öpüşmek için karar vermek zor olabilir, çünkü sadece nasıl hissettiğinizi değil, aynı zamanda karşınızdaki kişinin nasıl tepki vereceğini de değerlendirmeye çalışıyorsunuz.”

Doğal olarak herkesin ilk buluşma için farklı tercihleri ve beklentileri vardır. “Fiziksel yakınlık ve bunu ifade etme hızı kişiden kişiye çok değişir.” Bir yandan, küçük bir ilk buluşma öpücüğü uzun bir yol kat edebilir. Samantha Burns, “Bu yeni potansiyel ilişkiyi bir sonraki seviyeye taşıyor, fiziksel kimyanın olup olmadığını anlamaya çalışıyor ve onaylıyor” diyor. Deyim yerindeyse tadınızı keşfediyorsunuz.

Madalyonun diğer tarafında, ee, dudaklar, elbette, hemen dudaklarınızı kilitlemeye hazır olmanıza gerek yok. Bunu bir dahaki sefere de yapabilirsin, acelen ne? Bu kişiyi biraz daha tanıyalım, tıpkı gece rutinleri gibi. Burns, ilgilendiğinizi ancak tam olarak hazır olmadığınızı net bir şekilde iletmek için “İlk buluşmada öpüşmem ama daha rahat olduğum zaman için sabırsızlanıyorum” şeklinde bir şeyler söylemenizi öneriyor.

Randevunuza ne karar verirseniz verin, bu denenmiş ve gerçek tavsiye her zaman yardımcı olur: İçgüdülerinize güvenin. Aşağıdaki kadınlardan birinin dediği gibi, “Sen yaparsın.” Sonuçta, iyi bir arkadaşımın söylemekten hoşlandığı gibi, ya iyi bir deneyim ya da iyi bir hikaye.

Bu noktayı kanıtlamak için, bu kadınlar* ilk buluşmada öpüşmeye (ya da öpüşmemeye) nasıl karar verdiklerini ve en unutulmaz ilk buluşma öpüşmelerinin ayrıntılarını (iyisiyle kötüsüyle) paylaşıyorlar.

Yazımızda elbette isimleri değiştirdik.

Peki ilk buluşmada öpüşmek isteyen erkek ya da kadın normal mi, kuralları nedir, istedi diye öpüşmeli mi, ne yapmalısınız, işte merak ettiğiniz sorular kadınlara sorduk. Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

“Kişiye bağlı.”

“Benim için ilk buluşmada öpüşüp öpüşmeme kişiye göre değişir. Bir flört uygulaması aracılığıyla tanıştıysak, ilk buluşmada öpüşmemek kurallarımdan biridir. Yeni tanıştığım biriyle dudaklarımı kilitlemek garip olurdu. Ama zaten tanıdığım biriyse ilk buluşmada öpüşmek bana tuhaf gelmiyor.” — Selma Ş.

“Zamanımı boşa harcamış gibi hissederek eve giderdim.”

“Sadece hissediyorum, ama genellikle ilk hareketi onun yapmasına izin veririm. Birinden gerçekten hoşlanıyorsam, utangaç bir kadın gibi öpüşmek istediğime dair işaretler veririm ya da sadece biraz daha yakınına sokulurum.

“Bir keresinde Tinder’dan bir adamla tanışmıştım ve çok fazla ortak noktamız olmasa ve onu zaman zaman biraz sinir bozucu bulmuş olsam da orada kesinlikle cinsel enerji vardı. Dört farklı bara gittikten sonra (evet, dört), Sonunda onun evine gittim ve bir öpüşme şenliği yaptık. İstediğimi aldım – sadece biraz doğrulama ve sıcak bir ilişki. İlk buluşmada öpüştüğümüze sevindim. Zamanımı yarı boşa harcadığım, çok fazla para harcadığım ve geç saatlere kadar dışarıda boşu boşuna kaldığım için üzülmek istemezdim.” — Zehra Ö.

“İçinde kelebekler uçuşuyorsa, yapmalısın”

“İlk buluşmada ilk öpücüğü almanız gerekip gerekmediği konusunda toplumun gereksiz bir baskı uyguladığını düşünüyorum. Belki 20 ilk randevuya çıktım ve ilk buluşmada sadece bir veya iki kez öpüştüm. Bunu yalnızca bir kıvılcım varsa, o kişiye gerçekten ilgi duyuyorsanız ve onunla aranızda bir bağlantı hissediyorsanız yapmalısınız. Yoksa öpüşmemek en doğru karar olacaktır. Kendiniz için doğru olanı yapın ve başkalarının bu konuda söylediklerini dikkate almayın.” — Sibel K.

ilk buluşmada öpüşmek isteyen erkek kadın

“Karşındaki kişiden çok etkilendiysen, neden olmasın?”

“Göreyim seni! Bence diğer kişiyle için akıyorsa, neden olmasın? Benim için, randevu iyi giderse, yüzde yüz öpüşmek isterim. Genellikle harikadır, tabi elbette abartmamak ve daha ileriye gitmemek şartıyla” — Özümsu L.

“Akışına bırakmak iyidir.”

“Her şey randevunun ne kadar iyi ya da kötü gittiğiyle ilgili. Bu konuda çok fazla düşünmemeye çalışıyorum ve sadece akışa devam ediyorum.” — Zeynep S.

“Zevkli bir şey gibi mi görünüyor?”

“Bence insanlar, olması ya da olmaması gerektiği gibi hissetmek için her taraftan baskı hissetme eğilimindeler. Günün sonunda kendimize ne istediğimizi sormalıyız, zevkli olacak bir şey gibi görünüyor mu ve diğer kişi de arzu ve rıza içeriyor mu?

“Nişanlım ve ben Chicago’daki bir sokak festivalinin ortasında ilk randevumuzda öpüştük. Eminim bizi görenler gerçekten çok ateşli bir çiftmişiz gibi göründüğümüzü düşünmüştür. Geçen hafta nişanlandık ve evleniyoruz. Nisan 2023. Bir öpücükle başlayan birçok küçük ilişkim oldu ve hepsi bu.” — Gülsüm Ç.

“Kişi beni tanımayı ve hayatına almayı ne kadar istiyor, bu ilk buluşmada öpüşmek için doğru bir kriter.”

“İlk buluşma öpücüğüne yalnızca, o kişinin beni tanıma konusunda kazanılmış bir ilgi gösterdiğini hissettiğimde giderim. Onlardan ne kadar etkilendiğim ya da buluşmanın ne kadar iyi gittiği umurumda değil.” Sadece benimle yatmakla değil, benimle gerçekten çıkmakla ilgilendikleri his oluşmazsa, onu o kadar çabuk öpmeyeceğim.” — Mine R.

“Kişinin sahiplenici olup olmadığına karar vermeme yardımcı oluyor.”

“Önceden titiz davranırdım ve ilk buluşmada asla öpüşmezdim ama buluşmalara gittikten sonra bunun çok aptalca bir kural olduğunu anladım. Üçüncü randevuya kadar beklerdim ve eğer gerçekten bağlanırsak, bir erkeğin beni öpmesine izin verirdim. Ancak, ilk buluşmada öpüşmemenin, erkeğin yatakta iyi olup olmayacağına dair inceleme sürecini engellediğini fark ettim. Bu yüzden ilk buluşmada öpüşme konusunda bu kadar seçici olmayı bıraktım ve şimdi bunu tercih ediyorum. Bu, kişinin sahiplenici olup olmadığına karar vermeme yardımcı oluyor.

“Bir adamla birkaç randevuya çıkmıştım ve hemen öpüştük. Beni güldürdü, çok ortak noktamız vardı ve tam bir beyefendiydi. Onun harika bir partner olduğunu düşündüm. Beş defa buluşmuştuk ve beni öpmek için iyi bir zaman olduğuna karar verdi ama keşke öpmeseydi. O en kötü öpüşendi. Neredeyse yüzümü yemeye çalışırken tükürüğümde boğuluyormuş gibi hissettim. O gece onunla eve gitmedim ve altıncı bir randevu da olmadı.” – Melissa U.

“Genellikle buluşmadan önce karar veririm.”

“Öpüşmek isteyip istemediğime genellikle buluşmadan önce karar veririm. Yapmayacağımı düşünüyorsam, randevuya gitmeye de gerek yok çünkü. Ama sonra, tabii ki, bir kez randevuya çıktığınızda, bir hamle yapmadan önce kimyanın orada olduğundan emin olmalısınız.

“Bir Cuma gecesi, Tinder’dan gelmesi için tatlı bir çocuğa mesaj atmaya karar verdim ve arka verandamda takıldık. Sonunda iki saat kadar konuştuk. Ama verandam karşılıklı olacak şekilde kurulmuştu, bu da fiziksel olarak flört etmeyi gerçekten zorlaştırdı. Sonunda, isterse içeri geçebileceğimizi söyledim ve yatak odamın ortasında durduk, birbirimize baktık. Sonunda ayağa kalktı ve beni öptü. güzel bir öpücüktü, ama o kadar çok gariplik oluştu ki bundan zevk alamadım. Ondan sonra, aslında Tinder’a ara verdim çünkü ne istediğime dair hiçbir fikrim olmadığını fark ettim. Kafam bir şey istedi ama bedenim bir başkasını istedi.” — Halide Ş.

“Hemen hemen herkesi öpeceğim.”

“Genellikle nasıl hissettiğimi ve adamdan ne tür bir enerji aldığımı görüyorum. İşler çok iyi gidiyorsa, randevunun ortasında barda onlarla öpüştüğüm (genellikle alkollü olduğum zamanlar) durumlar oldu. İlk buluşmada seksten daha az ciddi ama bence denenmeli. Asla, ‘Oh, ilk buluşmada öpüşürsem, kolay olduğumu düşünecek ve beni bir daha görmek istemeyecek’ diye bir düşünce yok, bu yüzden hemen hemen herkesi öpeceğim. Genelde öpücüğü ben başlatmam diyeceğim, ama biraz oyalanacağım ya da sarıldıktan sonra kolunu tutacağım ve bunun onu başlatmasını sağlayıp sağlayamayacağına bakacağım.

“Bir keresinde, sıkı bir kardiyo egzersizini yeni bitirmiştim, duş aldım ve randevumla buluşacağım bara gitmeden önce hızlı bir akşam yemeği yedim. Sanırım akşam yemeği bana pek iyi gelmedi çünkü Margaritamdan bir yudum aldım, midem bulanmaya başladı. Hemen banyoya koşmak istemedim ve beni kurtarması için bir kız arkadaşımı aramam gerekeceğini biliyordum. Buluşacağım kişiyle uyumlu olduğumuzun farkındaydım, bu sebeple iyi bir randevu olmasını istiyordum.

“Buluşma esnasında yeniden bulantı yaşamamak için midemi iyice boşaltmam gerektiğinin farkındaydım. Buluştuk, sohbet ettik, o ana kadar bulantı olmadı. Sonunda taksi aramak için dışarı çıktık ve oturduğum yerden ayağa kalktığımda bir mide bulantısı dalgası bana çarptı. “Tuvalete gitme ihtiyacım var” diye WC’ye koştum. Bitirdim, sonra bir parça sakız almak için çantama uzandım, ancak hiç kalmamış olduğunu fark ettim. Ben çıktıktan sonra iyi olup olmadığımı sordu ve dudaklarımdan öpmek istedi. Kustuğumu anlamasını istemedim, bu yüzden başımı çevirdim ve sonunda boynumu öptü. Garipti ama daha sonra bana mesaj yazmadı, ama beni Instagram’da takip etti… ve sonunda bana mesaj attı ve birkaç ay sonra benimle bağlantı kurmaya çalıştı.

“Hikayenin özü: Daima sakız taşıyın” — Burcu D.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.