3.3 C
İstanbul
Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaKim Kimdir"İndir Şu Arka Ayaklarını" Diyen Tekirdağ Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban Kimdir?

Son Yazılar

“İndir Şu Arka Ayaklarını” Diyen Tekirdağ Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban Kimdir?

Korona virüsü denetimleri kapsamında, görevli bulunduğu Çerkezköy’de dükkanlarda denetim gerçekleştiren Kaymakam Atilla Selami Abban’ın bir dükkandaki müşteri ile kurduğu iletişim esnasında “indir şu arka ayaklarını” ifadeleri tepki çekti. Sosyal medya kullanıcıları, kaymakamın kullandığı üsluba ateş püskürdü. Peki Atilla Selami Abban kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Kaymakam Atilla Selami Abban’ın koronavirüs denetimlerinde kuralları ihlal eden bir işletmede denetim yaparken orada bulunan bir vatandaşla girdiği diyalog üzerine soruşturma başlatıldığını duyurdu. Peki Atilla Selami Abban kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi kaymakamı Atilla Selami Abban, koronavirüs denetimi yaptığı esnada vatandaşla girdiği bir diyalogla ilgili olarak işlem başlatıldı.

“TASVİP ETMEDİĞİMİZ DİYALOG”

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, sosyal medyadan yaptığı açıklamada söz konusu kaymakamla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

Bu kapsamda Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere aykırı davrandığı açıkça belirli olan bir işyerine görevinin gereği olarak müdahale ederken tasvip etmediğimiz bir diyaloğa giren Kaymakamımız hakkında ilgili birimlerimizce gerekli soruşturma başlatılmıştır. Peki Atilla Selami Abban kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

“İNDİR ŞU ARKA AYAKLARINI”

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, ilçede koronavirüs denetimi yaparken, dışarıdan gördüğü işletmenin içerisine gererek Covid-19 tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle işlem yapılmasını istemiş, bu esnada masada oturan vatandaşla girdiği diyalogda “İndir şu arka ayağını” ifadesini kullanmıştı… Kaymakam Abban daha sonra görevlilere işyerinin kapatılması talimatını vermişti.

ATİLLA SELAMİ ABBAN KİMDİR?

1956 yılında Denizlide doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de yaptı. 1976 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine girdi buradan 1980 yılında mezun olan ABBAN, Denizli Maiyet memuru olarak mesleğe başladı.

MESLEKİ KARİYERİ:

1981-1983 Denizli Maiyet memuru
1983-1987 Çorum-Mecitözü Kaymakamı
1987-1990 Erzurum-Tortum Kaymakamı
1990-1993 Diyarbakır Vali Yardımcılığı
1993-1996 Muğla –Datça Kaymakamlığı
1996-2002 Muğla Vali Yardımcılığı
2002-2007 İzmir Çiğli Kaymakamlığı
2007-2010 Yozgat Vali Yardımcılığı
2010-2016 Yalova Vali Yardımcılığı
2016- Tekirdağ-Çerkezköy Kaymakamlığı


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!