3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaGündemİngiltere'de Corona Virüs Can Almaya Devam Ediyor

Son Yazılar

İngiltere’de Corona Virüs Can Almaya Devam Ediyor

İngiltere, 24 saat içinde rekor kıran 563 corona virüs ölümü ve 29 bin 857 hasta sayısından dolayı endişeli – toplam ölen sayısı ise 2 bin 357’ye ulaştı.

  • İngiltere’de corona virüs ölüm sayısı sadece 3 günde 1.124 yükseldi – Pazar günü 1.228’den Çarşamba günü 2 bin 357’ye çıktı.
  • Bugün salgının en kötü günü – dün de bugüne kadarki en kötü gün olmuştu
  • İngiltere, pozitif test sonucunun Almanya’nın yarısı kadar olmasına rağmen, Almanya’dakinden daha fazla ölüm mevcut.
  • İngiltere’nin salgınının gerçek büyüklüğü bilinmiyor ama bilim adamları bunun yaklaşık 1.8 milyon olduğunu tahmin ediyor. Yani şu anda Dünya’da 1.8 milyon insan aslında hastalığı taşıyor.
  • İngiltere’de sokakta ölen insanlar da var, bu bililiyor. Bu rakamlar da dahil edildiğinde, ölüm oranı %24.

Dünya genelinde virüsten ölenlerin sayısı 46 bin 252’yi geçerken, ABD’de hasta sayısı 206 bin 207 kişiyi aşarken, hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 542’ye ulaştı.

[adace-ad id=”6224″]

İngiltere bugün 563 kişi corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti, bugüne kadarki en fazla kaybın yaşandığı gün oldu.

İngiltere’de toplam ölen kişi sayısı ise 2 bin 357’ye ulaştı – bugünkü artış, dün 381 ölümcül artıştan yüzde 48 daha büyük ve toplamı bir günde yüzde 31 artırıyor.

29 bin 857 kişi COVID-19 testlerinde pozitif çıktı. İngiltere, corona virüsünden madur olan Avrupa’da beşinci, dünyanın sekizinci ülkesi haline geldi.

Galler bugün corona virüsün neden olduğu 29 yeni ölümün yanı sıra İskoçya’da 16 ölüm ve Kuzey İrlanda’da iki ölüm kaydetti. İngiltere’de 486 kişinin öldüğü duyuruldu.

İngiltere’de corona virüs nedeniyle ölen en genç kişi 13 yaşındaydı ve Londra’daki Brixton’dan İsmail Mohamed Abdulwahab olduğuna biliniyor, geçtiğimiz Pazartesi günü King’s College Hastanesinde öldükten sonra trajik bazı ölümler dikkati çekti. Bugünkü güncellemede yer alan en yaşlı hasta 99 yaşında olduğu bildirildi.

Bugünkü ölümlerle birlikte umutsuz bir rekor kırılmış oldu ve maalesef ki uzmanlar, bunların henüz iyi günler olduğu belirtiliyor. Salı günü, ülke çapında 381 ölüm ve 3 bin 009 hasta sayısının yaşanması ülkede paniğe neden oldu!

Ancak, salgının gerçek büyüklüğü, İngiltere’nin sadece hastanedeki hastaları test etme konusundaki tartışmalı politikası nedeniyle, evde iyileşmekte olan daha hafif semptomları olan on binlerce Britanyalı değil, buradaki rakamlar gizemini koruyor.

İngiltere Bölgelerindeki Corona Virüs Durumu

Sadece 2.000 sağlık görevlisi test edildi ve İngiltere’nin tüm testler için kapasitesi günde 10.000, Almanya zaten günde 100.000 yapıyor. Corona virüs testlerinin en kısa sürede artırılması gerektiği görülüyor.

Alok Sharma, 563 kişinin öldüğünü doğruladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!