Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaInstagram Giriş Hareketleri ve Kontrol Etme, Silme ve Kapatma İçin Adım Adım...

Son Yazılar

Instagram Giriş Hareketleri ve Kontrol Etme, Silme ve Kapatma İçin Adım Adım Kılavuz

Kullanımı kolay güvenlik ayarlarımızla Instagram hesabınızı güvende tutun. Giriş hareketlerinizi kolayca silin veya kapatın, şüpheli etkinliği izleyin ve gönderilerinizi kimlerin görebileceğini kontrol edin. Instagram güvenliğinizin kontrolünü bugün elinize alın!

Günümüz dünyasında, kişisel bilgilerimizi ve verilerimizi kötü niyetli insanlardan korumak için Instagram gibi sosyal medya hesaplarımızın güvenliği bizim için çok önemlidir. Herhangi bir şüpheli giriş hareketi veya potansiyel güvenlik riski durumunda Instagram hesabımızı nasıl kontrol edeceğimizi, sileceğimizi ve kapatacağımızı bilmek de önemlidir. Bu adım adım kılavuz, telefondan veya bilgisayardan Instagram giriş hareketleri kontrolü, silme işlemi ve hatta şüpheli girişi hesaptan çıkarma gibi yapabileceğiniz her şeyi ele alacak. Daha fazla bilgi için yazımızı okumaya devam edin.

instagram giriş hareketleri silme

Instagram, hesabınızı bilgisayar korsanlarından korumak için oturum açma yöntemlerini ve güvenlik önlemlerini geliştirdi. Doğrulama adımlarını etkinleştirmenize, ayrıntılı bir güvenlik kontrolü yaptırmanıza, oturum açma etkinliğinizi gözlemlemenize ve hatta temizlemenize olanak tanır.

Instagram Giriş Hareketleri, hesabınızın en son nerede açıldığını veya giriş yapıldığını kontrol etmenizi sağlayan bir özelliktir. Ayrıca, girişin sizin tarafınızdan yapılıp yapılmadığını hatırlamanıza yardımcı olacak haritalar ve cihaz adlarını da gösterir.

Bu yazıda, Instagram Giriş Hareketleri kontrol etme, silme ve kapama işlemleri nasıl yapılır, sizlerle paylaşacağız.

Telefondan Instagram Giriş Hareketleri ve Kontrol Etme, Silme ve Kapatma

Instagram uygulaması öncelikle mobil kullanım için tasarlanmıştır. Bu basit adımlar, iPhone veya Android cihazınızda oturum açma etkinliklerinizi kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

  1. Ana sayfayı açmak için Instagram hesabınıza giriş yapın.
  2. Profilinizi açmak için uygulamanın sağ alt kısmında profil resminizin bulunduğu daireye tıklayın.
  3. Profilinizden, yeni bir menü açmak için uygulamanın sağ üstündeki üç yatay çubuğa tıklayın ve Ayarlar‘ı seçin.
  4. Instagram güvenlik özelliklerini açmak için yeni menüde Güvenlik‘e dokunun.
instagram giriş hareketleri silme
  1. Giriş Hareketleri seçeneğini Parola’nın hemen altında bulacaksınız. Şu anda etkin olan oturumlarınızın ayrıntılarını açmak için Giriş Hareketleri‘ne tıklayın. Instagram ayrıca size siz olup olmadığınızı sorabilir.
  2. Bunu Yapan Sen miydin? bölümünde, cihazla birlikte oturum açmanın tam yerini gösteren haritalar bulacaksınız.
  3. Etkinliği tanıyorsanız, Bunu Ben Yaptım’a tıklayın ve Instagram sizden cihazı Onaylamanızı isteyecektir.
  4. Haritadaki cihaz/konum bilinmiyorsa, Bunu Ben Yapmadım‘ı tıklayın. Hesabın ele geçirilmiş olabileceği tehdidi olduğu için Instagram önlem olarak şifre değişikliği talep ediyor.
  5. Giriş Yaptığın Yerler, o anda etkin olan oturumlarınız ve hesaba daha önce erişen cihazlar hakkında ayrıntılar verir.
  6. İstenmeyen aktif oturumları sonlandırmak için her oturumun önündeki üç noktayı tıklayın, sonrasında Çıkış Yap‘ı seçin.

Giriş hareketlerini kontrol etmek ve temizlemek için Instagram’a mobil tarayıcınız üzerinden erişmek de mümkündür. Bu yöntem, aşağıda gösterildiği gibi oturum açma etkinliğinizi bir PC’den temizlemeye benzer.

Bilgisayardan Instagram Giriş Hareketleri ve Kontrol Etme, Silme ve Kapatma

Instagram, esas olarak mobil kullanım için tasarlanmış olsa da, PC sürümü de gelişti ve oldukça fazla kullanıcı kazandı. İnsanlar ayrıca herhangi bir aksaklık olmadan bilgisayarlarından Instagram’a erişebilir ve kullanabilir.

PC veya dizüstü bilgisayar üzerinden giriş etkinliğini kontrol etmek ve temizlemek için Instagram hesabınıza giriş yapın. Ana sayfayı açacaktır. Buradan, bir açılır menüyü açmak için sağ üstte profil resminizin bulunduğu daireye tıklayın.

instagram giriş hareketleri silme

Profili Düzenle’nin yanında bulunan Ayarlar simgesine tıklayın. Menüden Giriş Hareketleri‘ni seçin.

instagram giriş hareketleri silme

Bunu Sen mi Yaptın? bölümünün aşağısında, cihazla birlikte oturum açmanın tam yerini gösteren haritalar bulacaksınız.

Giriş Hareketinizi hatırlıyorsanız, Bu Bunu Ben Yaptım‘a tıklayın ve Instagram sizden cihazı Onaylamanızı isteyecektir.

Bilinmeyen cihazlar veya konumlar için Bunu Ben Yapmadım‘ı seçin. Tanınmayan cihazlar, Instagram’ınızın olmaması gereken bir yerde oturum açtığını gösterebilir. Bu yüzden sizden şifre değişikliği isteyecektir. Şifreyi değiştirdikten sonra, Instagram’ınız diğer tüm cihazlardan çıkış yapacaktır.

Giriş Yaptığın Yerler bölümü, hesabınıza erişebilecek cihazların listesini içerir. Ayrıca son etkin zamanı ve konumu da gösterir.

Ayrıntıları açmak için her oturumun önündeki aşağı bakan oka tıklayın. Oturumu sonlandırmak için Oturumu Kapat‘ı seçin.

Gerekirse Parolayı Değiştir’i seçin.

Instagram Giriş Hareketleri Özellikleri ile Güvende Kalın

Instagram, çeşitli özellikler ekleyerek güvenlik sistemini güncelledi. Instagram oturum açma etkinliğini kontrol etmek, hesabınızın nerede olduğunu veya oturum açmış olduğunu görmenizi sağlar. Ayrıca, oturum açmış cihazların adlarını ve haritalardaki konumlarını verir.

Instagram’ı tamamlayan bu özelliklerle, uygulamayı kullanırken kendinizi güvende hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!