Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaInstagram Rozetler Nasıl Çalışır? Ins Rozetleri ile Para Kazanma

Son Yazılar

Instagram Rozetler Nasıl Çalışır? Ins Rozetleri ile Para Kazanma

Instagram canlı rozetler özelliği ile içerik üreticilerin daha fazla para kazanmasına odaklanıyor. Peki Instagram rozetler nasıl kullanılır?

Instagram, Canlı Rozetler özelliğini platformda daha fazla kişinin kullanımına açtı. İşte içerik oluşturucuların ve kullanıcıların bu konuda bilmesi gerekenler.

Instagram, içerik oluşturucuların Canlı Yayınlar aracılığıyla para kazanmalarına yardımcı olmak için Canlı Rozetler özelliğini genişletirken, takipçilere en sevdikleri içerik oluşturucuların arasında öne çıkma fırsatı verdi.

Peki Instagram Canlı Rozetler özelliği nasıl çalışır? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Instagram, İçerik Oluşturuculara Canlı Rozetler Sunuyor

Kasım 2021’de Instagram, ABD’deki tüm uygun içerik oluşturuculara Canlı Rozetler özelliği sundu. Başlangıçta özellik, Mayıs 2020’de kullanıma sunulduktan sonra yaklaşık 50.000 içerik oluşturucuya sunulmuştu.

Twitter’ın İpuçları ve Clubhouse’un Ödemeler özelliklerine benzer şekilde, Instagram Canlı Rozetler özelliği, içerik oluşturucuların uygulama aracılığıyla para kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Ancak, Rozetler özellikle Instagram’ın Canlı oturumlarıyla bağlantılıdır.

Özelliği etkinleştiren içerik oluşturucular, bir Canlı Video sırasında takipçilerinin Rozet satın almalarına izin vererek içerik oluşturucuların Instagram üzerinden para kazanmalarına yardımcı olur.

Rozetler artık ABD, Birleşik Krallık, Avustralya, Brezilya, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, İspanya ve Türkiye’de 18 yaş ve üzeri kullanıcılara sunulmaktadır.

Instagram Canlı Rozetler Nasıl Çalışır?

Rozetler, hayranların ve içerik oluşturucuların daha anlamlı bir şekilde etkileşim kurmasının bir yoludur.

İşte onlar hakkında bilmeniz gerekenler…

Instagram Canlı Rozetler İçerik Oluşturucular İçin Nasıl Çalışır?

Instagram’ın Rozetler özelliğini kullanabilmek için en az 10.000 takipçiniz olması gerekmektedir. Rozetlerle canlı yayına geçtiğinizde, görüntüleyenleriniz sizi finansal olarak desteklemek için rozet satın alma seçeneğine sahip olur ve bu da en büyük destekçilerinizi belirlemenize yardımcı olur.

Bunun nedeni, bir takipçi bir rozet satın aldığında Instagram’ın Canlı Video’da kullanıcı adının yanında bir, iki veya üç kalple işaretlemesidir. Ayrıca Instagram, 90 güne kadar bir Canlı Video’da destekçilerinizin adlarını görmenizi sağlıyor.

Instagram’da Hayranlar için Rozetler Nasıl Çalışır?

Bir takipçi olarak, bir içerik oluşturucu canlıyken 1$, 2$ veya 5$’lık Rozetler satın alarak en sevdiğiniz Instagram içerik oluşturucularını destekleyebilirsiniz. ABD’de, bir kalp için 1$, iki kupa için 2$ ve üç kupa için 5$’a mal olan üç adede kadar Rozet satın alabilirsiniz.

Rozet satın almak, Rozet satın alıp almadığınızı ve kaç tane satın aldığınızı görebildikleri için içerik oluşturucunun Canlı Videosunda öne çıkmanızı sağlar.

Ve bir Canlı Yayın sırasında bir soru sorarsanız, sorunuz içerik oluşturucuya vurgulu olarak ulaşır ve bu, içerik oluşturucunun Canlı oturumu sırasında size öncelik vermesine sebep olabilir.

Instagram, İçerik Oluşturucular ve Hayranlar Arasındaki İlişkileri Güçlendirmeye Yardımcı Oluyor

Hayranların, en sevdikleri içerik oluşturucuların, özellikle de daha fazla takipçisi olanların erişilemez olduğunu hissetmesi az görülen bir duygu değildir.

Benzer şekilde, içerik oluşturucuların bir robot denizi, pusuda bekleyenler ve iyi niyetleri olmayan izleyiciler arasından kendilerini en çok destekleyen takipçileri belirlemesi zordur.

Instagram rozetler, Canlı yayınlar sırasında daha anlamlı etkileşimleri kolaylaştırırken içerik oluşturucular ve en büyük destekçileri arasındaki boşluğu doldurarak bu sorunun çözülmesine yardımcı olur.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!