Ana Sayfa Teknoloji Sosyal Medya İnstagram, Takip Etmediğiniz Kişilerden Gelen Direkt Mesajları (DM) Engelleme Özelliği Getiriyor

İnstagram, Takip Etmediğiniz Kişilerden Gelen Direkt Mesajları (DM) Engelleme Özelliği Getiriyor

0
666
instagram dm engelleme

İnstagram, kullanıcılarını takip etmedikleri kişilerden kötü niyetli DM’ler almaktan korumak için yeni özellikler sunuyor. İşte instagram dm engelleme ve Gizli Kelimeler ile ilgili kullanılacak 2 yeni özellik.

Siber zorbalık, sosyal medya platformlarının uğraşması gereken en yaygın ve karmaşık sorunlardan biridir. Bu nedenle İnstagram, kullanıcılarını çevrimiçi zorbalığın kurbanı olmaktan korumak için yeni özellikler sunarak bu soruna kapsamlı ve etkili bir çözüm bulmaya çalışıyor. Peki instagram dm engelleme özelliği nasıl olacak?

İnstagram, kötüye kullanımla mücadeleye yardımcı olacak iki yeni özelliği duyurdu. Bunlardan biri, takip etmediğiniz kullanıcılardan taciz içeren doğrudan mesajlar almanızı engelleme, diğeri ise engellediğiniz hesabın yeni bir instagram hesabı açarak size mesaj göndermesini yasaklama. Artık instagram dm engelleme özelliği ile istenmeyen mesajlara son!

İnstagram Gizli Kelimeler Özelliği

Birçok İnstagram kullanıcısı, takip etmedikleri hesaplardan taciz içeren mesajlar almıştır. Arkadaşlarınızdan birinin size zorbalık içeren bir DM göndermesi neredeyse imkansız olduğundan İnstagram, Takipçiler / Takip edilenler listenizde olmayan kişiler tarafından zorbalığa uğrama olasılığını en aza indirmeye karar verdi.

Ayrımcılıkla mücadele ve zorbalıkla mücadele organizasyonlarıyla birlikte İnstagram, Gizli Kelimeler adlı yeni bir özellik başlattı. Instagram Blog‘daki bir gönderide şirket, bu özelliğin “sizi potansiyel olarak saldırgan veya kötüye kullanım amaçlı DM lerden korumaya yardımcı olurken aynı zamanda gizliliğinize saygı duymak için tasarlandığını” belirtiyor.

Bu özelliği açmak için İnstagram uygulamasını açın veya resmi İnstagram sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın. Ardından Ayarlar> Gizlilik’e gidin ve Gizli Kelimeler‘e geçin.

Şimdi, birisi size rahatsız edici içerik içeren bir DM gönderdiğinde, gizli mesaj istekleri olan özel bir klasöre eklenecektir. Bu nedenle, böyle bir mesajı görmezden gelmek veya açmak isteyip istemediğinizi seçmek size kalacaktır.

İnstagram, önümüzdeki birkaç hafta içinde Gizli Kelimeler özelliğini belirli ülkelerde kullanıma sunmayı planlıyor. Diğer kullanıcılar bu özelliği önümüzdeki birkaç ay içinde alacak.

Engellediğiniz Kişinin Sizinle Bir Daha İletişim Kurmamasını Sağlayın

Bir İnstagram hesabını bloke etme süreci oldukça basittir. Ancak bu, o kişinin size yeni bir hesaptan ulaşmasını engellemez.

Yeni özellik ile, yalnızca hesabı mı yoksa o kişi tarafından oluşturulan yeni hesapları mı engelleyeceğinize karar verme şansınız olacak.

Bu özellik, yayın tarihinden sonraki birkaç hafta içinde tüm İnstagram kullanıcıları için kullanılabilir hale gelecek.

Instagram Platformunu Daha Güvenli Hale Getirmeye Devam Ediyor

İnstagram’da veya başka bir sosyal medya platformunda zorbalığı durdurmak karmaşık ve uzun bir süreçtir. Ancak İnstagram, böyle bir sorunla mücadele etmek için yeni özellikler yarattığından, bu özel sosyal medya platformunun er ya da geç daha güvenli bir yer haline gelmesi ise mümkün görünüyor.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz