Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaInstagram'da Takip Ettiklerini ve Takipçilerini Gizleme Yöntemi

Son Yazılar

Instagram’da Takip Ettiklerini ve Takipçilerini Gizleme Yöntemi

Instagram platformunda herkesin her şeyi bilmesini engellemek için takip ettiklerini ve takipçi gizleme işlemi nasıl yapılır açıklıyoruz.

Takip ettiğiniz kişileri Instagram’daki arkadaşlarınızdan gizlemek mi istiyorsunuz? Son yıllarda sosyal medyanın patlamasıyla birlikte günümüzde her şey online gibi görünüyor. Tatil fotoğraflarından, gün içinde ne yaptığınıza kadar, insanlar her şeyi paylaşıyor ve herkese açık hale getiriyor. Aslında, mahremiyet eskisi kadar önemli değil, istediğimiz insanlarla belli bir yere kadar hayatımızı paylaşmak hoşumuza gidiyor. Peki ya her şeyi takipçilerinizle ya da takip ettiklerinizle paylaşmak istemezseniz? Instagram platformunda takip ettiklerini ve takipçi gizleme işlemi yapılabiliyor mu? Evet. Nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Sosyal medyada önemli bir varlığa sahip olabilirsiniz ve yine de bazı şeyleri gizli tutmak istemeniz gayet normal. Ve sadece rastgele profil görüntüleyenlerden kaçınmak için Instagram profilinizi gizli yapmaktan bahsetmiyoruz. Başkalarının sizin profilinizde paylaştıklarınızı görmelerinin yanı sıra, sosyal medya uygulamasında sizin baktıklarınızı da görmelerinin yolları da vardır. Bu, hem gerçek takipçilerinizin listeleri hem de paylaştıkları içerikler için geçerli olabilir. Daha fazlasını öğrenmeye hazır mısınız? Instagram’ın sessize alma, engelleme ve kısıtlama özelliklerini kullanmak da dahil olmak üzere Instagram platformunda takip ettiklerini ve takipçi gizleme işlemi nasıl yapılıyor öğrenmek için okumaya devam edin.

Instagramda takip ettiğim kişileri gizleyebilir miyim?

Nasıl olduğuna dalmadan önce, bunun mümkün olup olmadığını ele alalım. Bununla kastettiğimiz – Instagram’da kimi takip ettiğinizi gizleyebilir misiniz? Cevap Evet. Ancak bunu yapmanın birkaç farklı sonucu olan birkaç farklı yöntemi vardır. Örneğin, arkadaş listenizdeki belirli kişilerden içeriğinizi gizleyebilirsiniz. Bu, belirli kişilerin ne yaptığınızı veya kiminle birlikte olduğunuzu bilmesini istemiyorsanız yararlıdır.

İLGİLİ YAZI: TÜM INSTAGRAM FOTOĞRAFLARINIZI NASIL İNDİRİR VE KAYDEDERSİNİZ?

Ek olarak, tam tersini de yapabilirsiniz – belirli kişilerin içeriğinin Instagram akışınızda görünmesini engelleyebilirsiniz. Bazı takipçilerin çok fazla gönderi paylaştığını ancak onları takip etmeyi bırakmaya tam olarak hazır olmadığınızı düşünüyorsanız, bu harika bir seçenektir. Hatta kesinlikle kabul etmediğiniz içerikler yayınlıyor olabilirler. Bu yöntem hem yayın gönderilerine hem de Instagram hikayelerine uygulanabilir.

Ayrıca Instagram kullanıcılarını takibi bırakarak veya engelleyerek tamamen gizleme seçeneğiniz de var. Bu daha kalıcı bir çözümdür ancak bazen gerekli olabilir. Artık kendinizi kaptırdığınıza göre, hemen Instagram takipçi gizleme ayarlarını öğrenmeye başlayalım. Yukarıda bahsettiğimiz herhangi bir yöntemle uyumlu seçeneklerle hepsini ele aldığımız için yazımızı okumaya devam edin.

Instagram’da takip ettiğim kişileri diğer arkadaşlarımdan nasıl gizlerim?

Başlayalım. İlk olarak, Instagram’da kimi takip ettiğinizi arkadaşlarınızdan nasıl gizleyeceğinizi ele alacağız. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini merak mı ediyorsunuz? Bazen Instagram’daki diğer arkadaşlarınızın tam olarak kimi takip ettiğinizi bilmesini istemeyebilirsiniz. Belki arkadaşlarınız arasında biraz anlaşmazlık var ya da belki de hayatınızdaki insanın görmemesi gereken kişileri takip ediyorsunuzdur. Her iki durumda da, Instagram’da kimi takip ettiğinizi gizli tutmak isteyebilirsiniz.

İLGİLİ YAZI: INSTAGRAM’DA SESSİZ MESAJ NASIL GÖNDERİLİR?

Şu anda, uygulama aracılığıyla bunu yapmanın bir yolu yoktur. Ancak, Instagram’da kimi takip ettiğinizi nasıl gizleyeceğinizi öğrenmek için birkaç geçici çözüm var. Peki nasıl? Profilinizi özel moda ayarlayarak. Profiliniz gizli ise, sizi takip etmeyen kişiler, kimleri takip ettiğinizi zaten göremezler. Profilinizdeki “takipçiler” listesinde hiçbir şey görünmeyecek. Bunun yalnızca, takipçilerinizi gizlemek istediğiniz kişi şu anda sizi takip etmiyorsa etkili olacağını unutmayın. Instagram profilinizi gizli yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 1. Instagram uygulamanızı açın ve ana ekranınızın sağ alt köşesindeki profil sekmenize dokunun.
 2. Ardından, sağ üst köşedeki üç yatay çizgi simgesine dokunun ve ardından ayarları seçin.
 3. Buradan, gizlilik sekmesi.
 4. Özel hesap seçeneğini açın. Gizliye geçişi bir dokunuşla onaylamanız gerekecek.

Instagram etkinliğinde takip ettiklerimi nasıl gizlerim?

Bazen birini saklama ihtiyacın onun paylaştığı içeriklerden kaynaklanıyor olabilir. Bazı kişilerin çok sık gönderi paylaştığını veya katılmadığınız veya takdir etmediğiniz şeyler paylaştığını fark edebilirsiniz. Ama belki de henüz onlarla bağlarınızı tamamen kesmeye hazır değilsiniz ve daha geçici bir çözüme ihtiyacınız var.

İLGİLİ YAZI: INSTAGRAM’DA BENİ TAKİPTEN ÇIKARAN KİM? NASIL ÖĞRENİLİR

Instagram etkinliğinde kimi takip ettiğinizi nasıl gizleyeceğinizi öğrenmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Öyleyse, uygulamanın sessize alma özelliğini kullanmak isteyeceksiniz. Bu, kullanıcıların akışınızdaki gönderilerinin yanı sıra hikayelerini ve gelen mesajlarını da gizleyecektir. Sessize aldığınız kişiler, siz işlemi manuel olarak geri alıp Instagram uygulaması aracılığıyla sessiz modunu açana kadar bu şekilde kalır.

Belki de en iyi kısım? Instagram, kullanıcıya sesini kapattığınızı bildirmez. Buna emin olabilirsiniz. Bu, daha kalıcı bir ayar yapmaya karar vermeden önce uygulanabilecek en basit yöntemdir. Şimdi, birini sessize almanın onu takip etmekten, kısıtlamaktan veya engellemekten farklı olduğunu unutmayın. Aşağıda bu seçeneklere daha ayrıntılı olarak değineceğiz, bu yüzden yazımızı okumaya devam edin. Şimdilik, Instagram’da kimi takip ettiğinizi nasıl gizleyeceğiniz konusunda bir çözüm olarak sessize alma özelliğini kullanmanın çeşitli yollarını ele alalım.

İLGİLİ YAZI: İNSTAGRAM HESAP SİLME VE GEÇİCİ DONDURMA LİNKİ

Instagram akışında kimi takip ettiğimi nasıl gizlerim?

Instagram akışında kimi takip ettiğinizi gizlemek söz konusu olduğunda, Instagram’da bir kullanıcıyı sessize almak kolay bir yöntemdir. Yukarıda belirttiğimiz gibi, bu, başka bir kullanıcının içeriğinin Instagram akışınızda görünmesini engelleyecektir. Bunu hem yayın gönderileri hem de hikayeler için yapma seçeneğine sahipsiniz. Siz manuel olarak girip sessiz modu açana kadar kişinin sesi kapalı kalacaktır. Şimdi, Instagram akış gönderilerinde takipçi paylaşımlarını gizleme işlemi sessiz moda alınarak nasıl yapılır, birlikte gözatalım.

 1. Instagram uygulamanızı açın ve sessize almak istediğiniz kullanıcının profiline gidin. Kullanıcı adını arayarak veya gönderilerinden veya hikayelerinden adlarına dokunarak buna erişebilirsiniz.
 2. Profil resminin ve biyografisinin hemen altında, ‘Takip Ediliyor’ (Following) yazan kutucuğa dokunun.
 3. Şimdi, sessize alma dahil birkaç seçenek göreceksiniz.
 4. Sessize almayı seçin ve ardından gönderileri açın.
 5. Bir zaman sonra sessiz modu açmak için aynı işlemin tersini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu kullanıcının gönderilerini başarıyla kapattınız ve yayınlarınızda görünmeyecekler. Şimdi, Instagram hikayelerinde takip ettiğiniz kişileri nasıl gizleyeceğiniz konusuna geçelim.

İLGİLİ YAZI: İNSTAGRAM PROFİL RESMİ BÜYÜTME NASIL YAPILIR?

Instagram hikayelerinde kimi takip ettiğimi nasıl gizlerim?

Instagram hikayeleri, günlük hayatınızdan kesitleri başkalarıyla hızlı bir şekilde paylaşmanın harika bir yoludur. Bazen, yine de, biraz fazla olabilir. Hepimiz, hayatlarının belirli yönlerini gereğinden fazla paylaşan takipçilere sahibiz. Neyse ki, insanların hikayelerini sessize alma seçeneğiniz de var. Bu, yayın gönderilerine ek olarak. Instagram hikayelerinde takip ettiğiniz kişileri nasıl gizleyeceğinizi öğrenmek için aşağıda ana hatlarıyla açıkladığımız kolay adımları uygulamanız yeterlidir. En iyi kısım ise, yukarıda akış gönderileri için az önce öğrendiğimiz adımlarla neredeyse tamamen aynı. Şimdi, Instagram hikayelerinde takipçi paylaşımlarını gizleme işlemi sessiz moda alınarak nasıl yapılır, birlikte gözatalım.

 1. Instagram uygulamanızı açın ve sessize almak istediğiniz kullanıcının profiline gidin. Kullanıcı adını arayarak veya gönderilerinden veya hikayelerinden adlarına dokunarak buna erişebilirsiniz.
 2. Buradan, aşağıdaki yazan gölgeli kutuya dokunun. Bu, profil fotoğraflarının ve biyografilerinin hemen altında bulunur.
 3. Ardından, sessize alma seçeneğini seçin.

Direkt olarak paylaşılan bir hikaye üzerinden de sessiz alma işlemi yapabilirsiniz.

 1. Instagram uygulamanızı açın.
 2. Paylaşılan ve sessize almak istediğiniz herhangi bir hikaye gönderisini açın.
 3. Yukarıda sağ üst köşedeki üç noktalı menüye tıklayın.
 4. Sessiz modu seçin, hepsi bu kadar.

Bir kullanıcının hem hikayelerini hem de gönderilerini sessize almayı seçebilirsiniz. İçeriğinin akışınızda tekrar gösterilmesini istiyorsanız, bu kişilerin sessiz modunu manuel olarak açmanız gerekeceğini unutmayın.

BENZER YAZI: 7 YENİ INSTAGRAM MESAJLAŞMA ÖZELLİĞİ VE NASIL KULLANILACAĞI

Instagram’da kimi takip ettiğinizi engelleyerek nasıl gizlersiniz?

Bir daha asla görmemeyi veya haber almamayı tercih edebileceğiniz bazı insanlar da olabilir. Ve sorun değil – internette etkileşim kurabileceğiniz birçok insan var. Durum buysa, devam etmek ve kullanıcıyı Instagram’da engellemek isteyeceksiniz. Instagram’da kimi takip ettiğinizi nasıl gizleyeceğiniz söz konusu olduğunda bunun alınması gereken sert bir önlem gibi görünebileceğini biliyoruz. Ancak bazen gereklidir. Bununla ilgili birkaç farklı yol var. Şimdi, Instagram’da bir kullanıcı nasıl engellenir birlikte göz atalım.

 1. Kullanıcının Instagram profiline gidin. Bunu, akışınızdaki veya hikayelerinizdeki bir gönderiden kullanıcı adına tıklayarak da yapabilirsiniz. Alternatif olarak, arama çubuğu simgesine dokunun ve kişiyi arayıp bulduktan sonra profiline tıklayın.
 2. Buradan, ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunun. Engelle seçeneğini seçin.

Instagram ayrıca size doğrudan mesajlar yoluyla birini engelleme seçeneği sunar. Bu, herhangi bir kullanıcıdan rahatsız edici olabilecek mesajlar aldığınızda, bu kişiyi engellemenin en hızlı ve kesin yoludur.

İLGİLİ YAZI: EN GÜZEL İNSTAGRAMLIK FOTOĞRAFLAR NASIL ÇEKİLİR

 1. Ekranın sağ üst köşesindeki mesaj simgesine tıklayarak doğrudan mesajlarınıza erişin. Ayrıca, ana ekranınızdaki herhangi bir yerden sola kaydırmanız da yeterlidir.
 2. Engellemek istediğiniz kişinin sohbetini seçin.
 3. Ardından, ekranın üst kısmındaki profil adına dokunun.
 4. Aşağı kaydırın ve ‘engelle’yi seçin. İşlem tamamlanmadan önce seçiminizi onaylamanız gerekecek.

Fikrinizi değiştirip kullanıcının engellemesini kaldırmak mı istiyorsunuz? Sorun değil. Yukarıda özetlenen adımların aynısını yaparak engeli kaldırabilirsiniz. Ancak, engellemeyi seçmek yerine artık engellemeyi kaldırmayı seçmeniz gerekecek.

Instagram’da kimi takip ettiğinizi engellemeden nasıl gizlersiniz?

Belki de takipçileri engellemek sizin için biraz aşırı görünüyor. Veya belki de bir kişinin onu engellediğinizi öğrenmesi riskini almak istemiyorsunuz. Her iki durumda da, belki de o adımı atmaya tam olarak hazır değilsiniz ve farklı bir seçenek arıyorsunuz. Instagram’da takipçi veya takip ettiğiniz kişileri engellemeden nasıl gizleyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Eğer öyleyse, doğru yerdesiniz. Onları Instagram’ın kısıtlama moduyla kısıtlamak ve onları takip etmekten vazgeçmek.

İLGİLİ YAZI: INSTAGRAM ROZETLER NASIL ÇALIŞIR? INS ROZETLERİ İLE PARA KAZANMA

Bu seçeneklerin nasıl uygulanacağını merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin. Bu yöntemleri gerçek zamanlı olarak ve gerçek takipçilerinize deneyebilirsiniz. Hemen konuya girelim. Instagram’ın kısıtlama özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, birlikte gözatalım.

Instagram’da kısıtlama özelliği nasıl kullanılır?

Instagram uygulamasında takipçi gizleme işlemini öğrenmek ve uygulamak için iyi bir seçenek? Kısıtlama moduyla bunu sağlayabilirsiniz. Bunu yaparak, esasen onların size ve Instagram’daki içeriğinize erişimini kısıtlamış olursunuz. Ek bir bonus da var! Kısıtlama modu, sosyal deneyiminize gelişmiş güvenlik ve gizlilik sağlar. Gönderilerinizde hangi yorumların görüneceği ve çevrimiçi olduğunuzu kimlerin görebileceği dahil olmak üzere birçok şeyi daha iyi kontrol edebilirsiniz.

Birini kısıtlama moduna almak, doğrudan mesajlarını otomatik olarak mesaj isteklerine dönüştürür. Bu, onları kabul etmeden önce görmenize izin verecek, Instagram mesajlarınızı görülmeden okumanın harika bir yolu. Ek olarak, gönderilerinize bıraktıkları yorumları yalnızca onlar görebilir, diğer takipçileriniz göremez. İsterseniz yorumda görünürlük elde etmek için diğerlerini manuel olarak onaylayabilirsiniz. Birini kısıtlama moduna getirdiğinizde, o kişiden herhangi bir bildirim almazsınız.

İLGİLİ YAZI: İNSTAGRAM REELS VİDEO İNDİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Aşağıda, kısıtlama modunu kullanarak Instagram’da kimi takip ettiğinizi nasıl gizleyeceğiniz konusunda adım adım bir kılavuz bulacaksınız. Bu adımlar hem iPhone hem de Android kullanıcıları tarafından uygulanabilir.

 1. Öncelikle Instagram hesabınızı açın ve söz konusu kullanıcının profil akışına gidin.
 2. Ardından, sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Bu, profil resimlerinin tam karşısında bulunuyor.
 3. Buradan kısıtlama seçeneğini seçin.
 4. Ek bir dokunuşla aktif hale getirin.
 5. Kullanıcı resmi olarak kısıtlanmış listenize yerleştirildi.

Bu kullanıcıyı kısıtlama moduna getirdiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Uygulamada ikiniz arasında bulunan diğer işlevleri etkileyebilir. Kısıtlama modunu kaldırmak için yukarıdaki adımları tekrar uygulamanız yeterlidir.

Instagram’da birini takipten nasıl çıkarırım?

Tabii ki, bir kullanıcıyı her zaman takip etmeyi bırakabilirsiniz – belki de Instagram’da kimi takip ettiğinizi nasıl gizleyeceğinizi öğrenmenin en kalıcı yolu. Bu, artık onları hiçbir şekilde takip etmeyeceğiniz anlamına gelir. Takipçi listenizde görünmeyecekler ve içerikleri yayınınızda görünmeyecek. Ancak, bir kullanıcıyı takipten çıkmak sizi onun takipçisi olmaktan çıkarmaz. İleride onları tekrar takip etmeyi seçerseniz bir bildirim gönderileceğini unutmayın. Profillerini gizli modda tutarlarsa, yeni takip isteğinizi onaylamaları gerekir.

İLGİLİ YAZI: İNSTAGRAM GİZLİLİK HESAP GÖRME İŞLEMİ VE UYGULANACAK 8 YÖNTEM

Instagram’da birini takip etmeyi nasıl bırakacağınızı öğrenmeye hazır mısınız? Kolay adımlar aşağıda özetlenmiştir. Bunlar hem Android hem de iPhone cihazları için geçerlidir.

 1. Instagram uygulamanızı açın ve takibi bırakmak istediğiniz kişinin profil akışına gidin.
 2. Profil fotoğraflarının ve biyografilerinin hemen altında bulunan kutuya bakın.
 3. Takip et’e (Following) ve ardından onaylamak için takibi bırak’a dokunun. Artık profillerindeki kutuda takip ediliyor yerine takip et yazacak.

Size kolay olduğunu söyledik. Artık paylaşılan içeriği ve etkinlik durumu, akışınızda görünmeyecek. Bir hatırlatma olarak, Instagram’ın onları takip etmeyi bıraktığınızı onlara bildirmeyeceğinden emin olabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!